Co je to?
Výraz, termín, definice slova Účetní závěrka. Co znamená odborný pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Co je to Účetní závěrka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Účetní závěrka?

Účetní závěrka je poslední krok účetní uzávěrky. Povinnost sestavit účetní závěrku vyplývá ze zákona o účetnictví a týká se účetních jednotek. K poslednímu dni účetního období musejí být doúčtovány účetní případy, vypočten a zaúčtován zisk a daň z příjmu a také uzavřeny účetní knihy.
Účetní závěrka obsahuje rozvahu, výkaz zisků a ztrát a přílohu, ve které jsou doplňující informace a vysvětlivky.


Co je to Účetní závěrka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Účetní závěrka. Co znamená odborný pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Účetní závěrka je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: slovník, co je to Účetní závěrka?, definice, Účetní závěrka, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, Účetnictví, lexikon, informace, odborný výraz, slovo, formulace, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, wiki


Pojem Účetní závěrka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Účetní závěrka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Účetní závěrka představuje soubor finančních výkazů, které účetní jednotka sestavuje za účetní období k rozvahovému dni (tj. k poslednímu dni účetního období). Tyto finanční výkazy vypovídají o hospodaření společnosti za dané období.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Účetní závěrka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Účetní závěrka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Účetní závěrka na Youtube

Vyhledat slovo Účetní závěrka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Účetní závěrka ve Wikimedia Commons

Najít termín Účetní závěrka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Účetní závěrka například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Účetní závěrka? resp. jaká je definice slova Účetní závěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účetní závěrka, odpověď na dotaz co je to Účetní závěrka?. Víte např. kdo to je Amy Adams? Znáte a víte kdo je Bernard Arnault? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?