Co je to?
Výraz, termín, definice slova Thriller. Co znamená odborný pojem Thriller z kategorie Kultura?

Co je to Thriller? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Thriller

Thriller Je pojmenování literárního, filmového nebo televizního žánru, jehož cílem je diváka silně zaujmout, vzrušit, vyvolávat v něm silné pocity a udržovat ho v napětí. Má mnoho společných znaků s hororem nebo detektivkou, má však mít reálný základ a nevzbuzovat strach a hrůzu. Pro thriller je typický rychlý postup děje, akce a boj hrdinů proti záporným postavám.
Thrillery mají své hrdiny, většinou muže, ale stále přibývá i ženských hlavních postav. Děj se většinou odehrává v méně typickém nebo exotickém prostředí.

Co je to Thriller? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Thriller. Co znamená odborný pojem Thriller z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Thriller? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Thriller je v sekci Kultura

Klíčová slova: Kultura, názvosloví, slovo, význam slova, terminologie, lexikon, Kultura, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, co znamená, co to je, terminus technicus, heslo, informace, wiki, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Thriller je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Thriller?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Thriller (z angl. thrill: otřást, vzrušit) je žánr filmu, knihy nebo televizního seriálu, který má u čtenáře nebo diváka vyvolat silné napětí a emoce. Thriller je žánr blízký hororu, s nímž často splývá.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Thriller ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Thriller na Youtube

Zkusit najít heslo Thriller ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Thriller ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Thriller ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Thriller ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Thriller například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Thriller? resp. co přesně znamená slovo Thriller? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Thriller, odpověď na dotaz co je to Thriller?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Obchodní asistent? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?