Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Co je to Účetní závěrka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Účetní závěrka?

Účetní závěrka je poslední krok účetní uzávěrky. Povinnost sestavit účetní závěrku vyplývá ze zákona o účetnictví a týká se účetních jednotek. K poslednímu dni účetního období musejí být doúčtovány účetní případy, vypočten a zaúčtován zisk a daň z příjmu a také uzavřeny účetní knihy.
Účetní závěrka obsahuje rozvahu, výkaz zisků a ztrát a přílohu, ve které jsou doplňující informace a vysvětlivky.


Co je to Účetní závěrka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Účetní závěrka s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Účetní závěrka se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice, Účetnictví, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, význam, termín, Účetní závěrka, pojem, synonymum, Účetnictví, názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, terminologie, co znamená, lexikon, význam slova


Pojem Účetní závěrka je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Účetní závěrka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Účetní závěrka na Youtube

Najít výraz Účetní závěrka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Účetní závěrka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Účetní závěrka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Účetní závěrka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Účetní závěrka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Účetní závěrka? resp. co znamená Účetní závěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účetní závěrka, odpověď na dotaz co je to Účetní závěrka?. Víte např. kdo to je Tovaryš? Znáte a víte kdo je Socka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?