Co je to?
Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Co je to Vandalismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vandalismus

Vandalismus je jiné pojmenování pro úmyslné poškození majetku někoho jiného, může jít jak o soukromý, tak veřejný majetek. Vandalismem se jeho původce nijak neobohatí, ničí jen pro potěšení a vlastní relaxaci.
K vandalismu dochází často pod vlivem omamných látek a alkoholu. Samotné jméno vandalismus pochází od kmene Vandalů, kteří dobyli a vyplenili Řím a část Itálie. Vandalové nejčastěji poškozují veřejné objekty a majetek, soukromé vlastnictví nebo malují na veřejné objekty a dopravní prostředky. Vandalismus se může projevovat i narušováním nočního klidu nebo rušným chováním.


Co je to Vandalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vandalismus sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vandalismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, Vandalismus, wiki, co je to Vandalismus?, co to je, význam, informace, význam pojmu, lexikon, Právo, Právo, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, synonymum, definice pojmu


Pojem Vandalismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vandalismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog.

Další zdroje informací

Hledat heslo Vandalismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Vandalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Vandalismus na Google.cz

Hledat slovo Vandalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Vandalismus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vandalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandalismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vandalismus? resp. co přesně označuje termín Vandalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vandalismus, odpověď na dotaz co je to Vandalismus?. Víte např. kdo to je David Pastrňák? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vandalismus v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.