Co je to?
Výraz, termín, definice slova Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Co znamená termín Došek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Došek sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Došek patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, Došek, termín, význam pojmu, wiki, formulace, terminologie, terminus technicus, definice, vysvětlení, informace, přesný výraz, slovník, význam slova, co je to Došek?, pojem


Pojem Došek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Došek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Více informací o slovu Došek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Došek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Došek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Došek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Došek na Google.cz

Hledat pojem Došek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Došek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Došek? resp. jaká je definice termínu Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Jitka Asterová? Znáte a víte kdo je Václav Babinský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.