Co je to?
Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Co je to Leidenská mutace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Leidenská mutace

Leidenská mutace je označení pro poruchu krevní srážlivosti. V populaci se vyskytuje poměrně často, je dědičná a vysoce riziková zvláště pro mladá děvčata. Leidenská mutace způsobuje zvýšenou krevní srážlivost. Vznikají tak ve vyšší míře krevní sraženiny (tromby).
Trombóza vzniklá v důsledku leidenské mutace se často vyskytuje u žil dolních končetin a způsobuje plicní embolii, která může být smrtelná. Protože se jedná o geneticky podmíněnou vrozenou poruchu, nedá se leidenská mutace léčit. Léčí se pouze trombóza, důležitá je i prevence a pravidelné kontroly pacientů.


Co je to Leidenská mutace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Leidenská mutace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, informace, synonymum, wiki, definice pojmu, popis, slovo, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, vysvětlení, definice, pojem, heslo, co to je, Lékařství, slovník


Pojem Leidenská mutace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Leidenská mutace ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Leidenská mutace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Leidenská mutace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Leidenská mutace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Leidenská mutace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Leidenská mutace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Leidenská mutace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Leidenská mutace? resp. jaký je přesný význam slova Leidenská mutace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leidenská mutace, odpověď na dotaz co je to Leidenská mutace?. Víte např. kdo to je Paša? Znáte a víte kdo je Alexander Babiš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Leidenská mutace v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.