Co je to?
Definice odborného termínu, slova Křovinořez. Co znamená pojem Křovinořez z kategorie Nástroje?

Co je to Křovinořez? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Křovinořez

Křovinořez je druh vyžínače, někdy se mu říká také motorová kosa. Má silný motor, většinou benzinový, je vybaven řídítky a závěsnými popruhy pro jednodušší manipulaci. Popruhy nesou větší váhu než u sekaček. Křovinořez pracuje buď se silnou strunou, nebo kovovým kotoučem. Ten může mít různá provedení a tvary. Díky řídítkům s ovládacími prvky se lze opatrně pohybovat těsně nad terénem a lépe využít sílu například při sekání silnějších rostlin či dřevin. Motor bývá benzínový dvoutaktní, výkon se většinou pohybuje okolo 1 kW. Má odstředivou spojku, pomocný sytič a tlumič vibrací.
Je možné zakoupit i výrazně dražší křovinořez s čtyřtaktním motorem. Nádrž by měla vystačit přibližně na hodinovou práci, nástroj má velice nízkou spotřebu. Další částí je rotační hlava se silnou strunou nebo ocelovým rotačním nástrojem, který funguje jako nůž. Struna postačí pro vysekání běžné trávy, ocelové kotouče pak zvládnou i vyschlou trávu, křoví nebo dřevnaté stonky.


Co je to Křovinořez? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Křovinořez. Co znamená pojem Křovinořez z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křovinořez se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Křovinořez se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam slova, co je to Křovinořez?, definice pojmu, význam pojmu, wiki, Nástroje, terminus technicus, přesný význam, popis, vysvětlení, informace, lexikon, slovník, heslo, synonymum, formulace, slovo, význam


Pojem Křovinořez je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Křovinořez? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Křovinořez (motorová kosa, vyžínač, strunová sekačka) slouží k vyžínání a sekání vysoké trávy případně neudržovaných a hustých porostů s příměsí křovin ocelovými noži nebo strunou. Může tak do jisté míry nahradit rotační sekačku při sekání travních ploch. Lze s nimi však také pomocí speciálních pilových kotoučů s dlátovitým nebo sekacím ozubením řezat nežádoucí dřeviny a křoviny do průměru kmene cca 15cm.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Křovinořez na Google.cz

Najít pojem Křovinořez ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Křovinořez ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Křovinořez ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Křovinořez ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Křovinořez ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Křovinořez například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Křovinořez? resp. jaký je význam slova Křovinořez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Křovinořez, odpověď na dotaz co je to Křovinořez?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?