Co je to?
Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Droga?

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.


Co je to Droga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Droga se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, popis, co to je, Lékařství, odborné názvosloví, slovník, význam slova, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, pojem, Droga, odborný výraz, co je to Droga?, termín, heslo, informace


Pojem Droga je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Droga dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Více informací o pojmu Droga lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Droga ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Droga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Droga na Google.cz

Vyhledat heslo Droga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Droga ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Droga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Droga například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Droga? resp. co označuje slovo Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Hňup? Znáte a víte kdo je Vilém Čok? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Droga v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!