Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co to je Princip? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Princip

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.


Co je to Princip? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Princip můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Princip je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, informace, lexikon, heslo, odborný výraz, wiki, přesný význam, slovo, význam, pojem, přesný výraz, odborné názvosloví, význam slova, formulace, názvosloví, Filozofie, definice


Pojem Princip je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Princip? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Jiné zdroje informací o pojmu Princip

Zkusit najít pojem Princip ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Princip ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Princip ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Princip na Youtube

Najít pojem Princip ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Princip ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Princip například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Princip? resp. co se přesně ukrývá za slovem Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Bolševik? Znáte a víte kdo je Jirchář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.