Co je to?
Definice výrazu Princip. Co znamená odborný pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co to je Princip? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Princip

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.


Co je to Princip? Význam slova, termín, Definice výrazu Princip. Co znamená odborný pojem Princip z kategorie Filozofie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Princip? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Princip se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: filozofie, odborné názvosloví, formulace, informace, terminologie, popis, pojem, Princip, názvosloví, co je to Princip?, co to je, wiki, definice pojmu, význam, co znamená, přesný výraz, přesný význam, slovník


Pojem Princip je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Princip dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Další informace o pojmu Princip hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Princip ve Wikizdrojích

Hledat slovo Princip ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Princip ve Wikislovníku

Hledat heslo Princip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Princip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Princip na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Princip například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Princip? resp. jaká je definice termínu Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Alžbětko? Znáte a víte kdo je Josef Carda? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než filozofie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.