Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tětiva. Co znamená odborný pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tětiva?

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.


Co je to Tětiva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tětiva. Co znamená odborný pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Tětiva patří do kategorie matematika

Klíčová slova: slovo, synonymum, přesný význam, heslo, co to je, informace, wiki, terminologie, přesný výraz, definice, matematika, význam slova, slovník, matematika, pojem, Tětiva, definice pojmu, význam


Pojem Tětiva je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tětiva dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Jiné informační zdroje o pojmu Tětiva

Vyhledat výraz Tětiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Tětiva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tětiva ve Wikislovníku

Najít pojem Tětiva ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Tětiva ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Tětiva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tětiva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tětiva? resp. co označuje slovo Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Jessica Biel? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.