Co je to?
Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je to Chucpe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chucpe

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chucpe můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chucpe je v sekci Filozofie

Klíčová slova: význam, heslo, odborný výraz, názvosloví, informace, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, formulace, vysvětlení, terminus technicus, Chucpe, odborné názvosloví, co je to Chucpe?, Filozofie, Filozofie, pojem, přesný význam


Pojem Chucpe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chucpe píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Jiné informační zdroje o pojmu Chucpe

Hledat videa s názvem Chucpe na Youtube

Vyhledat termín Chucpe ve Wikislovníku

Hledat termín Chucpe na Google.cz

Najít výraz Chucpe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Chucpe ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Chucpe ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chucpe? resp. jaká je definice termínu Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Koloman Magyary? Znáte a víte kdo je Hynek Kmoníček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.