Co je to?
Definice výrazu Obezita. Co znamená odborný pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Co je Obezita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obezita?

Obezita je považována za civilizační chorobu. Jedná se o stav, kdy je v těle výrazně nadbytečná tuková zásoba. Nadbytek tukové tkáně způsobuje vyšší riziko srdečně cévních a dalších onemocnění a další zdravotní potíže. Obecně se o obezitu jedná v případě BMI (váha v kg/ výška v cm na druhou) vyššího než 30. V české republice trpí obezitou přibližně čtvrtina obyvatelstva.


Co je to Obezita? Význam slova, termín, Definice výrazu Obezita. Co znamená odborný pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Obezita? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Obezita je v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, co to je, názvosloví, informace, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, slovník, vysvětlení, heslo, pojem, synonymum, co je to Obezita?, terminologie, popis, Obezita, definice pojmu


Pojem Obezita je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Obezita?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obezita (zastarale cizím slovem obesita nebo obesitas), česky otylost (zastarale česky též obtloustlost) je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva savce (např. člověka), která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví. Obezita u divokého zvířete je relativně vzácná, ale je obvyklá u domácích zvířat jako prasata, psi nebo kočky atd., která mohou být překrmená a bez dostatečného pohybu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Obezita ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obezita ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obezita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Obezita na Google.cz

Hledat termín Obezita ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Obezita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obezita například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Obezita? resp. co označuje slovo Obezita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obezita, odpověď na dotaz co je to Obezita?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Slender Man? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Obezita i v jiné kategorii než v lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.