Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Co to je Tofu? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tofu

Tofu je původně asijské jídlo, které se ovšem rozšířilo do celého světa a získalo na popularitě. Tento pokrm je vyráběn vysrážením sojového mléka se sádrou, nebo jinými prostředky.
Tofu pochází z Číny, kde se s jeho přípravou začalo již před naším letopočtem. Později se znalost přípravy tofu dostala i do Japonska. Dodnes patří tofu mezi tradiční národní jídla v Číně, Japonsku, Vietnamu, Thajsku a Koreji. Do světa se jídlo rozšířilo v průběhu dvacátého století. Tofu se různými způsoby ochucuje a přidávají se do něho rozmanité přísady.


Co je to Tofu? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tofu. Co znamená pojem Tofu z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tofu se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, Jídlo, přesný význam, co je to Tofu?, slovo, heslo, Jídlo, přesný výraz, terminologie, terminus technicus, názvosloví, odborný výraz, wiki, informace, synonymum, termín, formulace, popis


Pojem Tofu je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tofu? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka s potravinářskou sádrou (síran vápenatý)[zdroj?], případně jinými prostředky. V některých publikacích se setkáme i s variantami názvu toufu (dle Švarného), či tou-fu.
V asijské kuchyni se tofu využívá ve slaných i sladkých jídlech a je ceněno především pro svou schopnost přejmout chuť ostatních použitých přísad. V Evropě a Americe je tofu spojeno především s vegetariánstvím a veganstvím, jelikož jej díky vysokému obsahu bílkovin lze použít jako náhražku masa.

Korejské tofu

Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay
Tradiční korejské jídlo tofu se zeleninou. Autor: hanul choi, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tofu ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Tofu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tofu ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tofu ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Tofu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tofu ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tofu například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tofu? resp. co to je Tofu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tofu, odpověď na dotaz co je to Tofu?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Hospodin? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tofu v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.