Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co to je Didaktika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Didaktika doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Didaktika se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: popis, vysvětlení, co je to Didaktika?, definice pojmu, heslo, slovo, názvosloví, odborný výraz, slovník, terminologie, Věda, synonymum, informace, význam slova, odborné názvosloví, termín, význam, lexikon


Pojem Didaktika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Didaktika? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další zdroje informací o slovu Didaktika

Zkusit najít pojem Didaktika ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Didaktika na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Didaktika ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Didaktika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Didaktika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Didaktika? resp. jaká je definice slova Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Josef Kokta? Znáte a víte kdo je Kali? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.