Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Co je to Anatomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Anatomie

Anatomie je název významné vědní disciplíny, která se zabývá stavbou, tvary, spojením a umístěním různých částí živých organizmů, tedy i lidského těla. Studuje i způsob, jakým stavba těla přispívá k průběhu základních životních funkcí. Anatomie zkoumá jednotlivé orgánové soustavy, kožní, kosterní, svalovou, trávicí, vylučovací, imunitní, rozmnožovací, dýchací, oběhovou, smyslovou, endokrinní a nervovou.


Co je to Anatomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Anatomie? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Anatomie je v sekci lékařství

Klíčová slova: význam slova, lékařství, terminus technicus, odborné názvosloví, informace, terminologie, vysvětlení, termín, pojem, přesný význam, co znamená, slovo, co je to Anatomie?, formulace, význam, synonymum, slovník, wiki


Pojem Anatomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anatomie?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Anatomie (z řeckého anatemnō, rozříznout) je obor, který se zabývá makroskopickou a mikroskopickou stavbou organismů. Z hlediska objektu zkoumání je oborem biologie nebo medicíny, lze ji rozdělit na anatomii lidského těla, anatomii živočichů a anatomii rostlin.

Hledejte pojem Anatomie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Anatomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Anatomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Anatomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Anatomie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anatomie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Anatomie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anatomie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Anatomie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anatomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anatomie, odpověď na dotaz co je to Anatomie?. Víte např. kdo to je Pavel Šporcl? Znáte a víte kdo je Robert Tempel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.