Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Co je to Manometr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Manometr?

Manometr neboli tlakoměr je označení měřicího přístroje, který zaznamenává tlak kapalin nebo plynů. Nejčastěji se v běžném životě využívá k měření tlaku vzduchu v pneumatikách. Manometr lze nalézt jako specializovaný přístroj pod dalšími názvy jako je například barograf či barometr.
Manometr může být založen na více principech fungování a s různým rozsahem. Funguje porovnáváním měřeného tlaku s hydrostatickým tlakem nebo je založen na deformaci deformačního členu (např. membrány), kterou způsobuje měřený tlak.


Co je to Manometr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Manometr můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Manometr je v kategorii Technika

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, slovník, co znamená, Technika, význam slova, popis, Manometr, formulace, Technika, co to je, wiki, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, přesný výraz, slovo, definice


Pojem Manometr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Manometr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Manometr (též tlakoměr) je mechanické měřidlo tlaku plynu nebo kapaliny. Speciální druhy manometrů mohou mít své vlastní názvy, např. barometr, barograf, aneroid. Velmi rozšířené je použití jako měřidla tlaku vzduchu v pneumatikách aut.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Manometr ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Manometr ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Manometr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Manometr ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Manometr na Youtube

Najít pojem Manometr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Manometr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Manometr? resp. jaký je význam pojmu Manometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manometr, odpověď na dotaz co je to Manometr?. Víte např. kdo to je Čubka? Znáte a víte kdo je Lakota? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!