Co je to?
Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co to je Kapustňák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kapustňák

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kapustňák s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kapustňák je v kategorii Příroda

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, definice, synonymum, co je to Kapustňák?, wiki, přesný výraz, význam, terminus technicus, odborný výraz, Příroda, informace, definice pojmu, popis, lexikon, co to je, Příroda, slovo


Pojem Kapustňák je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapustňák? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Další informační zdroje o slovu Kapustňák

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapustňák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Kapustňák na Google.cz

Zkusit najít výraz Kapustňák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kapustňák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Hledat heslo Kapustňák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kapustňák? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Páter? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kapustňák i v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.