Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bossing. Co znamená slovo Bossing z kategorie Různé?

Co je Bossing?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bossing

Bossing je jedním z typů šikany na pracovišti. Jedná se o šikanu prováděnou nadřízenými. V takovém případě nadřízený systematicky vyvíjí nátlak na podřízeného a snaží se ho přimět k tomu, aby se něčemu přizpůsobil, nebo si chce vynutit poslušnost.
Může jít i o situaci, kdy chce šéf přinutit zaměstnance, aby sám podal výpověď. Termín bossing zavedl na základě svého výzkumu S. Kile jako jednu z forem mobbingu.

Co je to Bossing? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bossing. Co znamená slovo Bossing z kategorie Různé?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Bossing patří do kategorie různé

Klíčová slova: co znamená, různé, význam pojmu, synonymum, slovo, odborný výraz, názvosloví, různé, terminus technicus, přesný výraz, přesný význam, terminologie, význam, odborné názvosloví, heslo, definice, význam slova, slovník


Pojem Bossing je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bossing?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Variantou šikany na pracovišti je tzv. Bossing. Je specifický tím, že šikany se dopouští nadřízený pracovník. Bossing je psychická šikana v zaměstnání, které se dopouští na svém podřízeném nadřízený pracovník. Jedná se tedy o chování nadřízeného, které poškozuje podřízeného před jeho kolegy, znesnadňuje či znemožňuje mu jeho práci. Bossing se samozřejmě vyvíjí a stupňuje. Tato šikana zhoršuje vztahy na pracovišti a zvyšuje kult osobnosti vedoucích.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Bossing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bossing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Bossing ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Bossing ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bossing na Youtube

Zkusit najít frázi Bossing ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bossing například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Bossing? resp. jaký je přesný význam slova Bossing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bossing, odpověď na dotaz co je to Bossing?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Thomas Kulidakis? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Bossing i v jiné kategorii než je sekce různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Žlutý hranatý otazník s tečkou, bossing, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.