Co je to?
Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Co je to Vandalismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vandalismus

Vandalismus je jiné pojmenování pro úmyslné poškození majetku někoho jiného, může jít jak o soukromý, tak veřejný majetek. Vandalismem se jeho původce nijak neobohatí, ničí jen pro potěšení a vlastní relaxaci.
K vandalismu dochází často pod vlivem omamných látek a alkoholu. Samotné jméno vandalismus pochází od kmene Vandalů, kteří dobyli a vyplenili Řím a část Itálie. Vandalové nejčastěji poškozují veřejné objekty a majetek, soukromé vlastnictví nebo malují na veřejné objekty a dopravní prostředky. Vandalismus se může projevovat i narušováním nočního klidu nebo rušným chováním.


Co je to Vandalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vandalismus. Co znamená odborný pojem Vandalismus z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vandalismus s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vandalismus se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, terminologie, popis, lexikon, wiki, definice, vysvětlení, heslo, přesný význam, slovo, odborný výraz, pojem, význam slova, co je to Vandalismus?, formulace, Vandalismus, slovník, odborné názvosloví


Pojem Vandalismus je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vandalismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako vandalismus se označuje svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku či podobných statků, které nepřinášejí pachateli žádné materiální obohacení a pro které pachatel zpravidla nemá žádný motiv – většinou tak koná jen pro vlastní potěšení či pro potřebu odreagovat se. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo jiných drog.

Další informační zdroje o slovu Vandalismus

Hledat pojem Vandalismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Vandalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vandalismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Vandalismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Vandalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Vandalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vandalismus například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vandalismus? resp. co se skrývá pod slovem Vandalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vandalismus, odpověď na dotaz co je to Vandalismus?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je David Matásek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Vandalismus i v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.