Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konvergence. Co znamená slovo Konvergence z kategorie Latina?

Co je Konvergence? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Konvergence

Konvergence je pojem používaný ve více souvislostech. Jde o popis procesu, při kterém se určitý systém, proces nebo řada přibližuje k nějakému cíli. Obecně je možno konvergenci definovat jako postupnou blízkost, sbližování nebo sjednocování. Matematika a fyzika používá konvergence většinou k popisu limitních procesů. Například při výpočtu limitní hodnoty se sleduje, jak se hodnota funkce přibližuje k určitému číslu, a to až do okamžiku, kdy je tato hodnota na dostatečné blízkosti. V tomto kontextu se konvergence používá k popisu toho, jak se výsledky určitého procesu nebo výpočtu postupně přibližují k určitému cíli. V ekonomice probíhá takový proces, při kterém se různé ekonomiky nebo regiony postupně přibližují k určitému ekonomickému cíli. Ten je podporován například investicemi, inovacemi nebo otevřeností ekonomiky pro zahraniční investice a obchod.
V biologii se používá pojem konvergentní evoluce a vede k vývoji podobných struktur nezávisle na sobě. Při tom různé organismy vyvíjejí podobné vlastnosti, aby se přizpůsobily podobným podmínkám prostředí. V informatice a telekomunikacích se konvergence používá k popisu procesu, při kterém se různé technologie, služby nebo aplikace sbližují a integrují do jediného systému. Sociologie využívá pojem konvergence pro popis procesu, při kterém se různé kultury, společnosti nebo skupiny sbližují a předávají si určité vlastnosti.


Odborný výraz, definice slova Konvergence. Co znamená slovo Konvergence z kategorie Latina?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Konvergence patří do kategorie latina

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, termín, význam slova, lexikon, latina, definice, terminologie, popis, slovník, Konvergence, heslo, co je to Konvergence?, wiki, definice pojmu


Pojem Konvergence je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Konvergence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Konvergence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Konvergence na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvergence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Konvergence ve Wikipedii

Zkusit najít Konvergence ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvergence například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Konvergence? resp. co přesně označuje termín Konvergence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvergence, odpověď na dotaz co je to Konvergence?. Víte např. kdo to je Petr Rezek? Znáte a víte kdo je Jeffery Deaver? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než latina). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.