Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Co to je Kolová? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kolová?

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolová se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: popis, přesný význam, pojem, vysvětlení, terminologie, co znamená, informace, slovník, formulace, lexikon, odborný výraz, co to je, význam, význam slova, wiki, Kolová, co je to Kolová?, názvosloví


Pojem Kolová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kolová můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Kolová ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kolová ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kolová na Youtube

Hledat slovo Kolová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kolová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kolová? resp. co znamená výraz Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je Gustav Mahler? Znáte a víte kdo je Magor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.