Co je to?
Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Došek

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Došek) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Došek patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: formulace, význam slova, informace, Stavebnictví, slovo, slovník, termín, vysvětlení, co je to Došek?, definice pojmu, co to je, odborný výraz, synonymum, heslo, přesný výraz, definice, terminologie, Stavebnictví


Pojem Došek je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Došek? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Pro více informací o heslu Došek zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Došek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Došek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Došek ve Wikizdrojích

Najít výraz Došek ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Došek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Došek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Došek? resp. jaká je definice termínu Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Kedra? Znáte a víte kdo je Konzul? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Došek v jiné sekci než Stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.