Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Debetní karta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Debetní karta s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Debetní karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, Bankovnictví, synonymum, Bankovnictví, vysvětlení, popis, definice, význam pojmu, formulace, lexikon, slovo, přesný výraz, heslo, informace, význam, co to je, názvosloví, pojem


Pojem Debetní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Debetní karta dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Debetní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Debetní karta ve Wikislovníku

Hledat výraz Debetní karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Debetní karta na Youtube

Najít termín Debetní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debetní karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Debetní karta? resp. co přesně znamená slovo Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Exulant? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Debetní karta i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.