Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arogance. Co znamená odborný pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Co je to Arogance? Význam slova

Co znamená termín Arogance? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mezi negativní lidské povahové vlastnosti patří arogance. Slovo pochází z francouzského jazyka, ale již dříve bylo odvozeno z latiny, a značí velké ego a nadměrně vyvinuté sebevědomí. Navenek se arogantní člověk projevuje nadutě, namyšleně, pyšně a pohrdavě vůči ostatním lidem. Jedná se o projev pohrdání. Kromě lidského jedince se slovo arogance může využívat i v případě úřadů či institucí.


Co je to Arogance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arogance. Co znamená odborný pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Arogance doporučujeme sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Arogance se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: formulace, definice, vysvětlení, co je to Arogance?, názvosloví, význam slova, význam pojmu, pojem, lexikon, psychologie, terminus technicus, termín, informace, slovník, Arogance, wiki, synonymum, popis


Pojem Arogance je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arogance? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arogance (franc. arrogance) je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí. Projevuje se jako naduté, domýšlivé, pyšné či pohrdavé vystupování vůči druhým lidem.

Více informací o pojmu Arogance lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arogance ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Arogance ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Arogance ve Wikislovníku

Hledat heslo Arogance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Arogance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Arogance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arogance například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Arogance? resp. co se skrývá pod slovem Arogance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arogance, odpověď na dotaz co je to Arogance?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Arogance hledat i v jiných kategoriích (než psychologie) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.