Co je to?
Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Co je to Bronz? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bronz?

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bronz s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bronz se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: terminologie, slovo, co znamená, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, heslo, význam, definice, přesný výraz, přesný význam, co je to Bronz?, termín, Bronz, slovník, popis, Materiály


Pojem Bronz je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Bronz

Zkusit najít pojem Bronz na Google.cz

Hledat termín Bronz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronz ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Bronz ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bronz ve Wikislovníku

Hledat slovo Bronz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bronz? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Specialista logistiky? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.