Co je to?
Definice výrazu, termínu Alegorie. Co znamená odborný pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Co je to Alegorie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alegorie?

Alegorie, označovaná také jako jinotaj, je text, který skrývá vlastní smysl za něco jiného a pro porozumění je potřeba znát klíč. Vlastní význam tak není důležitý, de o význam skrytý, určený skupině zasvěcenců.
Alegorie obsahuje symboly a podobenství, cílové sdělení nemusí být výslovně vyjádřeno. Principem je líčení fiktivního textu, za kterým je text myšlený, ke kterému musí čtenář s určitou pomocí dospět.


Co je to Alegorie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alegorie. Co znamená odborný pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alegorie s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Alegorie se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, co je to Alegorie?, co to je, Alegorie, názvosloví, odborný výraz, pojem, význam pojmu, slovo, přesný význam, co znamená, vysvětlení, definice, význam slova, synonymum, literatura, informace


Pojem Alegorie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alegorie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Alegorie (řec. ἀλληγορία – „říci jinak“), česky také jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Alegorie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Alegorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alegorie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alegorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Alegorie na Google.cz

Vyhledat výraz Alegorie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alegorie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Alegorie? resp. co přesně znamená slovo Alegorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alegorie, odpověď na dotaz co je to Alegorie?. Víte např. kdo to je David Lynch? Znáte a víte kdo je Michal Kempný? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Alegorie i v jiné sekci než v literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.