Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Co je to Tětiva? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tětiva

Úsečka spojující v geometrii dva různé body umístěné na kružnici. Nejdelší tětiva je ta procházející středem kružnice. Taková tětiva zároveň splývá s průměrem zkoumané kružnice. Tětiva zároveň rozděluje kruh jako geometrický objekt na dvě takzvané úseče. Plochu úseče ohraničuje tětiva a kruhový oblouk.


Co je to Tětiva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tětiva. Co znamená pojem Tětiva z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tětiva? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tětiva je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovo, Tětiva, heslo, přesný význam, synonymum, wiki, Matematika, přesný výraz, co je to Tětiva?, termín, co to je, odborné názvosloví, pojem, informace, terminus technicus, lexikon, význam slova, definice pojmu


Pojem Tětiva je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Tětiva?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tětiva je úsečka spojující dva body na kružnici. Tětiva procházející středem je ze všech nejdelší a nazývá se průměrem kružnice.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Tětiva ve vyhledávači Qwant

Najít termín Tětiva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tětiva ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tětiva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tětiva ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Tětiva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tětiva například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tětiva? resp. co znamená slovo Tětiva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tětiva, odpověď na dotaz co je to Tětiva?. Víte např. kdo to je Občan? Znáte a víte kdo je Soudruh? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Tětiva hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.