Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Co to je Kolová? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolová

Kolová je druh sportu, který se v minulosti provozoval pouze v halách. Velmi oblíbená byla zvláště v Německu, k nám se rozšířila v první polovině 20. století. V hale se hraje na obdélníkovém hracím poli ohraničeném mantinely, na které lze vstupovat nebo najíždět. Součástí herní plochy jsou i trestná a obranná území. Mantinely a branky nejsou pevně ukotveny.
Družstva hráčů jsou dvoučlenná, hraje se ve speciální obuvi, s helmami a chrániči. Kola jsou bez brzd, ale s pevnými převody. Pomocí úderů předních i zadních kol se musí míč dostat do branky soupeře. Nelze použít ruce nebo nohy ani šlapat na zem.


Co je to Kolová? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kolová. Co znamená pojem Kolová z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kolová je v kategorii sport

Klíčová slova: formulace, terminologie, definice, vysvětlení, heslo, význam, co to je, Kolová, přesný výraz, přesný význam, terminus technicus, odborný výraz, informace, co je to Kolová?, pojem, slovo, lexikon, sport


Pojem Kolová je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kolová?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kolová je sport podobný sálovému fotbalu, jen hráči po hřišti (o rozměrech 14×11 m) jezdí na kolech. V každém týmu hrají dva hráči, kteří kontrolují pohyb míče po hřišti na upravených kolech bez brzd s pevným převodem (tzv. furtošlap). Dále se hráči mohou míče při hře dotknout pouze hlavou. Brankář v brankovišti může ale zakročit jakkoli. Není přípustné šlápnout nohou na zem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Kolová ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kolová na Youtube

Hledat heslo Kolová na Google.cz

Vyhledat termín Kolová ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kolová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Kolová? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolová? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolová, odpověď na dotaz co je to Kolová?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Radek Bartoníček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Kolová i v jiné sekci než je kategorie sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.