Co je to?
Definice výrazu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Co je Vandalismus?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vandalismus?

Vandalismus je jiné pojmenování pro úmyslné poškození majetku někoho jiného, může jít jak o soukromý, tak veřejný majetek. Vandalismem se jeho původce nijak neobohatí, ničí jen pro potěšení a vlastní relaxaci.
K vandalismu dochází často pod vlivem omamných látek a alkoholu. Samotné jméno vandalismus pochází od kmene Vandalů, kteří dobyli a vyplenili Řím a část Itálie. Vandalové nejčastěji poškozují veřejné objekty a majetek, soukromé vlastnictví nebo malují na veřejné objekty a dopravní prostředky. Vandalismus se může projevovat i narušováním nočního klidu nebo rušným chováním.


Co je to Vandalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vandalismus je v sekci právo

Klíčová slova: význam, heslo, právo, termín, co je to Vandalismus?, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz, Vandalismus, popis, terminologie, přesný význam, synonymum, význam pojmu, co znamená, slovník, co to je


Pojem Vandalismus je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vandalismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Vandalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Vandalismus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vandalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Vandalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Vandalismus na Youtube

Vyhledat slovo Vandalismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandalismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Vandalismus? resp. co znamená výraz Vandalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vandalismus, odpověď na dotaz co je to Vandalismus?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Ondřej Soukup? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Žena soudkyně, vandalismus, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.