Co je to?
Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Co je to Leidenská mutace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Leidenská mutace?

Leidenská mutace je označení pro poruchu krevní srážlivosti. V populaci se vyskytuje poměrně často, je dědičná a vysoce riziková zvláště pro mladá děvčata. Leidenská mutace způsobuje zvýšenou krevní srážlivost. Vznikají tak ve vyšší míře krevní sraženiny (tromby).
Trombóza vzniklá v důsledku leidenské mutace se často vyskytuje u žil dolních končetin a způsobuje plicní embolii, která může být smrtelná. Protože se jedná o geneticky podmíněnou vrozenou poruchu, nedá se leidenská mutace léčit. Léčí se pouze trombóza, důležitá je i prevence a pravidelné kontroly pacientů.


Co je to Leidenská mutace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Leidenská mutace s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Leidenská mutace patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: synonymum, co znamená, terminus technicus, přesný výraz, Leidenská mutace, přesný význam, formulace, co to je, lexikon, význam, názvosloví, význam slova, Lékařství, co je to Leidenská mutace?, vysvětlení, význam pojmu, slovník, termín


Pojem Leidenská mutace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Leidenská mutace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leidenská mutace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Leidenská mutace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Leidenská mutace ve Wikipedii

Vyhledat výraz Leidenská mutace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Leidenská mutace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leidenská mutace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Leidenská mutace? resp. co vlastně znamená slovo Leidenská mutace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leidenská mutace, odpověď na dotaz co je to Leidenská mutace?. Víte např. kdo to je Larry Flynt? Znáte a víte kdo je Alexander Babiš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.