Co je to?
Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Co je to Vandalismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vandalismus?

Vandalismus je jiné pojmenování pro úmyslné poškození majetku někoho jiného, může jít jak o soukromý, tak veřejný majetek. Vandalismem se jeho původce nijak neobohatí, ničí jen pro potěšení a vlastní relaxaci.
K vandalismu dochází často pod vlivem omamných látek a alkoholu. Samotné jméno vandalismus pochází od kmene Vandalů, kteří dobyli a vyplenili Řím a část Itálie. Vandalové nejčastěji poškozují veřejné objekty a majetek, soukromé vlastnictví nebo malují na veřejné objekty a dopravní prostředky. Vandalismus se může projevovat i narušováním nočního klidu nebo rušným chováním.


Co je to Vandalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Vandalismus můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vandalismus je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, co znamená, pojem, slovník, terminus technicus, co to je, význam pojmu, význam, přesný výraz, synonymum, definice pojmu, Vandalismus, Právo, formulace, vysvětlení, Právo, definice, odborný výraz


Pojem Vandalismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vandalismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Vandalismus na Google.cz

Zkusit najít termín Vandalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Vandalismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Vandalismus ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Vandalismus ve Wikislovníku

Hledat termín Vandalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandalismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Vandalismus? resp. co je to Vandalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vandalismus, odpověď na dotaz co je to Vandalismus?. Víte např. kdo to je Mesiáš? Znáte a víte kdo je Lenka Filipová mladší? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.