Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Co je to Akcent? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akcent

Akcent čili slovní přízvuk zdůrazňuje konkrétní slabiku nějakého slova. Většinou se jedná o zvýšení hlasu a také jeho zesílení. Akcent je zařazován k zvukovým vlastnostem jazyka, k suprasegmentálním prvkům. Jeho umístění může v některých jazycích ovlivnit výslovnost celé slabiky i některých dalších hlásek, které se nacházejíc před nebo za akcentem. Někdy je tímto pojmem označena změna přízvuku řeči, která je způsobena vlivem jiného jazyka, nářečí, špatné znalosti jazyka nebo onemocnění či poruchy.
Jazyky, které mají pevný slovní přízvuk, ho mají umístěn vždy na určené slabice (v češtině se jedná o první slabiku), u jazyků s přízvukem pohyblivým se může jednat o kteroukoli slabiku. Přízvuk také ovlivňuje výslovnost. Kromě hlavního přízvuku mohou mít dlouhá slova i přízvuk vedlejší.


Co je to Akcent? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akcent. Co znamená odborný pojem Akcent z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akcent se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co znamená, termín, wiki, slovník, terminus technicus, heslo, definice, odborný výraz, Český jazyk, popis, terminologie, informace, Akcent, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo


Pojem Akcent je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akcent?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Akcent (lat.) znamená:
♦ přízvuk – v jazykovědě, důraz na určitou slabiku.
♦ v běžné řeči cizí přízvuk, odlišná výslovnost cizince nebo dialekt.

Zkuste zjistit více informací o slovu Akcent v následujících zdrojích

Hledat termín Akcent ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akcent ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Akcent ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Akcent na Youtube

Zkusit najít slovo Akcent na Google.cz

Hledat heslo Akcent ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akcent například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Akcent? resp. jaká je definice slova Akcent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcent, odpověď na dotaz co je to Akcent?. Víte např. kdo to je Donchuán? Znáte a víte kdo je Taxikář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Akcent hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.