Co je to?
Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co to je Kapustňák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kapustňák

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kapustňák s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kapustňák patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: synonymum, co to je, formulace, slovník, co je to Kapustňák?, názvosloví, Příroda, odborný výraz, Kapustňák, definice, popis, wiki, co znamená, informace, význam, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Kapustňák je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kapustňák?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Najít heslo Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapustňák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kapustňák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kapustňák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kapustňák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kapustňák? resp. co znamená výraz Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Reptilián? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.