Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co je to Kapustňák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kapustňák?

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kapustňák s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Kapustňák patří do kategorie příroda

Klíčová slova: Kapustňák, význam, definice, příroda, co to je, názvosloví, terminus technicus, slovník, formulace, pojem, termín, terminologie, co znamená, slovo, přesný výraz, wiki, heslo, synonymum


Pojem Kapustňák je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapustňák? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Kapustňák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kapustňák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Vyhledat termín Kapustňák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapustňák ve Wikimedia Commons

Najít heslo Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Kapustňák? resp. co znamená Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Karel Fiala? Znáte a víte kdo je Páter? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.