Co je to?
Výraz, termín, definice slova Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Debetní karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Debetní karta?

Debetní karta je běžným typem platební karty vydávané k bankovnímu účtu. Debetní kartou lze provádět bezhotovostní platby v obchodech nebo na internetu, vybírat hotovost z bankomatu, případně vybírat hotovost pomocí služby cashback. Často je pojem debetní karta zaměňován s kreditní kartou. Kreditní karta je však de facto karta úvěrová.


Co je to Debetní karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Debetní karta. Co znamená odborný pojem Debetní karta z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Debetní karta? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Debetní karta je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, význam, co je to Debetní karta?, názvosloví, přesný výraz, termín, definice, synonymum, bankovnictví, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, vysvětlení, pojem, lexikon


Pojem Debetní karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Debetní karta píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Debetní karta je platební karta přímo spojená s bankovním účtem majitele, která umožňuje provádět finanční operace (výběr peněz v hotovosti, bezhotovostní platby v maloobchodní síti nebo na internetu atd.), pokud je na účtu, ke kterému byla karta vydána, dostatek peněz. K zúčtování dochází většinou ihned po provedené transakci (on-line), nebo v rozmezí několika dnů (off-line), přičemž banka částku odečte přímo z účtu klienta.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Debetní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Debetní karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Debetní karta na Google.cz

Zkusit najít termín Debetní karta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Debetní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Debetní karta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Debetní karta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Debetní karta? resp. co vlastně znamená slovo Debetní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Debetní karta, odpověď na dotaz co je to Debetní karta?. Víte např. kdo to je Jan Dolanský? Znáte a víte kdo je Levoboček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.