Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kaolin

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kaolin? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kaolin patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, definice, Materiály, co je to Kaolin?, pojem, význam, popis, slovník, význam pojmu, Kaolin, slovo, terminologie


Pojem Kaolin je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaolin? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Kaolin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Kaolin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kaolin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaolin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Kaolin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kaolin? resp. co přesně označuje termín Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Egoista? Znáte a víte kdo je Kvalitář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.