Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Co je to Manometr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Manometr

Manometr neboli tlakoměr je označení měřicího přístroje, který zaznamenává tlak kapalin nebo plynů. Nejčastěji se v běžném životě využívá k měření tlaku vzduchu v pneumatikách. Manometr lze nalézt jako specializovaný přístroj pod dalšími názvy jako je například barograf či barometr.
Manometr může být založen na více principech fungování a s různým rozsahem. Funguje porovnáváním měřeného tlaku s hydrostatickým tlakem nebo je založen na deformaci deformačního členu (např. membrány), kterou způsobuje měřený tlak.


Co je to Manometr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Manometr se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, slovník, přesný výraz, terminus technicus, Technika, lexikon, vysvětlení, přesný význam, co znamená, význam slova, co to je, formulace, názvosloví, terminologie, Manometr, slovo, synonymum


Pojem Manometr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Manometr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Manometr (též tlakoměr) je mechanické měřidlo tlaku plynu nebo kapaliny. Speciální druhy manometrů mohou mít své vlastní názvy, např. barometr, barograf, aneroid. Velmi rozšířené je použití jako měřidla tlaku vzduchu v pneumatikách aut.

Více informací o slovu Manometr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Manometr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Manometr ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Manometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Manometr na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Manometr ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Manometr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manometr například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Manometr? resp. co vlastně znamená slovo Manometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manometr, odpověď na dotaz co je to Manometr?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Lakomec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!