Co je to?
Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co to je Kapustňák? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kapustňák

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kapustňák sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kapustňák patří do sekce Příroda

Klíčová slova: heslo, Kapustňák, odborné názvosloví, co znamená, wiki, definice, informace, terminus technicus, co to je, co je to Kapustňák?, význam pojmu, pojem, slovník, význam slova, popis, vysvětlení, synonymum, slovo


Pojem Kapustňák je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapustňák? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Více informací o slovu Kapustňák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Kapustňák ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Najít slovo Kapustňák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kapustňák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Kapustňák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kapustňák? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Skeptik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.