Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ascendent. Co znamená pojem Ascendent z kategorie Různé?

Co je Ascendent? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ascendent

Ascendent je pojem z astrologie. Při tvorbě horoskopu nezáleží jen na znamení zvěrokruhu, v němž je dotyčný člověk narozen (podle data), ale i na ascendentu, což je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na obloze v místě a čase jeho narození. Astrologové věří, že ascendent má významný vliv na osobnost člověka, jeho chování a projevy.

Co je to Ascendent? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ascendent. Co znamená pojem Ascendent z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ascendent doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ascendent se nachází v sekci různé

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, Ascendent, formulace, pojem, synonymum, heslo, informace, slovo, co to je, význam pojmu, různé, přesný význam, definice pojmu, termín, význam, co znamená


Pojem Ascendent je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ascendent? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ascendent je bod na ekliptice, v němž se ekliptika kříží s místní rovinou horizontu na východní straně, tedy v místě výstupu ekliptiky nad obzor. Vzhledem k tomu, že zemská osa je skloněna k rovině ekliptiky přibližně o 23,5 stupně, bod ascendentu se během dne posouvá po horizontu kolem bodu geografického východu, a to střídavě směrem k severu a jihu.

Další informační zdroje

Najít výraz Ascendent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ascendent ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Ascendent ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ascendent na Google.cz

Zkusit najít slovo Ascendent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ascendent ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascendent například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte jaká je definice termínu Ascendent? resp. jaká je definice slova Ascendent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascendent, odpověď na dotaz co je to Ascendent?. Víte např. kdo to je Tommy Robinson? Znáte a víte kdo je Freddie Mercury? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ascendent hledat i v jiných kategoriích (než různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.