Co je to?
Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Co je to Droga? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Droga?

Droga je omamná látka, která může různými způsoby měnit stav člověka. Drogu je možno získat chemickou cestou (syntézou) nebo z rostlin. Na drogu si člověk může vypěstovat návyk fyzický či psychický. Droga se vyskytovala již od počátků lidstva, zmíněna je například v Bibli či dalších náboženských textech. Některé druhy drog jsou považovány za legální. Slovem droga se označuje i léčivá látka získaná z usušených rostlin nebo živočichů, jejich částí nebo z jimi produkovaných látek.


Co je to Droga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Droga. Co znamená pojem Droga z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Droga je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, wiki, význam slova, Lékařství, heslo, odborný výraz, přesný význam, Droga, popis, definice, termín, názvosloví, Lékařství, terminologie, co to je, definice pojmu, co je to Droga?


Pojem Droga je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Droga? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen pro rituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Droga ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Droga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Droga ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Droga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Droga na Google.cz

Hledat videa s názvem Droga na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Droga například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Droga? resp. co znamená slovo Droga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Droga, odpověď na dotaz co je to Droga?. Víte např. kdo to je Přípravář? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!