Co je to?
Výraz, termín, definice slova Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Co je to Voál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Voál

Voál je lehká tkanina se strukturou mřížky. Bývá průsvnitná a je to materiál, který se nejvíce používá na výrobu záclon a lehkých závěsů, případně jiných dekoračních tkanin. Jako surovina pro jeho výrobu může posloužit buď přírodní materiál (bavlna, hedvábí) nebo syntetický (polyester). Voál bývá někdy zaměňován se šifonem, který je ale jemnější. Voál je pevnější.


Co je to Voál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Voál. Co znamená odborný pojem Voál z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Voál můžete sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Voál je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam slova, materiály, názvosloví, odborný výraz, materiály, wiki, formulace, terminologie, význam pojmu, co to je, heslo, definice pojmu, Voál, lexikon, terminus technicus, význam, co je to Voál?, informace


Pojem Voál je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Voál? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Voál (z franc.: závoj) je lehká mřížovitá tkanina v plátnové vazbě z hladké, ostře kroucené příze. Příze jsou z bavlny, vlny, přírodního hedvábí nebo syntetických vláken, často ožehované, bez odstávajících vláken. Pravý voál je tkaný ze skané příze v osnově i v útku, polovoál má jen v osnově skanou a v útku jednoduchou přízi.

Pro další informace o termínu Voál zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Voál na Google.cz

Vyhledat termín Voál ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Voál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Voál ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Voál na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Voál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Voál například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Voál? resp. co přesně označuje termín Voál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Voál, odpověď na dotaz co je to Voál?. Víte např. kdo to je Padělatel? Znáte a víte kdo je Laďka Něrgešová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než materiály). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?