Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Co je to Manometr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Manometr?

Manometr neboli tlakoměr je označení měřicího přístroje, který zaznamenává tlak kapalin nebo plynů. Nejčastěji se v běžném životě využívá k měření tlaku vzduchu v pneumatikách. Manometr lze nalézt jako specializovaný přístroj pod dalšími názvy jako je například barograf či barometr.
Manometr může být založen na více principech fungování a s různým rozsahem. Funguje porovnáváním měřeného tlaku s hydrostatickým tlakem nebo je založen na deformaci deformačního členu (např. membrány), kterou způsobuje měřený tlak.


Co je to Manometr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manometr. Co znamená pojem Manometr z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Manometr s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Manometr se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, Technika, definice pojmu, slovník, wiki, co je to Manometr?, terminus technicus, Manometr, popis, význam slova, synonymum, lexikon


Pojem Manometr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Manometr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Manometr (též tlakoměr) je mechanické měřidlo tlaku plynu nebo kapaliny. Speciální druhy manometrů mohou mít své vlastní názvy, např. barometr, barograf, aneroid. Velmi rozšířené je použití jako měřidla tlaku vzduchu v pneumatikách aut.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manometr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Manometr na Youtube

Vyhledat termín Manometr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Manometr ve Wikislovníku

Najít heslo Manometr ve Wikizdrojích

Najít výraz Manometr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manometr například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Manometr? resp. jaký je význam pojmu Manometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manometr, odpověď na dotaz co je to Manometr?. Víte např. kdo to je Eduard Kučera? Znáte a víte kdo je Lakomec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!