Co je to?
Definice výrazu, termínu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co je Kapustňák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kapustňák?

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Kapustňák je v kategorii příroda

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, heslo, informace, příroda, definice, slovník, význam slova, slovo, wiki, odborné názvosloví, synonymum, význam, popis, příroda, přesný význam, pojem, lexikon


Pojem Kapustňák je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kapustňák píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Kapustňák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kapustňák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kapustňák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kapustňák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kapustňák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kapustňák? resp. jaký je význam pojmu Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Jan Zábrana? Znáte a víte kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.