Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hliník. Co znamená pojem Hliník z kategorie Materiály?

Co je to Hliník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hliník

Hliník je chemický prvek se značkou AL. Jde o lehký lesklý kov, který je na řezu bílostříbrný. Na povrchu poměrně rychle oxiduje. Velmi rychle reaguje a slučuje se s dalšími prvky. V přírodě není obvyklá čistá forma hliníku, zemská kůra obsahuje jeho sloučeniny. Jedná se o třetí nejrozšířenější prvek zemské kůry a nejrozšířenější kov. Hliník obsahuje více než 1200 minerálů, nejvyšší obsah má nerost korund. Pro výrobu hliníku se využívá bauxit.
Pro další využití se připravuje buď čistý hliník, nebo jeho slitiny. Vyrábí se z něj konstrukční materiály, elektrické vodiče. Je také využíván při výrobě dalších kovů, například chromu, titanu nebo manganu. Důležité jsou například slitiny duraluminium, magnalium, pental, silumin a jiné. Hliník a slitiny se využívají v mnoha oblastech. Velká část produkce hliníku je spotřebována na výrobu konzerv a plechovek, v elektrotechnice a ve stavebnictví. Slitiny pak nabízejí další paletu možností všestranného využití.


Odborný výraz, definice slova Hliník. Co znamená pojem Hliník z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Hliník? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hliník patří do sekce Materiály

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, význam, termín, názvosloví, význam pojmu, Materiály, význam slova, wiki, terminologie, pojem, lexikon, terminus technicus, Hliník, synonymum, odborný výraz, co to je, co je to Hliník?


Pojem Hliník je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Hliník ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hliník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hliník ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hliník ve Wikislovníku

Najít heslo Hliník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hliník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hliník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Hliník? resp. jaká je definice termínu Hliník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hliník, odpověď na dotaz co je to Hliník?. Víte např. kdo to je Jana Boušková? Znáte a víte kdo je Nadutec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.