Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Debetní karta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Debetní karta je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, definice, význam, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, co to je, Debetní karta, wiki, význam pojmu, popis, formulace, lexikon, pojem, slovník, slovo, vysvětlení, heslo


Pojem Debetní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Debetní karta dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Další informační zdroje

Najít heslo Debetní karta na Google.cz

Hledat pojem Debetní karta ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Debetní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Debetní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debetní karta ve Wikimedia Commons

Najít pojem Debetní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Debetní karta? resp. jaký je význam pojmu Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Exulant? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Debetní karta v jiné sekci než Bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.