Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronz. Co znamená slovo Bronz z kategorie Materiály?

Co je Bronz?

Co znamená pojem, definice termínu Bronz?

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bronz. Co znamená slovo Bronz z kategorie Materiály?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Bronz patří do kategorie materiály

Klíčová slova: materiály, terminologie, co to je, heslo, význam, pojem, formulace, odborný výraz, lexikon, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, slovník, wiki, přesný výraz, co je to Bronz?, termín, význam slova


Pojem Bronz je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bronz?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů jako např. hliníku, manganu, olova (kromě zinku, kdy se slitina nazývá mosaz). Starší český název pro bronz je spěž.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bronz ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Bronz ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bronz ve Wikizdrojích

Hledat heslo Bronz na Google.cz

Hledat pojem Bronz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Bronz? resp. co je to Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Michel Foucault? Znáte a víte kdo je Komparzista? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Bronz i v jiných kategoriích (než materiály). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Dřevo, bronz, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.