Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kolečko. Co znamená pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Co je to Kolečko? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kolečko?

Kolečko je jednokolové vozidlo, které pomáhá s ruční přepravou materiálu. Jde o ruční stroj, jednoduché mechanické zařízení. Kombinuje se v něm páka a kolo, podobně jako u trakaře. Přepravují se na něm hlavně sypké materiály, jako je zemina, písek, listí, odpad nebo cihly. Má mnoho různých pojmenování, většinou krajových.
Není vhodné pro přepravu dlouhých předmětů, desek a podobně. Kolečko má vanu na náklad, které se říká korba, kolo, držadla a opěrky. Původní kolečka byla vyráběna ze dřeva, později z plechu a ocelových trubek.


Co je to Kolečko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kolečko. Co znamená pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kolečko patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: informace, přesný význam, heslo, Kolečko, slovník, pojem, popis, lexikon, co to je, co je to Kolečko?, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Kolečko je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kolečko?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolečko je jednoduché mechanické zařízení resp. ruční stroj sloužící pro manuální přepravu materiálů, jednokolové vozidlo. Jedná se o kombinaci dvou jednoduchých strojů (páky a kola), jenž slouží pro přepravu zejména sypkých materiálů. Stroj obdobné konstrukce a účelu je trakař.

Hledejte pojem Kolečko v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Kolečko na Google.cz

Zkusit najít slovo Kolečko ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolečko ve Wikimedia Commons

Najít termín Kolečko ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kolečko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Kolečko ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolečko například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kolečko? resp. co to je Kolečko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolečko, odpověď na dotaz co je to Kolečko?. Víte např. kdo to je Jan Nedvěd? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kolečko i v jiných kategoriích (než Nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.