Co je to?
Výraz, termín, definice slova Droga. Co znamená odborný pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Droga

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.


Co je to Droga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Droga. Co znamená odborný pojem Droga z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Droga s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Droga se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, význam slova, slovník, pojem, synonymum, přesný výraz, přesný význam, wiki, Droga, názvosloví, co to je, informace, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, formulace, definice, odborné názvosloví


Pojem Droga je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Droga? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Pro více informací o heslu Droga zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Droga ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Droga ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Droga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Droga ve Wikizdrojích

Hledat heslo Droga ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Droga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Droga například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Droga? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Pirát? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!