Co je to?
Definice výrazu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je Kaolin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kaolin?

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Definice výrazu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kaolin? s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kaolin je v sekci materiály

Klíčová slova: definice, termín, názvosloví, heslo, synonymum, pojem, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, slovník, význam, wiki, co to je, definice pojmu, informace, Kaolin, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Kaolin je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaolin? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Jiné zdroje informací o pojmu Kaolin

Vyhledat pojem Kaolin ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kaolin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kaolin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kaolin ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaolin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Kaolin? resp. jaká je definice termínu Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Patriot? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.