Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolová. Co znamená odborný pojem Kolová z kategorie Sport?

Co je to Kolová? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kolová?

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolová. Co znamená odborný pojem Kolová z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolová se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kolová je v kategorii sport

Klíčová slova: definice, Kolová, formulace, odborný výraz, termín, slovo, terminus technicus, význam slova, co to je, wiki, definice pojmu, lexikon, co je to Kolová?, odborné názvosloví, terminologie, význam, přesný výraz, slovník


Pojem Kolová je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolová? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Jiné informační zdroje o pojmu Kolová

Hledat videa s názvem Kolová na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kolová ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kolová ve Wikislovníku

Hledat heslo Kolová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kolová ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kolová? resp. jaká je definice slova Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Chrissy Teigen? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.