Co je to?
Definice odborného termínu, slova Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co je Didaktika? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Didaktika?

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.


Co je to Didaktika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Didaktika? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Didaktika patří do sekce věda

Klíčová slova: lexikon, slovník, odborný výraz, terminus technicus, informace, význam pojmu, terminologie, definice, přesný význam, co to je, Didaktika, heslo, pojem, význam slova, slovo, synonymum, význam, názvosloví


Pojem Didaktika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Didaktika můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Didaktika je teorie vzdělávání, která se zabývá formami, postupy a cíli vyučování. Je součástí pedagogiky, zabývající se metodami a formami školního vyučování. Didaktika je pojem odvozený z řeckého slova didasko, které znamená učím nebo vyučuji. Předmět didaktika je nezbytnou součástí studia každého studenta, který má v úmyslu se někdy zabývat učitelským povoláním.

Jan Amos Komenský

Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Jan Amos Komenský se významně podílel na rozvoji didaktiky. Autor: Jürgen Ovens, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Didaktika v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Didaktika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Didaktika ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Didaktika ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Didaktika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Didaktika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Didaktika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Didaktika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Didaktika? resp. co přesně označuje termín Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Falco? Znáte a víte kdo je Osmany Laffita? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Didaktika i jinde než v sekci než v věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.