Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Co je to Obezita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Obezita?

Obezita je považována za civilizační chorobu. Jedná se o stav, kdy je v těle výrazně nadbytečná tuková zásoba. Nadbytek tukové tkáně způsobuje vyšší riziko srdečně cévních a dalších onemocnění a další zdravotní potíže. Obecně se o obezitu jedná v případě BMI (váha v kg/ výška v cm na druhou) vyššího než 30. V české republice trpí obezitou přibližně čtvrtina obyvatelstva.


Co je to Obezita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Obezita sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Obezita patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, termín, Obezita, pojem, odborný výraz, Lékařství, význam slova, co znamená, slovo, vysvětlení, význam, význam pojmu, definice, popis, odborné názvosloví, názvosloví, Lékařství


Pojem Obezita je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obezita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obezita (zastarale cizím slovem obesita nebo obesitas), česky otylost (zastarale česky též obtloustlost) je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva savce (např. člověka), která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví. Obezita u divokého zvířete je relativně vzácná, ale je obvyklá u domácích zvířat jako prasata, psi nebo kočky atd., která mohou být překrmená a bez dostatečného pohybu.

Jiné informační zdroje o pojmu Obezita

Vyhledat pojem Obezita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Obezita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Obezita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Obezita na Youtube

Vyhledat termín Obezita ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Obezita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Obezita například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Obezita? resp. co znamená výraz Obezita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obezita, odpověď na dotaz co je to Obezita?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Obezita v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.