Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Co je Alegorie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alegorie

Alegorie, označovaná také jako jinotaj, je text, který skrývá vlastní smysl za něco jiného a pro porozumění je potřeba znát klíč. Vlastní význam tak není důležitý, de o význam skrytý, určený skupině zasvěcenců.
Alegorie obsahuje symboly a podobenství, cílové sdělení nemusí být výslovně vyjádřeno. Principem je líčení fiktivního textu, za kterým je text myšlený, ke kterému musí čtenář s určitou pomocí dospět.


Co je to Alegorie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Alegorie doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Alegorie se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: wiki, co je to Alegorie?, synonymum, literatura, význam, odborný výraz, popis, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, literatura, význam pojmu, přesný význam, termín, přesný výraz, co to je, Alegorie, názvosloví


Pojem Alegorie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Alegorie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alegorie (řec. ἀλληγορία – „říci jinak“), česky také jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Alegorie na Youtube

Najít výraz Alegorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Alegorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Alegorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Alegorie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Alegorie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alegorie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Alegorie? resp. jaký je význam slova Alegorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alegorie, odpověď na dotaz co je to Alegorie?. Víte např. kdo to je Realitní makléř? Znáte a víte kdo je Jaroslav Haščák? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Alegorie hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Rohové knihkupectví, alegorie, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.