Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Co to je Tofu? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tofu

Tofu je původně asijské jídlo, které se ovšem rozšířilo do celého světa a získalo na popularitě. Tento pokrm je vyráběn vysrážením sojového mléka se sádrou, nebo jinými prostředky.
Tofu pochází z Číny, kde se s jeho přípravou začalo již před naším letopočtem. Později se znalost přípravy tofu dostala i do Japonska. Dodnes patří tofu mezi tradiční národní jídla v Číně, Japonsku, Vietnamu, Thajsku a Koreji. Do světa se jídlo rozšířilo v průběhu dvacátého století. Tofu se různými způsoby ochucuje a přidávají se do něho rozmanité přísady.


Co je to Tofu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tofu se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, vysvětlení, lexikon, popis, definice, formulace, heslo, wiki, slovník, názvosloví, Jídlo, synonymum, co je to Tofu?, Tofu, terminologie, informace, termín


Pojem Tofu je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tofu? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka s potravinářskou sádrou (síran vápenatý)[zdroj?], případně jinými prostředky. V některých publikacích se setkáme i s variantami názvu toufu (dle Švarného), či tou-fu.
V asijské kuchyni se tofu využívá ve slaných i sladkých jídlech a je ceněno především pro svou schopnost přejmout chuť ostatních použitých přísad. V Evropě a Americe je tofu spojeno především s vegetariánstvím a veganstvím, jelikož jej díky vysokému obsahu bílkovin lze použít jako náhražku masa.

Korejské tofu

Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay
Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Tofu

Zkusit najít termín Tofu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tofu ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tofu na Youtube

Hledat termín Tofu na Google.cz

Zkusit najít výraz Tofu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Tofu ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tofu například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tofu? resp. co znamená slovo Tofu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tofu, odpověď na dotaz co je to Tofu?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Křemílek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.