Co je to?
Odborný výraz, definice slova Genmaiča. Co znamená pojem Genmaiča z kategorie Nápoje?

Co je Genmaiča?

Co znamená pojem, definice termínu Genmaiča?

Genmaiča je druh japonského čaje. Čaj se sice původně pěstoval v Číně, ale Japonsko má svou vlastní typickou čajovou tradici. Jedno ze specialit je právě genmaiča. Jde o zelený čaj, který se smíchá půl na půl s loupanou hnědou praženou rýží. Má snížený obsah kofeinu, je zásaditý a slouží i k podpoře trávení.
Charakteristickou vůni i chuť získává tento čaj jinou technologií výroby, kdy se k zastavení oxidace používá horká pára.


Co je to Genmaiča? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Genmaiča. Co znamená pojem Genmaiča z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Genmaiča s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Genmaiča se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, přesný význam, pojem, wiki, formulace, slovo, termín, vysvětlení, heslo, názvosloví, popis, synonymum, nápoje, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, odborný výraz


Pojem Genmaiča je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genmaiča? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Japonský zelený čaj Genmaiča (japonsky: 玄米茶, Genmaicha, čaj s hnědou rýží) je čaj (Banča nebo Senča) smíchaný s praženou hnědou rýží (genmai) v poměru 1:1. Někdy bývá též nazývána „popcorn tea“, protože některá zrnka rýže při pražení praskají a připomínají tak popcorn. Tento čaj byl původně připravován chudými Japonci, protože rýže působila jako jistá „výplň“, která snižovala cenu čaje. Z tohoto důvodu byl znám jako „lidový čaj“. Dnes už ho pije každá společenská vrstva. Genmaiča se dříve také pila při nábožensky motivovaných půstech a pokud jednotlivá jídla dělila dlouhá doba.

Čaj s hnědou rýží

Japonský pražený čaj s hnědou rýží Genmaiča. Autor: Teabuzzed, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Japonský pražený čaj s hnědou rýží Genmaiča. Autor: Teabuzzed, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Genmaiča

Hledat pojem Genmaiča na Google.cz

Najít heslo Genmaiča ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Genmaiča ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Genmaiča ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Genmaiča ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genmaiča ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Genmaiča například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Genmaiča? resp. co označuje slovo Genmaiča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genmaiča, odpověď na dotaz co je to Genmaiča?. Víte např. kdo to je Vratislav Kulhánek? Znáte a víte kdo je Jaromír Mayer? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, alkohol absint, genmaiča, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.