Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vytáčník. Co znamená odborný pojem Vytáčník z kategorie Nástroje?

Co je to Vytáčník? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vytáčník

Vytáčník je pojmenování ručního nástroje, který se používá při vytáčení zalomeného šroubu. Když se šroub zalomí, je nutné ve zbytku vyvrtat díru. K tomu se používá menší vrták. Je potřeba použít vytáčník odpovídajícího průměru. Ten se upevní do vratidla a zbytek šroubu se pak uvolní opačným směrem.
Nástroj má totiž závit v opačném směru než šroub, kterého se chcete zbavit. K dostání je v sadách, kde mají nástroje označení, pro jaký průměr šroubu mohou být použity.


Co je to Vytáčník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vytáčník. Co znamená odborný pojem Vytáčník z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vytáčník je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: popis, heslo, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, co je to Vytáčník?, co to je, co znamená, termín, definice, přesný výraz, definice pojmu, slovník, terminologie, vysvětlení, Nástroje, pojem, odborné názvosloví


Pojem Vytáčník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vytáčník? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vytáčník je ruční nástroj používaný pro vytočení zalomeného šroubu. Po zalomení šroubu je třeba vyvrtat ve zbylém těle díru menším vrtákem. Za použití patřičného průměru vytáčníku upevněném ve vratidle uvolníme zbytek šroubu opačným směrem. Vytáčník má tedy opačný závit, než šroub, který se snažíme vyšroubovat.

Více informací o pojmu Vytáčník lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Vytáčník ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vytáčník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Vytáčník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Vytáčník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Vytáčník na Google.cz

Najít slovo Vytáčník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vytáčník například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Vytáčník? resp. jaký je přesný význam slova Vytáčník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vytáčník, odpověď na dotaz co je to Vytáčník?. Víte např. kdo to je Mikuláš Peksa? Znáte a víte kdo je Vlasta Burian? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.