Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tofu. Co znamená slovo Tofu z kategorie Jídlo?

Co je Tofu?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tofu?

Tofu je původně asijské jídlo, které se ovšem rozšířilo do celého světa a získalo na popularitě. Tento pokrm je vyráběn vysrážením sojového mléka se sádrou, nebo jinými prostředky.
Tofu pochází z Číny, kde se s jeho přípravou začalo již před naším letopočtem. Později se znalost přípravy tofu dostala i do Japonska. Dodnes patří tofu mezi tradiční národní jídla v Číně, Japonsku, Vietnamu, Thajsku a Koreji. Do světa se jídlo rozšířilo v průběhu dvacátého století. Tofu se různými způsoby ochucuje a přidávají se do něho rozmanité přísady.


Co je to Tofu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tofu. Co znamená slovo Tofu z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Tofu patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, heslo, lexikon, definice pojmu, popis, význam slova, Tofu, co je to Tofu?, synonymum, jídlo, přesný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, názvosloví, co to je, co znamená


Pojem Tofu je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tofu dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka s potravinářskou sádrou (síran vápenatý)[zdroj?], případně jinými prostředky. V některých publikacích se setkáme i s variantami názvu toufu (dle Švarného), či tou-fu.
V asijské kuchyni se tofu využívá ve slaných i sladkých jídlech a je ceněno především pro svou schopnost přejmout chuť ostatních použitých přísad. V Evropě a Americe je tofu spojeno především s vegetariánstvím a veganstvím, jelikož jej díky vysokému obsahu bílkovin lze použít jako náhražku masa.

Korejské tofu

Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay
Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Tofu

Zkusit najít výraz Tofu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Tofu na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tofu ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Tofu ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tofu ve Wikislovníku

Zkusit najít Tofu ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tofu například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Tofu? resp. co je to Tofu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tofu, odpověď na dotaz co je to Tofu?. Víte např. kdo to je Petra Krmelová? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.