Co je to?
Definice výrazu Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Co je Voál? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Voál?

Voál je lehká tkanina se strukturou mřížky. Bývá průsvnitná a je to materiál, který se nejvíce používá na výrobu záclon a lehkých závěsů, případně jiných dekoračních tkanin. Jako surovina pro jeho výrobu může posloužit buď přírodní materiál (bavlna, hedvábí) nebo syntetický (polyester). Voál bývá někdy zaměňován se šifonem, který je ale jemnější. Voál je pevnější.


Co je to Voál? Význam slova, termín, Definice výrazu Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Voál? s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Voál je v sekci materiály

Klíčová slova: informace, termín, vysvětlení, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, wiki, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, názvosloví, co je to Voál?, definice, definice pojmu, materiály, význam pojmu


Pojem Voál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Voál? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Voál (z franc.: závoj) je lehká mřížovitá tkanina v plátnové vazbě z hladké, ostře kroucené příze. Příze jsou z bavlny, vlny, přírodního hedvábí nebo syntetických vláken, často ožehované, bez odstávajících vláken. Pravý voál je tkaný ze skané příze v osnově i v útku, polovoál má jen v osnově skanou a v útku jednoduchou přízi.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Voál ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Voál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Voál ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Voál na Youtube

Vyhledat pojem Voál ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Voál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Voál například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Voál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Voál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Voál, odpověď na dotaz co je to Voál?. Víte např. kdo to je Ivana Trumpová? Znáte a víte kdo je Adéla Gondíková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Voál i v jiné kategorii než je sekce materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?