Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co to je Princip? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Princip

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.


Co je to Princip? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Princip. Co znamená pojem Princip z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Princip se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, význam pojmu, termín, Filozofie, terminologie, Princip, wiki, slovo, slovník, popis, přesný výraz, co to je, lexikon, informace, terminus technicus, definice pojmu, formulace


Pojem Princip je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Princip?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Pro více informací o heslu Princip zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Princip ve Wikimedia Commons

Najít heslo Princip ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Princip na Youtube

Hledat slovo Princip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Princip ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Princip ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Princip například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Princip? resp. co vlastně znamená slovo Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Medik? Znáte a víte kdo je Marek Dospiva? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.