Co je to?
Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co to je Debetní karta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Debetní karta se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Debetní karta patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, Bankovnictví, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, wiki, termín, definice, význam, odborný výraz, pojem, Debetní karta, vysvětlení, popis, formulace, informace, názvosloví, heslo


Pojem Debetní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Debetní karta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Debetní karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Debetní karta ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Debetní karta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debetní karta ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Debetní karta ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Debetní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Debetní karta? resp. co přesně označuje termín Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Kurd? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.