Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pesar. Co znamená odborný pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Co je to Pesar? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pesar

Pesar je výrobek ze silikonu nebo latexu. Je určen k zavedení do pochvy. Může se jednat o pesar zdravotní nebo antikoncepční. Zdravotní pesar je určen k podpoře vagíny, napomáhá upravit anatomické poměry, které byly nějakým způsobem narušeny. Nejčastěji jde o pokles nebo dokonce výhřez dělohy.
Těhotným ženám může pesar pomáhat při inkontinenci. Antikoncepční pesar brání spermiím proniknout do dělohy a tam oplodnit vajíčko.


Co je to Pesar? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pesar. Co znamená odborný pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pesar s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Pesar patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, odborné názvosloví, význam, formulace, terminologie, co je to Pesar?, termín, lékařství, Pesar, synonymum, definice, heslo, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, co znamená, co to je


Pojem Pesar je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pesar?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pesary jsou silikonové nebo latexové pomůcky, které se zavádějí do pochvy. Dělí se na:
♦ zdravotní pesary
♦ antikoncepční pesary.

Zdravotní pesar je podpůrná vaginální pomůcka, která upravuje porušené anatomické poměry urogenitálního traktu, většinou se jedná o nápravu poklesu, či výhřezu dělohy. V těhotenství pomáhá podpůrný pesar řešit problémy s dočasnou inkontinencí. Oproti většině evropských států není v České republice konzervativní léčba za pomoci pesarů hrazena zdravotní pojišťovnou (údaj k roku 2015).

Antikoncepční pesar je bariérová kontracepční pomůcka bránící spermiím v průniku z pochvy do dělohy. Existují dva základní typy:
♦ Poševní diafragma
♦ Cervikální klobouček

Další informační zdroje o slovu Pesar

Vyhledat heslo Pesar ve Wikislovníku

Najít výraz Pesar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pesar na Youtube

Najít slovo Pesar ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesar ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Pesar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesar například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Pesar? resp. jaká je definice termínu Pesar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesar, odpověď na dotaz co je to Pesar?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Carles Puigdemont? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.