Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co to je Didaktika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Didaktika patří do sekce Věda

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, definice, lexikon, Věda, co to je, terminologie, význam pojmu, Věda, přesný význam, definice pojmu, formulace, synonymum, význam, přesný výraz, význam slova, wiki, terminus technicus


Pojem Didaktika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Didaktika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Didaktika na Youtube

Hledat slovo Didaktika ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Didaktika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Didaktika ve Wikipedii

Najít pojem Didaktika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Didaktika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Eurohujer? Znáte a víte kdo je Kali? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.