Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kolečko. Co znamená pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Co je to Kolečko? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kolečko

Kolečko je jednokolové vozidlo, které pomáhá s ruční přepravou materiálu. Jde o ruční stroj, jednoduché mechanické zařízení. Kombinuje se v něm páka a kolo, podobně jako u trakaře. Přepravují se na něm hlavně sypké materiály, jako je zemina, písek, listí, odpad nebo cihly. Má mnoho různých pojmenování, většinou krajových.
Není vhodné pro přepravu dlouhých předmětů, desek a podobně. Kolečko má vanu na náklad, které se říká korba, kolo, držadla a opěrky. Původní kolečka byla vyráběna ze dřeva, později z plechu a ocelových trubek.


Co je to Kolečko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kolečko. Co znamená pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kolečko? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolečko patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, popis, heslo, význam, odborné názvosloví, synonymum, definice, co to je, formulace, odborný výraz, přesný výraz, definice pojmu, pojem, co je to Kolečko?, přesný význam, informace, význam slova, Nástroje


Pojem Kolečko je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolečko? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolečko je jednoduché mechanické zařízení resp. ruční stroj sloužící pro manuální přepravu materiálů, jednokolové vozidlo. Jedná se o kombinaci dvou jednoduchých strojů (páky a kola), jenž slouží pro přepravu zejména sypkých materiálů. Stroj obdobné konstrukce a účelu je trakař.

Další zdroje informací o slovu Kolečko

Hledat termín Kolečko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolečko ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kolečko na Google.cz

Hledat videa s názvem Kolečko na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolečko ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kolečko ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolečko například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kolečko? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolečko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolečko, odpověď na dotaz co je to Kolečko?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.