Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Co je to Ascendent? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ascendent?

Ascendent je pojem z astrologie. Při tvorbě horoskopu nezáleží jen na znamení zvěrokruhu, v němž je dotyčný člověk narozen (podle data), ale i na ascendentu, což je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na obloze v místě a čase jeho narození. Astrologové věří, že ascendent má významný vliv na osobnost člověka, jeho chování a projevy.

Co je to Ascendent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ascendent je v kategorii různé

Klíčová slova: popis, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, co znamená, význam, co je to Ascendent?, definice pojmu, terminus technicus, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, heslo, slovo, význam pojmu, co to je, definice, terminologie


Pojem Ascendent je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ascendent dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ascendent je bod na ekliptice, v němž se ekliptika kříží s místní rovinou horizontu na východní straně, tedy v místě výstupu ekliptiky nad obzor. Vzhledem k tomu, že zemská osa je skloněna k rovině ekliptiky přibližně o 23,5 stupně, bod ascendentu se během dne posouvá po horizontu kolem bodu geografického východu, a to střídavě směrem k severu a jihu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ascendent v následujících zdrojích

Hledat výraz Ascendent ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ascendent ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ascendent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ascendent ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ascendent na Youtube

Vyhledat slovo Ascendent na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascendent například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ascendent? resp. jaká je definice termínu Ascendent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascendent, odpověď na dotaz co je to Ascendent?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Tomáš Zdechovský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.