Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je Kaolin?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kaolin?

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kaolin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kaolin je v kategorii materiály

Klíčová slova: wiki, materiály, co je to Kaolin?, synonymum, informace, Kaolin, definice, význam pojmu, význam, formulace, odborný výraz, popis, názvosloví, přesný význam, význam slova, heslo, terminologie, termín


Pojem Kaolin je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kaolin?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Kaolin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kaolin na Google obrázcích

Najít výraz Kaolin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaolin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kaolin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaolin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Kaolin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Hana Soukupová? Znáte a víte kdo je Otec národa? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, pléd struktura, kaolin, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.