Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je to Chucpe? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chucpe

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Chucpe se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: informace, filozofie, synonymum, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, heslo, definice pojmu, co to je, slovník, co je to Chucpe?, Chucpe, popis, vysvětlení, wiki, pojem, definice


Pojem Chucpe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chucpe? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Chucpe na Google.cz

Najít termín Chucpe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Chucpe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chucpe ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Chucpe ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chucpe ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Chucpe? resp. co se skrývá pod slovem Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Jiří Ornest? Znáte a víte kdo je Jan Cina? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.