Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bossing. Co znamená odborný pojem Bossing z kategorie Různé?

Co je to Bossing? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bossing

Bossing je jedním z typů šikany na pracovišti. Jedná se o šikanu prováděnou nadřízenými. V takovém případě nadřízený systematicky vyvíjí nátlak na podřízeného a snaží se ho přimět k tomu, aby se něčemu přizpůsobil, nebo si chce vynutit poslušnost.
Může jít i o situaci, kdy chce šéf přinutit zaměstnance, aby sám podal výpověď. Termín bossing zavedl na základě svého výzkumu S. Kile jako jednu z forem mobbingu.

Co je to Bossing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bossing. Co znamená odborný pojem Bossing z kategorie Různé?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bossing) můžete sdílet s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bossing patří do kategorie různé

Klíčová slova: formulace, wiki, co znamená, popis, názvosloví, odborné názvosloví, informace, význam slova, co to je, odborný výraz, přesný výraz, Bossing, význam, terminologie, terminus technicus, definice, co je to Bossing?, slovník


Pojem Bossing je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bossing?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variantou šikany na pracovišti je tzv. Bossing. Je specifický tím, že šikany se dopouští nadřízený pracovník. Bossing je psychická šikana v zaměstnání, které se dopouští na svém podřízeném nadřízený pracovník. Jedná se tedy o chování nadřízeného, které poškozuje podřízeného před jeho kolegy, znesnadňuje či znemožňuje mu jeho práci. Bossing se samozřejmě vyvíjí a stupňuje. Tato šikana zhoršuje vztahy na pracovišti a zvyšuje kult osobnosti vedoucích.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Bossing ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bossing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bossing na Youtube

Zkusit najít frázi Bossing ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bossing ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bossing ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bossing například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bossing? resp. jaký je význam slova Bossing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bossing, odpověď na dotaz co je to Bossing?. Víte např. kdo to je Benjamin Roll? Znáte a víte kdo je Kněžka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Bossing hledat i v jiných kategoriích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.