Co je to?
Definice výrazu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je Chucpe?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chucpe?

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Definice výrazu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chucpe můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Chucpe je v sekci filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, termín, vysvětlení, pojem, co znamená, formulace, terminus technicus, slovník, terminologie, názvosloví, wiki, filozofie, heslo, popis, význam, co to je, význam pojmu, význam slova


Pojem Chucpe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chucpe?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Chucpe ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Chucpe na Google.cz

Najít slovo Chucpe ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chucpe ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Chucpe ve Wikislovníku

Zkusit najít Chucpe ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teďka už zajisté víte co je to Chucpe? resp. co vlastně znamená slovo Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Avicenna? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Chucpe hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dítě, chucpe, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.