Co je to?
Definice výrazu, termínu Pesar. Co znamená odborný pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Co je Pesar? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pesar

Pesar je výrobek ze silikonu nebo latexu. Je určen k zavedení do pochvy. Může se jednat o pesar zdravotní nebo antikoncepční. Zdravotní pesar je určen k podpoře vagíny, napomáhá upravit anatomické poměry, které byly nějakým způsobem narušeny. Nejčastěji jde o pokles nebo dokonce výhřez dělohy.
Těhotným ženám může pesar pomáhat při inkontinenci. Antikoncepční pesar brání spermiím proniknout do dělohy a tam oplodnit vajíčko.


Co je to Pesar? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pesar. Co znamená odborný pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pesar? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Pesar je v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, heslo, informace, přesný výraz, termín, popis, formulace, wiki, pojem, lékařství, definice pojmu, lékařství, co znamená, terminus technicus, Pesar, přesný význam, vysvětlení


Pojem Pesar je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pesar? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesary jsou silikonové nebo latexové pomůcky, které se zavádějí do pochvy. Dělí se na:
♦ zdravotní pesary
♦ antikoncepční pesary.

Zdravotní pesar je podpůrná vaginální pomůcka, která upravuje porušené anatomické poměry urogenitálního traktu, většinou se jedná o nápravu poklesu, či výhřezu dělohy. V těhotenství pomáhá podpůrný pesar řešit problémy s dočasnou inkontinencí. Oproti většině evropských států není v České republice konzervativní léčba za pomoci pesarů hrazena zdravotní pojišťovnou (údaj k roku 2015).

Antikoncepční pesar je bariérová kontracepční pomůcka bránící spermiím v průniku z pochvy do dělohy. Existují dva základní typy:
♦ Poševní diafragma
♦ Cervikální klobouček

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Pesar ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pesar na Youtube

Hledat pojem Pesar na Google.cz

Zkusit najít termín Pesar ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesar ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesar například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Pesar? resp. jaký je význam pojmu Pesar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesar, odpověď na dotaz co je to Pesar?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Gillian Anderson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Pesar i v jiné sekci než je kategorie lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.