Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co to je Didaktika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Didaktika doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Didaktika se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, Věda, slovník, definice pojmu, co znamená, vysvětlení, terminologie, co je to Didaktika?, význam slova, význam, odborný výraz, pojem, slovo, popis, Didaktika


Pojem Didaktika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Didaktika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Více informací o pojmu Didaktika lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Didaktika na Google.cz

Najít výraz Didaktika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Didaktika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Didaktika ve Wikislovníku

Vyhledat termín Didaktika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Didaktika? resp. jaká je definice slova Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Tydýt? Znáte a víte kdo je Dwight Eisenhower? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Didaktika hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.