Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pesar. Co znamená pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Co je to Pesar? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pesar

Pesar je výrobek ze silikonu nebo latexu. Je určen k zavedení do pochvy. Může se jednat o pesar zdravotní nebo antikoncepční. Zdravotní pesar je určen k podpoře vagíny, napomáhá upravit anatomické poměry, které byly nějakým způsobem narušeny. Nejčastěji jde o pokles nebo dokonce výhřez dělohy.
Těhotným ženám může pesar pomáhat při inkontinenci. Antikoncepční pesar brání spermiím proniknout do dělohy a tam oplodnit vajíčko.


Co je to Pesar? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pesar. Co znamená pojem Pesar z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pesar doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pesar se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, termín, odborný výraz, slovo, Lékařství, význam, synonymum, lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, Pesar, definice pojmu, význam pojmu, definice, co je to Pesar?, názvosloví, význam slova


Pojem Pesar je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pesar?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesary jsou silikonové nebo latexové pomůcky, které se zavádějí do pochvy. Dělí se na:
♦ zdravotní pesary
♦ antikoncepční pesary.

Zdravotní pesar je podpůrná vaginální pomůcka, která upravuje porušené anatomické poměry urogenitálního traktu, většinou se jedná o nápravu poklesu, či výhřezu dělohy. V těhotenství pomáhá podpůrný pesar řešit problémy s dočasnou inkontinencí. Oproti většině evropských států není v České republice konzervativní léčba za pomoci pesarů hrazena zdravotní pojišťovnou (údaj k roku 2015).

Antikoncepční pesar je bariérová kontracepční pomůcka bránící spermiím v průniku z pochvy do dělohy. Existují dva základní typy:
♦ Poševní diafragma
♦ Cervikální klobouček

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Pesar ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Pesar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Pesar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Pesar ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesar ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesar například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pesar? resp. co znamená slovo Pesar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesar, odpověď na dotaz co je to Pesar?. Víte např. kdo to je Opolčenec? Znáte a víte kdo je Islámista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Pesar hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.