Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tětiva

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.


Co je to Tětiva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tětiva? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tětiva patří do sekce Matematika

Klíčová slova: termín, názvosloví, co je to Tětiva?, Matematika, terminologie, terminus technicus, heslo, co to je, Tětiva, lexikon, význam, slovo, synonymum, definice, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Tětiva je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tětiva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Pro více informací o heslu Tětiva zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Tětiva ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Tětiva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Tětiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tětiva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tětiva na Google.cz

Vyhledat výraz Tětiva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tětiva například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tětiva? resp. co znamená výraz Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.