Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Co znamená termín Tětiva? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.


Co je to Tětiva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tětiva se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, pojem, popis, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, definice pojmu, termín, slovo, vysvětlení, odborný výraz, formulace, slovník, heslo, co to je, co znamená, lexikon, synonymum


Pojem Tětiva je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tětiva můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Tětiva ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Tětiva ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Tětiva na Google.cz

Zkusit najít termín Tětiva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tětiva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Tětiva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tětiva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Tětiva? resp. co přesně označuje termín Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Jan Hřebejk? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.