Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co je to Kapustňák? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kapustňák?

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kapustňák můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kapustňák je v sekci příroda

Klíčová slova: odborný výraz, Kapustňák, odborné názvosloví, význam slova, slovo, definice pojmu, slovník, co to je, synonymum, příroda, vysvětlení, popis, wiki, terminologie, co je to Kapustňák?, informace, přesný výraz, pojem


Pojem Kapustňák je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapustňák? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Zkusit najít výraz Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapustňák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kapustňák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kapustňák ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kapustňák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Kapustňák? resp. jaká je definice termínu Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Jiří Grossmann? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.