Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ascendent. Co znamená slovo Ascendent z kategorie Různé?

Co je Ascendent?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ascendent

Ascendent je pojem z astrologie. Při tvorbě horoskopu nezáleží jen na znamení zvěrokruhu, v němž je dotyčný člověk narozen (podle data), ale i na ascendentu, což je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na obloze v místě a čase jeho narození. Astrologové věří, že ascendent má významný vliv na osobnost člověka, jeho chování a projevy.

Co je to Ascendent? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ascendent. Co znamená slovo Ascendent z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Ascendent patří do kategorie různé

Klíčová slova: lexikon, formulace, co to je, názvosloví, popis, co znamená, Ascendent, různé, slovo, informace, termín, definice, wiki, význam slova, terminologie, odborný výraz, slovník, přesný význam


Pojem Ascendent je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ascendent? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ascendent je bod na ekliptice, v němž se ekliptika kříží s místní rovinou horizontu na východní straně, tedy v místě výstupu ekliptiky nad obzor. Vzhledem k tomu, že zemská osa je skloněna k rovině ekliptiky přibližně o 23,5 stupně, bod ascendentu se během dne posouvá po horizontu kolem bodu geografického východu, a to střídavě směrem k severu a jihu.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ascendent ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ascendent na Youtube

Zkusit najít výraz Ascendent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Ascendent ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Ascendent na Google obrázcích

Vyhledat heslo Ascendent ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascendent například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Ascendent? resp. co označuje slovo Ascendent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascendent, odpověď na dotaz co je to Ascendent?. Víte např. kdo to je James Prescott Joule? Znáte a víte kdo je Natalia Oreiro? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Zelený otazník na papíře, ascendent, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.