Co je to?
Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Došek?

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Došek? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Došek se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, definice, formulace, termín, definice pojmu, odborný výraz, lexikon, Stavebnictví, co to je, přesný výraz, Došek, význam, slovo, slovník, co znamená, přesný význam, pojem


Pojem Došek je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Došek?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Došek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Došek na Youtube

Vyhledat heslo Došek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Došek ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Došek ve Wikimedia Commons

Najít termín Došek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Došek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Odborný asistent? Znáte a víte kdo je Konzul? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.