Co je to?
Definice výrazu Křovinořez. Co znamená odborný pojem Křovinořez z kategorie Nástroje?

Co je Křovinořez? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Křovinořez?

Křovinořez je druh vyžínače, někdy se mu říká také motorová kosa. Má silný motor, většinou benzinový, je vybaven řídítky a závěsnými popruhy pro jednodušší manipulaci. Popruhy nesou větší váhu než u sekaček. Křovinořez pracuje buď se silnou strunou, nebo kovovým kotoučem. Ten může mít různá provedení a tvary. Díky řídítkům s ovládacími prvky se lze opatrně pohybovat těsně nad terénem a lépe využít sílu například při sekání silnějších rostlin či dřevin. Motor bývá benzínový dvoutaktní, výkon se většinou pohybuje okolo 1 kW. Má odstředivou spojku, pomocný sytič a tlumič vibrací.
Je možné zakoupit i výrazně dražší křovinořez s čtyřtaktním motorem. Nádrž by měla vystačit přibližně na hodinovou práci, nástroj má velice nízkou spotřebu. Další částí je rotační hlava se silnou strunou nebo ocelovým rotačním nástrojem, který funguje jako nůž. Struna postačí pro vysekání běžné trávy, ocelové kotouče pak zvládnou i vyschlou trávu, křoví nebo dřevnaté stonky.


Co je to Křovinořez? Význam slova, termín, Definice výrazu Křovinořez. Co znamená odborný pojem Křovinořez z kategorie Nástroje?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Křovinořez? s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Křovinořez je v sekci nástroje

Klíčová slova: termín, slovo, význam, heslo, Křovinořez, slovník, terminus technicus, přesný výraz, nástroje, nástroje, lexikon, názvosloví, synonymum, přesný význam, význam slova, informace, pojem, co to je


Pojem Křovinořez je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Křovinořez?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Křovinořez (motorová kosa, vyžínač, strunová sekačka) slouží k vyžínání a sekání vysoké trávy případně neudržovaných a hustých porostů s příměsí křovin ocelovými noži nebo strunou. Může tak do jisté míry nahradit rotační sekačku při sekání travních ploch. Lze s nimi však také pomocí speciálních pilových kotoučů s dlátovitým nebo sekacím ozubením řezat nežádoucí dřeviny a křoviny do průměru kmene cca 15cm.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křovinořez ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křovinořez ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Křovinořez ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Křovinořez ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Křovinořez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Křovinořez ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Křovinořez například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Křovinořez? resp. jaký je význam slova Křovinořez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křovinořez, odpověď na dotaz co je to Křovinořez?. Víte např. kdo to je Prognostik? Znáte a víte kdo je Gastroenterolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Křovinořez i v jiné kategorii než v nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?