Co je to?
Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Co je to Chucpe? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chucpe

Slovo chucpe se k nám dostalo původem z hebrejštiny a znamená specifický druh drzosti, ať už v negativním nebo pozitivním významu. Díky používání ve společenském a politickém kontextu se slovo rozšířilo celosvětově a nabylo širšího významu. Svůj vliv na tento stav mají prostředky masové komunikace. Do češtiny byl pojem převzat z němčiny. Původní význam byl spíše negativní, ale angličtina objevila i kladný význam chucpe.


Co je to Chucpe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chucpe. Co znamená odborný pojem Chucpe z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chucpe s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chucpe je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, definice, popis, vysvětlení, slovník, synonymum, heslo, lexikon, odborný výraz, termín, Filozofie, pojem, co je to Chucpe?, wiki, Chucpe, informace, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Chucpe je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chucpe píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chucpe je specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Chucpe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chucpe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Chucpe na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chucpe ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Chucpe ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chucpe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Chucpe například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chucpe? resp. co znamená výraz Chucpe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chucpe, odpověď na dotaz co je to Chucpe?. Víte např. kdo to je Gustáv Husák? Znáte a víte kdo je Ješita? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.