Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je Debetní karta?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Debetní karta

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Debetní karta můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Debetní karta je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam, přesný význam, definice pojmu, definice, vysvětlení, Debetní karta, bankovnictví, co znamená, slovník, přesný výraz, terminus technicus, bankovnictví, co to je, význam slova, formulace, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Debetní karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Debetní karta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Debetní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Debetní karta na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Debetní karta na Youtube

Zkusit najít heslo Debetní karta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debetní karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Debetní karta ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co znamená Debetní karta? resp. co přesně znamená slovo Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je František Křižík? Znáte a víte kdo je Levoboček? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Debetní karta v jiné sekci než bankovnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.