Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co je Kapustňák?

Co znamená termín Kapustňák? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kapustňák? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Kapustňák je v kategorii příroda

Klíčová slova: příroda, heslo, Kapustňák, termín, terminus technicus, formulace, wiki, pojem, informace, příroda, co je to Kapustňák?, přesný výraz, slovo, synonymum, význam, odborný výraz, co znamená, význam pojmu


Pojem Kapustňák je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapustňák? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Kapustňák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kapustňák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kapustňák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Kapustňák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kapustňák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Kapustňák? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Annie Girardot? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Mořský koník, kapustňák, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.