Co je to?
Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Co je to Vandalismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Vandalismus

Vandalismus je jiné pojmenování pro úmyslné poškození majetku někoho jiného, může jít jak o soukromý, tak veřejný majetek. Vandalismem se jeho původce nijak neobohatí, ničí jen pro potěšení a vlastní relaxaci.
K vandalismu dochází často pod vlivem omamných látek a alkoholu. Samotné jméno vandalismus pochází od kmene Vandalů, kteří dobyli a vyplenili Řím a část Itálie. Vandalové nejčastěji poškozují veřejné objekty a majetek, soukromé vlastnictví nebo malují na veřejné objekty a dopravní prostředky. Vandalismus se může projevovat i narušováním nočního klidu nebo rušným chováním.


Co je to Vandalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Vandalismus? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vandalismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, popis, odborné názvosloví, Právo, formulace, přesný význam, přesný výraz, slovník, co je to Vandalismus?, význam slova, wiki, pojem, vysvětlení, definice


Pojem Vandalismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vandalismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Vandalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Vandalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Vandalismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vandalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Vandalismus ve Wikislovníku

Najít heslo Vandalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandalismus například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vandalismus? resp. jaká je definice slova Vandalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vandalismus, odpověď na dotaz co je to Vandalismus?. Víte např. kdo to je Mašgiach? Znáte a víte kdo je David Matásek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.