Co je to?
Výraz, termín, definice slova Leidenská mutace. Co znamená odborný pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Co je to Leidenská mutace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Leidenská mutace?

Leidenská mutace je označení pro poruchu krevní srážlivosti. V populaci se vyskytuje poměrně často, je dědičná a vysoce riziková zvláště pro mladá děvčata. Leidenská mutace způsobuje zvýšenou krevní srážlivost. Vznikají tak ve vyšší míře krevní sraženiny (tromby).
Trombóza vzniklá v důsledku leidenské mutace se často vyskytuje u žil dolních končetin a způsobuje plicní embolii, která může být smrtelná. Protože se jedná o geneticky podmíněnou vrozenou poruchu, nedá se leidenská mutace léčit. Léčí se pouze trombóza, důležitá je i prevence a pravidelné kontroly pacientů.


Co je to Leidenská mutace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Leidenská mutace. Co znamená odborný pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Leidenská mutace? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Leidenská mutace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: informace, vysvětlení, definice, význam pojmu, formulace, význam slova, Leidenská mutace, pojem, wiki, co znamená, lékařství, synonymum, definice pojmu, význam, popis, terminus technicus, přesný výraz, slovník


Pojem Leidenská mutace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Leidenská mutace

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leidenská mutace ve Wikimedia Commons

Najít termín Leidenská mutace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Leidenská mutace ve Wikislovníku

Hledat výraz Leidenská mutace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Leidenská mutace ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Leidenská mutace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leidenská mutace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Leidenská mutace? resp. jaký je přesný význam slova Leidenská mutace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leidenská mutace, odpověď na dotaz co je to Leidenská mutace?. Víte např. kdo to je Alejandro Valverde? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.