Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Co je to Ascendent? Význam slova

Co znamená termín Ascendent? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ascendent je pojem z astrologie. Při tvorbě horoskopu nezáleží jen na znamení zvěrokruhu, v němž je dotyčný člověk narozen (podle data), ale i na ascendentu, což je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na obloze v místě a čase jeho narození. Astrologové věří, že ascendent má významný vliv na osobnost člověka, jeho chování a projevy.


Co je to Ascendent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ascendent doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ascendent se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: heslo, popis, termín, terminus technicus, terminologie, Různé, pojem, informace, význam, význam pojmu, lexikon, slovo, co znamená, odborné názvosloví, Různé, co je to Ascendent?, odborný výraz, co to je


Pojem Ascendent je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ascendent? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ascendent je bod na ekliptice, v němž se ekliptika kříží s místní rovinou horizontu na východní straně, tedy v místě výstupu ekliptiky nad obzor. Vzhledem k tomu, že zemská osa je skloněna k rovině ekliptiky přibližně o 23,5 stupně, bod ascendentu se během dne posouvá po horizontu kolem bodu geografického východu, a to střídavě směrem k severu a jihu.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ascendent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ascendent ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ascendent ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ascendent ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ascendent na Youtube

Najít slovo Ascendent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascendent například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ascendent? resp. co znamená slovo Ascendent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascendent, odpověď na dotaz co je to Ascendent?. Víte např. kdo to je Xena? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.