Co je to?
Výraz, termín, definice slova Didaktika. Co znamená odborný pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co je to Didaktika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Didaktika. Co znamená odborný pojem Didaktika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Didaktika? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Didaktika je v kategorii věda

Klíčová slova: význam slova, pojem, význam, informace, heslo, terminus technicus, popis, vysvětlení, co je to Didaktika?, slovník, lexikon, termín, co to je, slovo, věda, wiki, terminologie, odborný výraz


Pojem Didaktika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Didaktika?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Více informací o pojmu Didaktika lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Didaktika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktika ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Didaktika na Google.cz

Zkusit najít výraz Didaktika ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Didaktika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Didaktika? resp. co označuje slovo Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Martin Dorazín? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Didaktika hledat i v jiných kategoriích (než věda) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.