Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Co je Anatomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anatomie?

Anatomie je název významné vědní disciplíny, která se zabývá stavbou, tvary, spojením a umístěním různých částí živých organizmů, tedy i lidského těla. Studuje i způsob, jakým stavba těla přispívá k průběhu základních životních funkcí. Anatomie zkoumá jednotlivé orgánové soustavy, kožní, kosterní, svalovou, trávicí, vylučovací, imunitní, rozmnožovací, dýchací, oběhovou, smyslovou, endokrinní a nervovou.


Co je to Anatomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anatomie. Co znamená odborný pojem Anatomie z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Anatomie sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Anatomie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: wiki, informace, heslo, formulace, slovník, co to je, Anatomie, lékařství, lékařství, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, terminologie, co znamená, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, definice


Pojem Anatomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anatomie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anatomie (z řeckého anatemnō, rozříznout) je obor, který se zabývá makroskopickou a mikroskopickou stavbou organismů. Z hlediska objektu zkoumání je oborem biologie nebo medicíny, lze ji rozdělit na anatomii lidského těla, anatomii živočichů a anatomii rostlin.

Jiné informační zdroje o pojmu Anatomie

Zkusit najít frázi Anatomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anatomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Anatomie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Anatomie na Youtube

Zkusit najít pojem Anatomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Anatomie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anatomie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Anatomie? resp. co vlastně znamená slovo Anatomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anatomie, odpověď na dotaz co je to Anatomie?. Víte např. kdo to je Kendall Jenner? Znáte a víte kdo je Zuzana Čaputová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Anatomie i v jiné části webu než je kategorie lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.