Co je to?
Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Co je to Leidenská mutace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Leidenská mutace?

Leidenská mutace je označení pro poruchu krevní srážlivosti. V populaci se vyskytuje poměrně často, je dědičná a vysoce riziková zvláště pro mladá děvčata. Leidenská mutace způsobuje zvýšenou krevní srážlivost. Vznikají tak ve vyšší míře krevní sraženiny (tromby).
Trombóza vzniklá v důsledku leidenské mutace se často vyskytuje u žil dolních končetin a způsobuje plicní embolii, která může být smrtelná. Protože se jedná o geneticky podmíněnou vrozenou poruchu, nedá se leidenská mutace léčit. Léčí se pouze trombóza, důležitá je i prevence a pravidelné kontroly pacientů.


Co je to Leidenská mutace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Leidenská mutace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, slovník, přesný výraz, význam slova, přesný význam, slovo, vysvětlení, terminus technicus, synonymum, definice, lexikon, co je to Leidenská mutace?, pojem, termín, definice pojmu, význam, heslo, odborný výraz


Pojem Leidenská mutace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Leidenská mutace

Vyhledat výraz Leidenská mutace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Leidenská mutace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leidenská mutace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Leidenská mutace na Google.cz

Vyhledat heslo Leidenská mutace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Leidenská mutace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Leidenská mutace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Leidenská mutace? resp. co znamená Leidenská mutace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leidenská mutace, odpověď na dotaz co je to Leidenská mutace?. Víte např. kdo to je Hacker? Znáte a víte kdo je Anna Polívková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.