Co je to?
Výraz, termín, definice slova Guru. Co znamená odborný pojem Guru z kategorie Náboženství?

Co je to Guru? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Guru?

Guru je pojem ze sánskrtu, překládá se jako duchovní učitel. Toto slovo je využíváno v náboženství a filozofii, hlavně v buddhizmu, hinduizmu a sikhizmu, ve védské literatuře a v duchovním rozvoji jako je jóga nebo meditace.
Slovo guru používají pro své označení také vůdci náboženských hnutí. Ti se považují za nezpochybnitelné autority a svým následovníkům chtějí neomezeně vládnout. Někdy se používá slovo guru i přeneseně pro někoho, koho chtějí ostatní následovat jako duchovního vůdce.


Co je to Guru? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Guru. Co znamená odborný pojem Guru z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Guru můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Guru je v kategorii náboženství

Klíčová slova: Guru, náboženství, názvosloví, lexikon, význam pojmu, co je to Guru?, odborné názvosloví, definice, význam, pojem, wiki, význam slova, co to je, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, heslo, termín


Pojem Guru je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Guru píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Guru, v dévanágarí गुरु, je sanskrtské slovo, které v češtině znamená, duchovní učitel a je běžně používané ve védské filosofii, především pak v náboženských a filosofických směrech jako hinduismus, buddhismus a sikhismus; v odvětvích duchovního rozvoje jako meditace a jóga, prakticky ve všech odvětvích védské literatury. Titulem guru jsou také označováni hlavní představitelé některých nových náboženských hnutí jako Mahariši Maheš Jógi, Fritjof Capra nebo A. C. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda, Osho a jiní duchovní. Tzv. guruismus, se kterým přichází teolog a religionista Johannes Aagaard, se věnuje studiu silné a nezpochybnitelné autority, se kterou se setkáváme u duchovních vůdců, kteří přicházejí z Východu na Západ a vládnou nad skupinou svých následovníků.

Více informací o slovu Guru doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Guru ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Guru na Google.cz

Hledat slovo Guru ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Guru ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Guru ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Guru ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Guru například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Guru? resp. co označuje slovo Guru? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guru, odpověď na dotaz co je to Guru?. Víte např. kdo to je Sarah Michelle Gellar? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.