Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Co je Akcent? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Akcent

Akcent čili slovní přízvuk zdůrazňuje konkrétní slabiku nějakého slova. Většinou se jedná o zvýšení hlasu a také jeho zesílení. Akcent je zařazován k zvukovým vlastnostem jazyka, k suprasegmentálním prvkům. Jeho umístění může v některých jazycích ovlivnit výslovnost celé slabiky i některých dalších hlásek, které se nacházejíc před nebo za akcentem. Někdy je tímto pojmem označena změna přízvuku řeči, která je způsobena vlivem jiného jazyka, nářečí, špatné znalosti jazyka nebo onemocnění či poruchy.
Jazyky, které mají pevný slovní přízvuk, ho mají umístěn vždy na určené slabice (v češtině se jedná o první slabiku), u jazyků s přízvukem pohyblivým se může jednat o kteroukoli slabiku. Přízvuk také ovlivňuje výslovnost. Kromě hlavního přízvuku mohou mít dlouhá slova i přízvuk vedlejší.


Co je to Akcent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici slova Akcent můžete sdílet s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Akcent je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, formulace, terminus technicus, Akcent, co to je, definice pojmu, slovo, význam slova, wiki, přesný význam, význam, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, heslo, termín


Pojem Akcent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Akcent?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Akcent (lat.) znamená:
♦ přízvuk – v jazykovědě, důraz na určitou slabiku.
♦ v běžné řeči cizí přízvuk, odlišná výslovnost cizince nebo dialekt.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Akcent na Google.cz

Zkusit najít frázi Akcent ve vyhledávači Qwant

Najít termín Akcent ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Akcent ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Akcent ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Akcent na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcent například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Akcent? resp. co vlastně znamená slovo Akcent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcent, odpověď na dotaz co je to Akcent?. Víte např. kdo to je Vlastimil Zavřel? Znáte a víte kdo je Pokladní? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.