Co je to?
Odborný výraz, definice slova Genmaiča. Co znamená pojem Genmaiča z kategorie Nápoje?

Co je to Genmaiča? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Genmaiča?

Genmaiča je druh japonského čaje. Čaj se sice původně pěstoval v Číně, ale Japonsko má svou vlastní typickou čajovou tradici. Jedno ze specialit je právě genmaiča. Jde o zelený čaj, který se smíchá půl na půl s loupanou hnědou praženou rýží. Má snížený obsah kofeinu, je zásaditý a slouží i k podpoře trávení.
Charakteristickou vůni i chuť získává tento čaj jinou technologií výroby, kdy se k zastavení oxidace používá horká pára.


Co je to Genmaiča? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Genmaiča. Co znamená pojem Genmaiča z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Genmaiča patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, přesný význam, význam, co je to Genmaiča?, význam slova, slovo, nápoje, význam pojmu, termín, lexikon, Genmaiča, wiki, vysvětlení, formulace, popis, co znamená, heslo


Pojem Genmaiča je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genmaiča? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Japonský zelený čaj Genmaiča (japonsky: 玄米茶, Genmaicha, čaj s hnědou rýží) je čaj (Banča nebo Senča) smíchaný s praženou hnědou rýží (genmai) v poměru 1:1. Někdy bývá též nazývána „popcorn tea“, protože některá zrnka rýže při pražení praskají a připomínají tak popcorn. Tento čaj byl původně připravován chudými Japonci, protože rýže působila jako jistá „výplň“, která snižovala cenu čaje. Z tohoto důvodu byl znám jako „lidový čaj“. Dnes už ho pije každá společenská vrstva. Genmaiča se dříve také pila při nábožensky motivovaných půstech a pokud jednotlivá jídla dělila dlouhá doba.

Čaj s hnědou rýží

Japonský pražený čaj s hnědou rýží Genmaiča. Autor: Teabuzzed, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Japonský pražený čaj s hnědou rýží Genmaiča. Autor: Teabuzzed, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Genmaiča

Najít výraz Genmaiča na Google.cz

Hledat termín Genmaiča ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genmaiča ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Genmaiča ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Genmaiča ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Genmaiča ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genmaiča například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Genmaiča? resp. co označuje slovo Genmaiča? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genmaiča, odpověď na dotaz co je to Genmaiča?. Víte např. kdo to je Kateřina Veliká? Znáte a víte kdo je Miluše Voborníková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.