Co je to?
Definice výrazu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je Došek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Došek?

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Definice výrazu Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Došek? s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Došek je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: co to je, formulace, heslo, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, wiki, lexikon, pojem, definice, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, význam, co je to Došek?, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Došek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Došek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Zkuste zjistit více informací o slovu Došek v následujících zdrojích

Hledat slovo Došek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Došek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Došek ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Došek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Došek na Google.cz

Hledat frázi Došek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Došek? resp. co přesně označuje termín Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Al Pacino? Znáte a víte kdo je Karolína Kurková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.