Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anatomie. Co znamená pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Co je to Anatomie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anatomie?

Anatomie je název významné vědní disciplíny, která se zabývá stavbou, tvary, spojením a umístěním různých částí živých organizmů, tedy i lidského těla. Studuje i způsob, jakým stavba těla přispívá k průběhu základních životních funkcí. Anatomie zkoumá jednotlivé orgánové soustavy, kožní, kosterní, svalovou, trávicí, vylučovací, imunitní, rozmnožovací, dýchací, oběhovou, smyslovou, endokrinní a nervovou.


Co je to Anatomie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anatomie. Co znamená pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Anatomie doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anatomie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, definice, význam slova, slovník, popis, názvosloví, slovo, význam pojmu, formulace, co znamená, wiki, co je to Anatomie?, termín, význam, Anatomie, synonymum, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Anatomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Anatomie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anatomie (z řeckého anatemnō, rozříznout) je obor, který se zabývá makroskopickou a mikroskopickou stavbou organismů. Z hlediska objektu zkoumání je oborem biologie nebo medicíny, lze ji rozdělit na anatomii lidského těla, anatomii živočichů a anatomii rostlin.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Anatomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Anatomie na Youtube

Najít heslo Anatomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Anatomie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anatomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Anatomie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anatomie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anatomie? resp. jaká je definice termínu Anatomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anatomie, odpověď na dotaz co je to Anatomie?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Subdodavatel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.