Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Co je to Akcent? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Akcent

Akcent čili slovní přízvuk zdůrazňuje konkrétní slabiku nějakého slova. Většinou se jedná o zvýšení hlasu a také jeho zesílení. Akcent je zařazován k zvukovým vlastnostem jazyka, k suprasegmentálním prvkům. Jeho umístění může v některých jazycích ovlivnit výslovnost celé slabiky i některých dalších hlásek, které se nacházejíc před nebo za akcentem. Někdy je tímto pojmem označena změna přízvuku řeči, která je způsobena vlivem jiného jazyka, nářečí, špatné znalosti jazyka nebo onemocnění či poruchy.
Jazyky, které mají pevný slovní přízvuk, ho mají umístěn vždy na určené slabice (v češtině se jedná o první slabiku), u jazyků s přízvukem pohyblivým se může jednat o kteroukoli slabiku. Přízvuk také ovlivňuje výslovnost. Kromě hlavního přízvuku mohou mít dlouhá slova i přízvuk vedlejší.


Co je to Akcent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Akcent? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akcent je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, popis, význam pojmu, definice, slovník, Český jazyk, pojem, lexikon, přesný výraz, přesný význam, formulace, termín, názvosloví, vysvětlení, wiki, terminologie, co je to Akcent?, odborný výraz


Pojem Akcent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Akcent

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcent ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akcent na Youtube

Vyhledat pojem Akcent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Akcent ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Akcent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Akcent ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcent například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Akcent? resp. jaký je význam slova Akcent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcent, odpověď na dotaz co je to Akcent?. Víte např. kdo to je Poděs? Znáte a víte kdo je Technik BOZP? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.