Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Debetní karta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Debetní karta

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Debetní karta s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Debetní karta je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam, slovo, formulace, slovník, přesný význam, bankovnictví, terminus technicus, terminologie, význam slova, popis, co znamená, názvosloví, lexikon, termín, heslo, synonymum, definice pojmu, pojem


Pojem Debetní karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debetní karta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Debetní karta ve Wikislovníku

Hledat výraz Debetní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Debetní karta na Google.cz

Vyhledat výraz Debetní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debetní karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Debetní karta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Debetní karta? resp. jaká je definice termínu Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Čarodejnice? Znáte a víte kdo je Emigrant? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.