Co je to?
Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Co je to Bronz? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bronz?

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bronz se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, co je to Bronz?, definice, terminus technicus, Materiály, pojem, slovník, co to je, co znamená, význam, Bronz, popis, odborné názvosloví, Materiály, informace, definice pojmu, slovo


Pojem Bronz je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Bronz ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Bronz ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Bronz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bronz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bronz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bronz na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bronz? resp. co se skrývá pod slovem Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Kverulant? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.