Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Co je to Ascendent? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ascendent?

Ascendent je pojem z astrologie. Při tvorbě horoskopu nezáleží jen na znamení zvěrokruhu, v němž je dotyčný člověk narozen (podle data), ale i na ascendentu, což je znamení zvěrokruhu, které se nacházelo na obloze v místě a čase jeho narození. Astrologové věří, že ascendent má významný vliv na osobnost člověka, jeho chování a projevy.


Co je to Ascendent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ascendent. Co znamená odborný pojem Ascendent z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ascendent patří do sekce Různé

Klíčová slova: Různé, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, informace, slovník, heslo, význam, definice pojmu, co znamená, termín, wiki, pojem, lexikon, Ascendent, co to je, přesný význam, vysvětlení


Pojem Ascendent je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ascendent? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ascendent je bod na ekliptice, v němž se ekliptika kříží s místní rovinou horizontu na východní straně, tedy v místě výstupu ekliptiky nad obzor. Vzhledem k tomu, že zemská osa je skloněna k rovině ekliptiky přibližně o 23,5 stupně, bod ascendentu se během dne posouvá po horizontu kolem bodu geografického východu, a to střídavě směrem k severu a jihu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Ascendent ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ascendent ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ascendent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Ascendent ve Wikizdrojích

Hledat termín Ascendent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Ascendent na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ascendent například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ascendent? resp. co vlastně znamená slovo Ascendent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ascendent, odpověď na dotaz co je to Ascendent?. Víte např. kdo to je David Krejčí? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.