Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Co je to Arogance? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arogance

Mezi negativní lidské povahové vlastnosti patří arogance. Slovo pochází z francouzského jazyka, ale již dříve bylo odvozeno z latiny, a značí velké ego a nadměrně vyvinuté sebevědomí. Navenek se arogantní člověk projevuje nadutě, namyšleně, pyšně a pohrdavě vůči ostatním lidem. Jedná se o projev pohrdání. Kromě lidského jedince se slovo arogance může využívat i v případě úřadů či institucí.


Co je to Arogance? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Arogance s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arogance patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: lexikon, popis, vysvětlení, přesný výraz, význam, Psychologie, význam slova, Arogance, názvosloví, definice pojmu, informace, termín, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, co je to Arogance?, význam pojmu, wiki


Pojem Arogance je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arogance?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arogance (franc. arrogance) je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí. Projevuje se jako naduté, domýšlivé, pyšné či pohrdavé vystupování vůči druhým lidem.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Arogance na Youtube

Hledat heslo Arogance ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Arogance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arogance ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Arogance ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Arogance ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Arogance například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Arogance? resp. co se přesně ukrývá za slovem Arogance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arogance, odpověď na dotaz co je to Arogance?. Víte např. kdo to je Zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.