Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Co je Anatomie?

Co znamená pojem, definice termínu Anatomie?

Anatomie je název významné vědní disciplíny, která se zabývá stavbou, tvary, spojením a umístěním různých částí živých organizmů, tedy i lidského těla. Studuje i způsob, jakým stavba těla přispívá k průběhu základních životních funkcí. Anatomie zkoumá jednotlivé orgánové soustavy, kožní, kosterní, svalovou, trávicí, vylučovací, imunitní, rozmnožovací, dýchací, oběhovou, smyslovou, endokrinní a nervovou.


Co je to Anatomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici pojmu Anatomie sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Anatomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: pojem, definice, lexikon, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, vysvětlení, lékařství, definice pojmu, význam, heslo, terminologie, popis, co to je, informace, termín, formulace, wiki


Pojem Anatomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anatomie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anatomie (z řeckého anatemnō, rozříznout) je obor, který se zabývá makroskopickou a mikroskopickou stavbou organismů. Z hlediska objektu zkoumání je oborem biologie nebo medicíny, lze ji rozdělit na anatomii lidského těla, anatomii živočichů a anatomii rostlin.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Anatomie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Anatomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Anatomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Anatomie na Google.cz

Vyhledat slovo Anatomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Anatomie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anatomie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Anatomie? resp. co znamená výraz Anatomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anatomie, odpověď na dotaz co je to Anatomie?. Víte např. kdo to je Vazač? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Anatomie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, rentgen hlavy, anatomie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.