Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kaolin

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kaolin) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kaolin patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam, slovo, lexikon, slovník, přesný výraz, význam slova, heslo, pojem, Materiály, názvosloví, vysvětlení, Materiály, synonymum, termín, definice, co znamená


Pojem Kaolin je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Kaolin

Vyhledat heslo Kaolin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaolin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Kaolin na Google.cz

Hledat heslo Kaolin ve Wikipedii

Hledat pojem Kaolin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kaolin? resp. co se skrývá pod slovem Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Simon Pegg? Znáte a víte kdo je Jana Kirschner? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kaolin v jiné sekci než Materiály. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.