Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Co je Arogance?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Arogance

Mezi negativní lidské povahové vlastnosti patří arogance. Slovo pochází z francouzského jazyka, ale již dříve bylo odvozeno z latiny, a značí velké ego a nadměrně vyvinuté sebevědomí. Navenek se arogantní člověk projevuje nadutě, namyšleně, pyšně a pohrdavě vůči ostatním lidem. Jedná se o projev pohrdání. Kromě lidského jedince se slovo arogance může využívat i v případě úřadů či institucí.


Co je to Arogance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Arogance doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Arogance se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: heslo, termín, odborné názvosloví, slovo, názvosloví, význam, synonymum, informace, wiki, význam pojmu, definice pojmu, vysvětlení, Arogance, slovník, co to je, terminologie, psychologie, přesný význam


Pojem Arogance je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arogance?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arogance (franc. arrogance) je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí. Projevuje se jako naduté, domýšlivé, pyšné či pohrdavé vystupování vůči druhým lidem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Arogance ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Arogance na Google.cz

Hledat videa s názvem Arogance na Youtube

Vyhledat pojem Arogance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Arogance ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Arogance na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arogance například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Arogance? resp. co to je Arogance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arogance, odpověď na dotaz co je to Arogance?. Víte např. kdo to je Hermés? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Arogance hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.