Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Co to je Kolová? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kolová?

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kolová doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kolová se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, definice, odborný výraz, formulace, Kolová, definice pojmu, co znamená, slovník, význam slova, informace, co to je, heslo, termín, lexikon, odborné názvosloví, slovo, Sport


Pojem Kolová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolová? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Jiné informační zdroje o pojmu Kolová

Zkusit najít termín Kolová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Kolová ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kolová na Youtube

Vyhledat pojem Kolová ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kolová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Kolová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Kolová? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je Olga Sehnalová? Znáte a víte kdo je Zlatý slavík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.