Co je to?
Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Co je to Kaolin? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kaolin?

Kaolin je pojmenování užitkového druhu horniny, používané především pro výrobu porcelánu, keramiky nebo papíru či ve stavebnictví a gumárenství, kde se hojně využívá jeho vlastností. Kaolin je totiž žáruvzdorný, vazný a plastický. Jeho hlavní součástí je minerál kaolinit a zrnka křemene.
Samotný název je převzat z čínštiny, naleziště jsou ve všech významných zemích světa. U nás se kaolin těží nejvíce na Karlovarsku.


Co je to Kaolin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kaolin. Co znamená odborný pojem Kaolin z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kaolin s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kaolin je v kategorii Materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, definice pojmu, odborný výraz, Kaolin, terminologie, heslo, formulace, slovo, synonymum, slovník, význam pojmu, definice, přesný význam, terminus technicus, wiki, informace, názvosloví


Pojem Kaolin je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kaolin?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kaolin (někdy také kaolín) je hornina, která se skládá z minerálu kaolinit a drobných křemenných zrn, která ovlivňují viskozitu materiálu. Používá se zejména pro výrobu keramiky (porcelánu) a papíru.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Kaolin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kaolin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kaolin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kaolin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kaolin na Youtube

Najít pojem Kaolin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kaolin například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kaolin? resp. co je to Kaolin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kaolin, odpověď na dotaz co je to Kaolin?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Manažer kvality? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.