Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Co to je Alegorie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alegorie?

Alegorie, označovaná také jako jinotaj, je text, který skrývá vlastní smysl za něco jiného a pro porozumění je potřeba znát klíč. Vlastní význam tak není důležitý, de o význam skrytý, určený skupině zasvěcenců.
Alegorie obsahuje symboly a podobenství, cílové sdělení nemusí být výslovně vyjádřeno. Principem je líčení fiktivního textu, za kterým je text myšlený, ke kterému musí čtenář s určitou pomocí dospět.


Co je to Alegorie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Alegorie? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alegorie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, význam pojmu, co znamená, lexikon, význam, slovo, co je to Alegorie?, Literatura, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, informace, wiki, heslo, popis, přesný výraz


Pojem Alegorie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Alegorie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Alegorie (řec. ἀλληγορία – „říci jinak“), česky také jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Další zdroje informací o slovu Alegorie

Hledat výraz Alegorie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alegorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Alegorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alegorie na Youtube

Zkusit najít heslo Alegorie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alegorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alegorie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Alegorie? resp. co označuje slovo Alegorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alegorie, odpověď na dotaz co je to Alegorie?. Víte např. kdo to je Dřevák? Znáte a víte kdo je Alexander Graham Bell? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.