Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantinel. Co znamená odborný pojem Mantinel z kategorie Sport?

Co je to Mantinel? Význam slova

Co znamená termín Mantinel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mantinel, jinak také hrazení, je ohrazení herní plochy stěnou buď ze dřeva, nebo umělé hmoty. Je typický pro lední hokej, z dalších sportů třeba pro florbal. Výška mantinelu se měří od ledové plochy a je pro odlišné druhy sportů různá, například v hokeji se jedná o rozmezí 1,15 až 1,22m. Toto hrazení je natřené na bílo, musí být hladké a zcela bezpečné pro hráče, proto je v rozích hřiště zaoblené.
Dvířka pro vstup na hrací plochu se otevírají směrem k divákům, všechny další prvky se nacházejí na vnější straně mantinelu. Nad mantinely se dříve nacházela ochranná síť, nyní ji nahradilo plexisklo. Florbal má mantinely nižší, 50cm. I zde je zaoblení v rozích hřiště.


Co je to Mantinel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantinel. Co znamená odborný pojem Mantinel z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Mantinel) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Mantinel patří do kategorie sport

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, co znamená, význam slova, termín, informace, slovník, názvosloví, popis, formulace, co je to Mantinel?, definice pojmu, odborné názvosloví, terminologie, sport, heslo, přesný význam, odborný výraz


Pojem Mantinel je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mantinel můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mantinel či hrazení je stěna ze dřeva nebo zvláště v poslední době z umělé hmoty, ohrazující hřiště v některých sportech, například v ledním hokeji nebo ve florbale.

Hledejte pojem Mantinel v následujících vyhledávačích

Najít slovo Mantinel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Mantinel ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantinel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mantinel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Mantinel na Youtube

Najít heslo Mantinel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantinel například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mantinel? resp. co se skrývá pod slovem Mantinel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantinel, odpověď na dotaz co je to Mantinel?. Víte např. kdo to je Futurista? Znáte a víte kdo je Tramp? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.