Co je to?
Výraz, termín, definice slova Princip. Co znamená odborný pojem Princip z kategorie Filozofie?

Co je to Princip? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Princip

Princip je filozofický pojem, který označuje nějaké východisko, pravidlo, zákon či zásadu, které jsou chápány jako základní a obecně uznávané. Není nutné ho dokazovat, ale odvozují se z něj další důsledky nějakého jednání nebo poznání nebo napomáhá jejich pochopení.
Ve filozofii se rozlišují principy bytí, myšlení nebo vůle.


Co je to Princip? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Princip. Co znamená odborný pojem Princip z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Princip se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Princip se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: co to je, synonymum, slovo, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, co je to Princip?, pojem, význam slova, slovník, wiki, filozofie, definice, lexikon, význam, terminologie, heslo, odborné názvosloví


Pojem Princip je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Princip? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Princip (z lat. principium, počátek) je základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, ale z něhož lze chápat nebo odvozovat další důsledky pro jednání nebo poznání. U technických zařízení základní myšlenka, z níž je lze pochopit (např. princip elektromotoru). Každá věda má své principy, z nichž při svém uvažování vychází.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Princip ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Princip ve Wikizdrojích

Hledat termín Princip ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Princip ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Princip ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Princip na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Princip například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Princip? resp. jaká je definice slova Princip? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Princip, odpověď na dotaz co je to Princip?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je David Prachař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.