Co je to?
Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Droga?

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.


Co je to Droga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Droga patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, význam slova, Lékařství, slovník, co to je, Lékařství, definice pojmu, Droga, termín, co je to Droga?, informace, vysvětlení, přesný význam, terminus technicus, co znamená, názvosloví


Pojem Droga je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Droga? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Pro další informace o termínu Droga zkuste tyto odkazy

Hledat termín Droga na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Droga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Droga ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Droga ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Droga na Youtube

Najít heslo Droga ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Droga například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Droga? resp. co znamená Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!