Co je to?
Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je to Chucpe? Význam slova

Co znamená termín Chucpe? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Chucpe doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chucpe se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, popis, Filozofie, přesný význam, co to je, Filozofie, wiki, význam slova, lexikon, odborné názvosloví, Chucpe, co znamená, definice, odborný výraz, slovo, termín, heslo, slovník


Pojem Chucpe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Chucpe?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Chucpe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Chucpe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chucpe ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Chucpe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Chucpe ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Chucpe na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Chucpe? resp. co to je Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Ješita? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Chucpe v jiné sekci než Filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.