Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kaolin

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kaolin? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Kaolin se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, termín, význam, popis, slovník, materiály, informace, heslo, co znamená, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, formulace, definice pojmu, pojem


Pojem Kaolin je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kaolin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Kaolin ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kaolin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kaolin na Youtube

Najít pojem Kaolin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kaolin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kaolin? resp. co se skrývá pod slovem Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Archivář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kaolin i v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.