Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolečko. Co znamená odborný pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Co je to Kolečko? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kolečko?

Kolečko je jednokolové vozidlo, které pomáhá s ruční přepravou materiálu. Jde o ruční stroj, jednoduché mechanické zařízení. Kombinuje se v něm páka a kolo, podobně jako u trakaře. Přepravují se na něm hlavně sypké materiály, jako je zemina, písek, listí, odpad nebo cihly. Má mnoho různých pojmenování, většinou krajových.
Není vhodné pro přepravu dlouhých předmětů, desek a podobně. Kolečko má vanu na náklad, které se říká korba, kolo, držadla a opěrky. Původní kolečka byla vyráběna ze dřeva, později z plechu a ocelových trubek.


Co je to Kolečko? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolečko. Co znamená odborný pojem Kolečko z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Kolečko patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: heslo, přesný význam, význam pojmu, Kolečko, nástroje, význam slova, význam, vysvětlení, odborný výraz, informace, lexikon, wiki, synonymum, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, slovo, terminus technicus


Pojem Kolečko je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Kolečko dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolečko je jednoduché mechanické zařízení resp. ruční stroj sloužící pro manuální přepravu materiálů, jednokolové vozidlo. Jedná se o kombinaci dvou jednoduchých strojů (páky a kola), jenž slouží pro přepravu zejména sypkých materiálů. Stroj obdobné konstrukce a účelu je trakař.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Kolečko ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kolečko ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kolečko ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kolečko ve Wikizdrojích

Najít slovo Kolečko ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kolečko ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolečko například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kolečko? resp. co označuje slovo Kolečko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolečko, odpověď na dotaz co je to Kolečko?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Sales manager? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.