Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Co je to Bronz? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bronz

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bronz. Co znamená odborný pojem Bronz z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bronz s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bronz se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: co je to Bronz?, formulace, co znamená, pojem, co to je, odborné názvosloví, heslo, Bronz, přesný výraz, informace, slovo, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, materiály, definice, přesný význam, terminologie


Pojem Bronz je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bronz píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů jako např. hliníku, manganu, olova (kromě zinku, kdy se slitina nazývá mosaz). Starší český název pro bronz je spěž.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Bronz ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Bronz ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Bronz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bronz na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronz ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bronz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Bronz? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Lékárník? Znáte a víte kdo je Kovář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.