Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Co je to Obezita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obezita?

Obezita je považována za civilizační chorobu. Jedná se o stav, kdy je v těle výrazně nadbytečná tuková zásoba. Nadbytek tukové tkáně způsobuje vyšší riziko srdečně cévních a dalších onemocnění a další zdravotní potíže. Obecně se o obezitu jedná v případě BMI (váha v kg/ výška v cm na druhou) vyššího než 30. V české republice trpí obezitou přibližně čtvrtina obyvatelstva.


Co je to Obezita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obezita se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: popis, Obezita, přesný význam, formulace, co je to Obezita?, lexikon, Lékařství, význam, co znamená, pojem, definice pojmu, termín, synonymum, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, wiki, terminus technicus


Pojem Obezita je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obezita? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obezita (zastarale cizím slovem obesita nebo obesitas), česky otylost (zastarale česky též obtloustlost) je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva savce (např. člověka), která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví. Obezita u divokého zvířete je relativně vzácná, ale je obvyklá u domácích zvířat jako prasata, psi nebo kočky atd., která mohou být překrmená a bez dostatečného pohybu.

Pro další informace o termínu Obezita zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Obezita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Obezita na Youtube

Najít heslo Obezita ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Obezita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Obezita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Obezita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Obezita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Obezita? resp. jaký je význam slova Obezita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obezita, odpověď na dotaz co je to Obezita?. Víte např. kdo to je Alexandra Mynářová? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.