Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kaolin?

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kaolin doporučujeme sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Kaolin se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, co znamená, heslo, slovník, materiály, pojem, formulace, popis, význam, význam slova, vysvětlení, slovo, terminus technicus, lexikon, materiály, odborné názvosloví, Kaolin


Pojem Kaolin je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kaolin dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Kaolin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kaolin na Google.cz

Hledat videa s názvem Kaolin na Youtube

Zkusit najít slovo Kaolin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kaolin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Kaolin? resp. co vlastně znamená slovo Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Pečovatelka? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Kaolin i v jiné sekci než v materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.