Co je to?
Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co to je Kapustňák? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kapustňák

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kapustňák? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kapustňák je v sekci Příroda

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, termín, synonymum, názvosloví, definice, popis, co je to Kapustňák?, Příroda, pojem, Kapustňák, význam pojmu, Příroda, lexikon, slovo, definice pojmu, vysvětlení, co znamená


Pojem Kapustňák je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kapustňák dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Další zdroje informací o slovu Kapustňák

Vyhledat výraz Kapustňák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kapustňák na Google.cz

Vyhledat termín Kapustňák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Kapustňák ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapustňák ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kapustňák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kapustňák? resp. jaká je definice termínu Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Skeptik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.