Co je to?
Definice výrazu, termínu Didaktika. Co znamená odborný pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co je to Didaktika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Didaktika

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Didaktika. Co znamená odborný pojem Didaktika z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Didaktika můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Didaktika je v sekci věda

Klíčová slova: informace, terminus technicus, význam, heslo, slovo, co znamená, formulace, lexikon, význam pojmu, popis, věda, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, termín


Pojem Didaktika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Didaktika?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Didaktika zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Didaktika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Didaktika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Didaktika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Didaktika ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Didaktika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Didaktika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Vladimír Dvořák? Znáte a víte kdo je Reportér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Didaktika v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.