Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je Tětiva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Tětiva?

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.


Co je to Tětiva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tětiva se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: slovo, matematika, odborné názvosloví, formulace, termín, význam pojmu, heslo, přesný výraz, význam, vysvětlení, pojem, definice, definice pojmu, wiki, odborný výraz, popis, co to je, Tětiva


Pojem Tětiva je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tětiva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Jiné zdroje informací o pojmu Tětiva

Zkusit najít pojem Tětiva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Tětiva ve Wikislovníku

Hledat pojem Tětiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Tětiva ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tětiva ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Tětiva na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tětiva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Tětiva? resp. co znamená slovo Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Nástrojař? Znáte a víte kdo je Rabín? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.