Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bronz. Co znamená slovo Bronz z kategorie Materiály?

Co je Bronz? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bronz

Bronz je slitina kovů, mědi a cínu, popřípadě dalších kovů – olova, manganu, hliníku a dalších. Vlastnosti bronzu oceňovali lidé již v pravěkých dobách a jednomu období dal bronz i jméno. Používal se k výrobě různých nástrojů, zbraní, ozdob a dalších předmětů.
Bronz má proti jiným kovům vyšší tvrdost, takže jeh objev se stal výrazným pokrokem. V současnosti se bronz využívá převážně v sochařství nebo při určitých specifických pracích.


Co je to Bronz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bronz. Co znamená slovo Bronz z kategorie Materiály?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bronz) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Bronz patří do kategorie materiály

Klíčová slova: termín, Bronz, co znamená, pojem, terminologie, co to je, co je to Bronz?, význam pojmu, význam slova, materiály, definice, slovník, terminus technicus, materiály, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, heslo


Pojem Bronz je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bronz? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů jako např. hliníku, manganu, olova (kromě zinku, kdy se slitina nazývá mosaz). Starší český název pro bronz je spěž.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Bronz ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bronz ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Bronz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bronz na Youtube

Najít výraz Bronz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bronz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bronz například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Bronz? resp. co znamená Bronz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronz, odpověď na dotaz co je to Bronz?. Víte např. kdo to je Jakub Michálek? Znáte a víte kdo je Komparzistka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Bronz i v jiné sekci než je kategorie materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.