Co je to?
Definice výrazu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je Chucpe? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chucpe?

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Definice výrazu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chucpe? s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Chucpe je v sekci filozofie

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, význam, pojem, názvosloví, co znamená, slovo, lexikon, co je to Chucpe?, přesný význam, heslo, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, wiki, terminologie, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Chucpe je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chucpe? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Chucpe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chucpe ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chucpe ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Chucpe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Chucpe ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Chucpe na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Chucpe? resp. co znamená slovo Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Vladimír Balaš? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.