Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Co je Arogance? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arogance?

Mezi negativní lidské povahové vlastnosti patří arogance. Slovo pochází z francouzského jazyka, ale již dříve bylo odvozeno z latiny, a značí velké ego a nadměrně vyvinuté sebevědomí. Navenek se arogantní člověk projevuje nadutě, namyšleně, pyšně a pohrdavě vůči ostatním lidem. Jedná se o projev pohrdání. Kromě lidského jedince se slovo arogance může využívat i v případě úřadů či institucí.


Co je to Arogance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arogance. Co znamená pojem Arogance z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Arogance s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Arogance se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, termín, vysvětlení, lexikon, psychologie, co to je, definice pojmu, psychologie, formulace, co je to Arogance?, význam, přesný výraz, přesný význam, co znamená, definice, význam slova, wiki


Pojem Arogance je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Arogance dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Arogance (franc. arrogance) je povahová vlastnost lidí, kteří dávají najevo nadměrně silné ego, nadměrné sebevědomí. Projevuje se jako naduté, domýšlivé, pyšné či pohrdavé vystupování vůči druhým lidem.

Hledejte pojem Arogance v následujících vyhledávačích

Najít pojem Arogance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Arogance ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Arogance ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Arogance na Youtube

Zkusit najít termín Arogance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Arogance na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arogance například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Arogance? resp. jaký je význam pojmu Arogance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arogance, odpověď na dotaz co je to Arogance?. Víte např. kdo to je Gautam Adani? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Arogance i v jiné sekci než v psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.