Co je to?
Výraz, termín, definice slova Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Co je to Voál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Voál

Voál je lehká tkanina se strukturou mřížky. Bývá průsvnitná a je to materiál, který se nejvíce používá na výrobu záclon a lehkých závěsů, případně jiných dekoračních tkanin. Jako surovina pro jeho výrobu může posloužit buď přírodní materiál (bavlna, hedvábí) nebo syntetický (polyester). Voál bývá někdy zaměňován se šifonem, který je ale jemnější. Voál je pevnější.


Co je to Voál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Voál můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Voál je v kategorii materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, materiály, definice pojmu, formulace, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, definice, synonymum, slovník, termín, terminologie, slovo, přesný výraz, materiály, co to je


Pojem Voál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Voál dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Voál (z franc.: závoj) je lehká mřížovitá tkanina v plátnové vazbě z hladké, ostře kroucené příze. Příze jsou z bavlny, vlny, přírodního hedvábí nebo syntetických vláken, často ožehované, bez odstávajících vláken. Pravý voál je tkaný ze skané příze v osnově i v útku, polovoál má jen v osnově skanou a v útku jednoduchou přízi.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Voál ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Voál ve vyhledávači Yandex

Najít termín Voál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Voál ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Voál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Voál ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Voál například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Voál? resp. co znamená Voál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Voál, odpověď na dotaz co je to Voál?. Víte např. kdo to je Luděk Sobota? Znáte a víte kdo je Jiří Schmitzer? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?