Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Co je Kolová?

Co znamená termín Kolová? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kolová se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: co to je, popis, odborný výraz, definice, Kolová, význam pojmu, přesný výraz, slovník, pojem, termín, terminologie, formulace, wiki, význam slova, terminus technicus, informace, přesný význam, slovo


Pojem Kolová je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolová? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Více informací o slovu Kolová doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Kolová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kolová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kolová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kolová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Kolová ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Kolová? resp. co znamená slovo Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je Ivo Kaderka? Znáte a víte kdo je Kateřina Šafaříková? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kolová i jinde než v sekci než v sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, hokejky, kolová, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.