Co je to?
Definice výrazu Mantinel. Co znamená odborný pojem Mantinel z kategorie Sport?

Co to je Mantinel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Mantinel

Mantinel, jinak také hrazení, je ohrazení herní plochy stěnou buď ze dřeva, nebo umělé hmoty. Je typický pro lední hokej, z dalších sportů třeba pro florbal. Výška mantinelu se měří od ledové plochy a je pro odlišné druhy sportů různá, například v hokeji se jedná o rozmezí 1,15 až 1,22m. Toto hrazení je natřené na bílo, musí být hladké a zcela bezpečné pro hráče, proto je v rozích hřiště zaoblené.
Dvířka pro vstup na hrací plochu se otevírají směrem k divákům, všechny další prvky se nacházejí na vnější straně mantinelu. Nad mantinely se dříve nacházela ochranná síť, nyní ji nahradilo plexisklo. Florbal má mantinely nižší, 50cm. I zde je zaoblení v rozích hřiště.


Co je to Mantinel? Význam slova, termín, Definice výrazu Mantinel. Co znamená odborný pojem Mantinel z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Mantinel sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mantinel je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, Sport, heslo, lexikon, názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, termín, význam slova, Mantinel, přesný výraz, definice, význam pojmu, co znamená, význam, synonymum, co to je, formulace


Pojem Mantinel je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mantinel? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mantinel či hrazení je stěna ze dřeva nebo zvláště v poslední době z umělé hmoty, ohrazující hřiště v některých sportech, například v ledním hokeji nebo ve florbale.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Mantinel na Google.cz

Zkusit najít termín Mantinel ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantinel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mantinel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mantinel na Youtube

Vyhledat termín Mantinel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantinel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Mantinel? resp. co označuje slovo Mantinel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantinel, odpověď na dotaz co je to Mantinel?. Víte např. kdo to je Goliáš? Znáte a víte kdo je Pavel Nedvěd? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Mantinel i v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.