Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Co to je Alegorie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alegorie?

Alegorie, označovaná také jako jinotaj, je text, který skrývá vlastní smysl za něco jiného a pro porozumění je potřeba znát klíč. Vlastní význam tak není důležitý, de o význam skrytý, určený skupině zasvěcenců.
Alegorie obsahuje symboly a podobenství, cílové sdělení nemusí být výslovně vyjádřeno. Principem je líčení fiktivního textu, za kterým je text myšlený, ke kterému musí čtenář s určitou pomocí dospět.


Co je to Alegorie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alegorie. Co znamená pojem Alegorie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Alegorie se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: co je to Alegorie?, definice, termín, co znamená, Literatura, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, Literatura, synonymum, přesný význam, formulace, význam pojmu, přesný výraz, co to je, slovník, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Alegorie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Alegorie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alegorie (řec. ἀλληγορία – „říci jinak“), česky také jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Alegorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Alegorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Alegorie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Alegorie na Youtube

Hledat slovo Alegorie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Alegorie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alegorie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Alegorie? resp. co to je Alegorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alegorie, odpověď na dotaz co je to Alegorie?. Víte např. kdo to je Filumenista? Znáte a víte kdo je Homofob? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.