Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co to je Didaktika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Didaktika? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Didaktika se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, slovník, terminologie, přesný význam, definice pojmu, význam, Věda, co je to Didaktika?, popis, termín, heslo, odborný výraz, přesný výraz, Didaktika, význam slova, synonymum, co znamená


Pojem Didaktika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Didaktika?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Didaktika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Didaktika ve vyhledávači Qwant

Najít termín Didaktika ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Didaktika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Didaktika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Didaktika? resp. co přesně označuje termín Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Rudolf Schuster? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.