Co je to?
Definice odborného termínu, slova Debetní karta. Co znamená pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je Debetní karta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Debetní karta. Co znamená pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Debetní karta patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, co to je, popis, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, wiki, slovník, terminologie, termín, synonymum, Debetní karta, co znamená, vysvětlení, bankovnictví, heslo, formulace


Pojem Debetní karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Debetní karta?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Hledejte pojem Debetní karta v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Debetní karta ve Wikislovníku

Vyhledat termín Debetní karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Debetní karta na Youtube

Hledat slovo Debetní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debetní karta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Debetní karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte co je to Debetní karta? resp. co přesně označuje termín Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Heidi Klum? Znáte a víte kdo je Levoboček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.