Co je to?
Odborný výraz, definice slova Došek. Co znamená pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Došek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Došek

Došek patří k historicky známým střešním krytinám, především na lidových stavbách. Jde o snopek vázaný z obilné slámy, orobince či rákosí. Došek může vážit až 4 kg. K výrobě této střešní krytiny se využívala stébla takového obilí, které mělo dlouhá a tenká stébla. Používán byl ječmen, žito i oves.
Došková střecha je poměrně těžká a pokrývání bylo náročnou prací, které se věnovali specialisté – doškáři. Došky se většinou upevňovaly drátem na latě nebo prkna. Střecha mohla vydržet až padesát let. U nás jsou stavby s doškovou střechou součástí skanzenů, v severních zemích se používají i u nových staveb, u kterých chce majitel dodržet tradiční vzhled.


Co je to Došek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Došek. Co znamená pojem Došek z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Došek patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice, názvosloví, co to je, význam pojmu, definice pojmu, význam, slovo, synonymum, termín, wiki, formulace, odborný výraz, pojem, co znamená, heslo, vysvětlení, přesný význam


Pojem Došek je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Došek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Došek je jednou z tradičních střešních krytin lidových staveb. Je to snopek, zhotovený ze 110 až 140 cm dlouhé rovné slámy, rákosí či orobince. Jeden došek váží 3,5 až 4 kg.

Hledejte výraz Došek v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Došek ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Došek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Došek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Došek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Došek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Došek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Došek například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Došek? resp. co to je Došek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Došek, odpověď na dotaz co je to Došek?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Chrissy Teigen? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Došek v jiné sekci než stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.