Co je to?
Výraz, termín, definice slova Guru. Co znamená odborný pojem Guru z kategorie Náboženství?

Co je Guru? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Guru?

Guru je pojem ze sánskrtu, překládá se jako duchovní učitel. Toto slovo je využíváno v náboženství a filozofii, hlavně v buddhizmu, hinduizmu a sikhizmu, ve védské literatuře a v duchovním rozvoji jako je jóga nebo meditace.
Slovo guru používají pro své označení také vůdci náboženských hnutí. Ti se považují za nezpochybnitelné autority a svým následovníkům chtějí neomezeně vládnout. Někdy se používá slovo guru i přeneseně pro někoho, koho chtějí ostatní následovat jako duchovního vůdce.


Co je to Guru? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Guru. Co znamená odborný pojem Guru z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Guru můžete sdílet s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Guru je v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, Guru, přesný výraz, synonymum, definice pojmu, náboženství, termín, lexikon, wiki, přesný význam, informace, odborné názvosloví, definice, význam slova, slovo, terminologie, význam pojmu, slovník


Pojem Guru je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Guru? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Guru, v dévanágarí गुरु, je sanskrtské slovo, které v češtině znamená, duchovní učitel a je běžně používané ve védské filosofii, především pak v náboženských a filosofických směrech jako hinduismus, buddhismus a sikhismus; v odvětvích duchovního rozvoje jako meditace a jóga, prakticky ve všech odvětvích védské literatury. Titulem guru jsou také označováni hlavní představitelé některých nových náboženských hnutí jako Mahariši Maheš Jógi, Fritjof Capra nebo A. C. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda, Osho a jiní duchovní. Tzv. guruismus, se kterým přichází teolog a religionista Johannes Aagaard, se věnuje studiu silné a nezpochybnitelné autority, se kterou se setkáváme u duchovních vůdců, kteří přicházejí z Východu na Západ a vládnou nad skupinou svých následovníků.

Další informace o pojmu Guru hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Guru ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Guru ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Guru na Youtube

Hledat výraz Guru ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Guru ve Wikizdrojích

Najít heslo Guru ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Guru například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Guru? resp. jaká je definice termínu Guru? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guru, odpověď na dotaz co je to Guru?. Víte např. kdo to je Šlojířník? Znáte a víte kdo je Stavař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Guru i v jiné kategorii než v náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.