Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Co je Leidenská mutace?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Leidenská mutace?

Leidenská mutace je označení pro poruchu krevní srážlivosti. V populaci se vyskytuje poměrně často, je dědičná a vysoce riziková zvláště pro mladá děvčata. Leidenská mutace způsobuje zvýšenou krevní srážlivost. Vznikají tak ve vyšší míře krevní sraženiny (tromby).
Trombóza vzniklá v důsledku leidenské mutace se často vyskytuje u žil dolních končetin a způsobuje plicní embolii, která může být smrtelná. Protože se jedná o geneticky podmíněnou vrozenou poruchu, nedá se leidenská mutace léčit. Léčí se pouze trombóza, důležitá je i prevence a pravidelné kontroly pacientů.


Co je to Leidenská mutace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Leidenská mutace. Co znamená pojem Leidenská mutace z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Leidenská mutace s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Leidenská mutace se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, lexikon, termín, co to je, lékařství, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, význam, synonymum, heslo, vysvětlení, lékařství, význam slova


Pojem Leidenská mutace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít Leidenská mutace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Leidenská mutace ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Leidenská mutace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Leidenská mutace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Leidenská mutace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Leidenská mutace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leidenská mutace například ve Wikipedii, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Leidenská mutace? resp. co znamená Leidenská mutace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leidenská mutace, odpověď na dotaz co je to Leidenská mutace?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Šmak? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Leidenská mutace i v jiné kategorii než v lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Barevná náplast, leidenská mutace, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.