Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Thriller. Co znamená pojem Thriller z kategorie Kultura?

Co je Thriller? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Thriller?

Thriller Je pojmenování literárního, filmového nebo televizního žánru, jehož cílem je diváka silně zaujmout, vzrušit, vyvolávat v něm silné pocity a udržovat ho v napětí. Má mnoho společných znaků s hororem nebo detektivkou, má však mít reálný základ a nevzbuzovat strach a hrůzu. Pro thriller je typický rychlý postup děje, akce a boj hrdinů proti záporným postavám.
Thrillery mají své hrdiny, většinou muže, ale stále přibývá i ženských hlavních postav. Děj se většinou odehrává v méně typickém nebo exotickém prostředí.

Co je to Thriller? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Thriller. Co znamená pojem Thriller z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Thriller s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Thriller se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: názvosloví, kultura, slovo, přesný výraz, pojem, co znamená, wiki, co to je, co je to Thriller?, terminus technicus, heslo, formulace, popis, termín, definice pojmu, Thriller, význam, přesný význam


Pojem Thriller je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Thriller? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Thriller (z angl. thrill: otřást, vzrušit) je žánr filmu, knihy nebo televizního seriálu, který má u čtenáře nebo diváka vyvolat silné napětí a emoce. Thriller je žánr blízký hororu, s nímž často splývá.

Jiné informační zdroje o pojmu Thriller

Vyhledat heslo Thriller ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Thriller ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Thriller ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Thriller na Youtube

Najít výraz Thriller na Google obrázcích

Hledat pojem Thriller ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Thriller například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Thriller? resp. co přesně označuje termín Thriller? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Thriller, odpověď na dotaz co je to Thriller?. Víte např. kdo to je Šťastlivec? Znáte a víte kdo je Trader? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?