Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Co je to Obezita? Význam slova

Co znamená termín Obezita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Obezita je považována za civilizační chorobu. Jedná se o stav, kdy je v těle výrazně nadbytečná tuková zásoba. Nadbytek tukové tkáně způsobuje vyšší riziko srdečně cévních a dalších onemocnění a další zdravotní potíže. Obecně se o obezitu jedná v případě BMI (váha v kg/ výška v cm na druhou) vyššího než 30. V české republice trpí obezitou přibližně čtvrtina obyvatelstva.


Co je to Obezita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obezita. Co znamená pojem Obezita z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Obezita? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obezita je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, přesný význam, termín, definice pojmu, přesný výraz, wiki, synonymum, informace, lexikon, Lékařství, co je to Obezita?, slovník, význam, co to je, názvosloví, Lékařství, význam slova


Pojem Obezita je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obezita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obezita (zastarale cizím slovem obesita nebo obesitas), česky otylost (zastarale česky též obtloustlost) je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva savce (např. člověka), která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví. Obezita u divokého zvířete je relativně vzácná, ale je obvyklá u domácích zvířat jako prasata, psi nebo kočky atd., která mohou být překrmená a bez dostatečného pohybu.

Další informační zdroje o slovu Obezita

Hledat videa s názvem Obezita na Youtube

Najít pojem Obezita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Obezita ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Obezita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obezita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Obezita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obezita například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Obezita? resp. co přesně znamená slovo Obezita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obezita, odpověď na dotaz co je to Obezita?. Víte např. kdo to je Anna Polívková? Znáte a víte kdo je Succubus? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.