Co je to?
Výraz, termín, definice slova Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Došek?

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Došek. Co znamená odborný pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Došek se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, Došek, informace, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, heslo, popis, termín, názvosloví, co je to Došek?, stavebnictví, význam slova, wiki, formulace, stavebnictví, definice, slovník


Pojem Došek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Došek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Pro více informací o heslu Došek zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Došek na Youtube

Najít heslo Došek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Došek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Došek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Došek na Google.cz

Hledat heslo Došek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Došek? resp. co znamená výraz Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Václav Postránecký? Znáte a víte kdo je Josef Oplt? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.