Co je to?
Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Co to je Kapustňák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kapustňák

Kapustňák je chráněný druh mořského savce dosahujícího přes 4 metry délky. Kapustňáci jsou býložravci. Živí se mořskými rostlinami, které spásají na bahnitém dně v mělkých pobřežních vodách, proto se jim někdy říká mořské krávy. Jsou známy čtyři druhy kapustňáků, které můžeme najít u pobřeží Afriky a Jižní Ameriky.


Co je to Kapustňák? Význam slova, termín, Definice výrazu Kapustňák. Co znamená odborný pojem Kapustňák z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kapustňák s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kapustňák se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, vysvětlení, slovník, odborný výraz, termín, informace, wiki, Příroda, odborné názvosloví, pojem, heslo, význam slova, názvosloví, přesný význam, popis


Pojem Kapustňák je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kapustňák píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kapustňák (Trichechus) je jediný rod z čeledi kapustňákovití. Jsou to velcí vodní savci známí také jako mořské krávy. Kapustňákovití se liší od dugongovitých (moroňovitých, Dugongidae) ve tvaru lebky a ocasu. Ocas kapustňáka má pádlovitý tvar, zatímco ocas moroně tvar vidlicovitý. Jsou to býložravci trávící většinu času pastvou v mělkých vodách.

Jiné informační zdroje o pojmu Kapustňák

Hledat termín Kapustňák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kapustňák ve Wikislovníku

Hledat výraz Kapustňák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Kapustňák ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Kapustňák ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kapustňák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapustňák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kapustňák? resp. jaký je význam slova Kapustňák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapustňák, odpověď na dotaz co je to Kapustňák?. Víte např. kdo to je Bookmaker? Znáte a víte kdo je Reptilián? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.