Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Co je to Arogance? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arogance

Mezi negativní lidské povahové vlastnosti patří arogance. Slovo pochází z francouzského jazyka, ale již dříve bylo odvozeno z latiny, a značí velké ego a nadměrně vyvinuté sebevědomí. Navenek se arogantní člověk projevuje nadutě, namyšleně, pyšně a pohrdavě vůči ostatním lidem. Jedná se o projev pohrdání. Kromě lidského jedince se slovo arogance může využívat i v případě úřadů či institucí.


Co je to Arogance? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arogance je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: formulace, synonymum, co znamená, popis, pojem, termín, informace, vysvětlení, definice pojmu, wiki, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, heslo, co je to Arogance?, Arogance, Psychologie, význam slova


Pojem Arogance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arogance?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arogance (franc. arrogance) je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí. Projevuje se jako naduté, domýšlivé, pyšné či pohrdavé vystupování vůči druhým lidem.

Další zdroje informací

Najít výraz Arogance na Google.cz

Zkusit najít výraz Arogance ve Wikizdrojích

Hledat slovo Arogance ve Wikislovníku

Hledat pojem Arogance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Arogance ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Arogance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arogance například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Arogance? resp. co to je Arogance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arogance, odpověď na dotaz co je to Arogance?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Administrátor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.