Co je to?
Definice výrazu, termínu Katarze. Co znamená odborný pojem Katarze z kategorie Psychologie?

Co je to Katarze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Katarze?

Slovo katarze se používá ve dvou oborech - umění a psychologii. Označení pochází z řečtiny a značí vnitřní očištění člověka, jež následuje po dramatickém zážitku ohrožení nebo zla. Nejprve se slovo používalo v lékařství pro očištění těla.
V umění se slovo vyskytuje od dob Platóna a Aristotela. Katarze se často stává jednou z posledních fází divadelních her nebo epického filmu. Ve většině případů nastává po vyvrcholení děje a u protagonisty očišťuje jeho vnitřní nebo vnější konflikt a demonstruje změnu.
V psychologii se katarzí zabýval významný vědec a rodák z Příboru Sigmund Freud.


Co je to Katarze? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Katarze. Co znamená odborný pojem Katarze z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Katarze můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Katarze je v sekci Psychologie

Klíčová slova: termín, přesný význam, co to je, slovník, význam slova, terminus technicus, heslo, co je to Katarze?, Psychologie, odborné názvosloví, pojem, formulace, co znamená, informace, Psychologie, terminologie, wiki, definice


Pojem Katarze je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Katarze?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Katarze (psáno i katarse, zastarale katharse, z řeckého katharsis, očištění) je vnitřní očista člověka, která následuje po dramatickém zážitku ohrožení nebo zla. Slovo se užívá jednak v souvislosti s účinkem uměleckého díla, jednak v psychoterapii (abreakce).

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Katarze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Katarze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Katarze ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Katarze na Youtube

Najít slovo Katarze ve Wikislovníku

Hledat heslo Katarze ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Katarze například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Katarze? resp. co označuje slovo Katarze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katarze, odpověď na dotaz co je to Katarze?. Víte např. kdo to je Lumen? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.