Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Co to je Tofu? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tofu?

Tofu je původně asijské jídlo, které se ovšem rozšířilo do celého světa a získalo na popularitě. Tento pokrm je vyráběn vysrážením sojového mléka se sádrou, nebo jinými prostředky.
Tofu pochází z Číny, kde se s jeho přípravou začalo již před naším letopočtem. Později se znalost přípravy tofu dostala i do Japonska. Dodnes patří tofu mezi tradiční národní jídla v Číně, Japonsku, Vietnamu, Thajsku a Koreji. Do světa se jídlo rozšířilo v průběhu dvacátého století. Tofu se různými způsoby ochucuje a přidávají se do něho rozmanité přísady.


Co je to Tofu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tofu s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Tofu patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: termín, odborný výraz, wiki, definice, názvosloví, pojem, Tofu, synonymum, význam pojmu, slovník, informace, co to je, význam slova, jídlo, slovo, odborné názvosloví, heslo, terminologie


Pojem Tofu je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tofu? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka s potravinářskou sádrou (síran vápenatý)[zdroj?], případně jinými prostředky. V některých publikacích se setkáme i s variantami názvu toufu (dle Švarného), či tou-fu.
V asijské kuchyni se tofu využívá ve slaných i sladkých jídlech a je ceněno především pro svou schopnost přejmout chuť ostatních použitých přísad. V Evropě a Americe je tofu spojeno především s vegetariánstvím a veganstvím, jelikož jej díky vysokému obsahu bílkovin lze použít jako náhražku masa.

Korejské tofu

Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay
Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Tofu hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Tofu na Youtube

Najít pojem Tofu ve Wikizdrojích

Hledat pojem Tofu ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tofu ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tofu ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Tofu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tofu například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tofu? resp. co znamená výraz Tofu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tofu, odpověď na dotaz co je to Tofu?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Robert Šlachta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Tofu i jinde než v sekci než v jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.