Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Debetní karta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Debetní karta můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Debetní karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, Debetní karta, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, co znamená, heslo, synonymum, popis, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, terminologie, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, informace, co to je


Pojem Debetní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Debetní karta píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Debetní karta na Youtube

Vyhledat termín Debetní karta ve vyhledávači Qwant

Najít termín Debetní karta na Google.cz

Najít výraz Debetní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Debetní karta ve Wikizdrojích

Hledat slovo Debetní karta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Debetní karta? resp. co znamená slovo Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Exulant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.