Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vytáčník. Co znamená slovo Vytáčník z kategorie Nástroje?

Co je Vytáčník?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vytáčník

Vytáčník je pojmenování ručního nástroje, který se používá při vytáčení zalomeného šroubu. Když se šroub zalomí, je nutné ve zbytku vyvrtat díru. K tomu se používá menší vrták. Je potřeba použít vytáčník odpovídajícího průměru. Ten se upevní do vratidla a zbytek šroubu se pak uvolní opačným směrem.
Nástroj má totiž závit v opačném směru než šroub, kterého se chcete zbavit. K dostání je v sadách, kde mají nástroje označení, pro jaký průměr šroubu mohou být použity.


Co je to Vytáčník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vytáčník. Co znamená slovo Vytáčník z kategorie Nástroje?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Vytáčník patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: terminologie, pojem, význam slova, definice pojmu, termín, co je to Vytáčník?, význam pojmu, informace, Vytáčník, přesný význam, formulace, slovo, význam, co to je, lexikon, co znamená, popis, přesný výraz


Pojem Vytáčník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vytáčník?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vytáčník je ruční nástroj používaný pro vytočení zalomeného šroubu. Po zalomení šroubu je třeba vyvrtat ve zbylém těle díru menším vrtákem. Za použití patřičného průměru vytáčníku upevněném ve vratidle uvolníme zbytek šroubu opačným směrem. Vytáčník má tedy opačný závit, než šroub, který se snažíme vyšroubovat.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Vytáčník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Vytáčník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vytáčník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Vytáčník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Vytáčník ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vytáčník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vytáčník například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Vytáčník? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vytáčník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vytáčník, odpověď na dotaz co je to Vytáčník?. Víte např. kdo to je Vlastimil Hašek? Znáte a víte kdo je Stanislav Gross? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.