Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co to je Princip? Význam slova

Co znamená termín Princip? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.


Co je to Princip? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Princip doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Princip se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, přesný výraz, formulace, význam slova, wiki, význam pojmu, informace, definice, popis, synonymum, odborné názvosloví, terminologie, Princip, pojem, heslo, přesný význam, vysvětlení


Pojem Princip je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Princip? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Princip ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Princip ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Princip na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Princip ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Princip ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Princip na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Princip například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Princip? resp. co označuje slovo Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Ivo Lukačovič? Znáte a víte kdo je Jirchář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Princip hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.