Co je to?
Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Co je to Bronz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bronz

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bronz patří do sekce materiály

Klíčová slova: synonymum, termín, vysvětlení, definice, slovo, Bronz, popis, význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, přesný výraz, význam slova, materiály, definice pojmu, materiály, názvosloví


Pojem Bronz je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bronz?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů jako např. hliníku, manganu, olova (kromě zinku, kdy se slitina nazývá mosaz). Starší český název pro bronz je spěž.

Pro další informace o termínu Bronz zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronz ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronz ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bronz ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bronz na Google.cz

Vyhledat výraz Bronz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Bronz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bronz? resp. co znamená výraz Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Josef Bernard? Znáte a víte kdo je Usmrkanec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.