Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolová. Co znamená odborný pojem Kolová z kategorie Sport?

Co je to Kolová? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kolová

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolová. Co znamená odborný pojem Kolová z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kolová je v sekci sport

Klíčová slova: přesný výraz, Kolová, sport, heslo, wiki, formulace, lexikon, význam, slovo, definice pojmu, terminus technicus, slovník, přesný význam, pojem, popis, odborný výraz, informace, synonymum


Pojem Kolová je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolová? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Pro více informací o heslu Kolová zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Kolová na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kolová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kolová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kolová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kolová ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Kolová? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je Amanda Lear? Znáte a víte kdo je Vašo Patejdl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.