Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mantinel. Co znamená pojem Mantinel z kategorie Sport?

Co je Mantinel? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mantinel

Mantinel, jinak také hrazení, je ohrazení herní plochy stěnou buď ze dřeva, nebo umělé hmoty. Je typický pro lední hokej, z dalších sportů třeba pro florbal. Výška mantinelu se měří od ledové plochy a je pro odlišné druhy sportů různá, například v hokeji se jedná o rozmezí 1,15 až 1,22m. Toto hrazení je natřené na bílo, musí být hladké a zcela bezpečné pro hráče, proto je v rozích hřiště zaoblené.
Dvířka pro vstup na hrací plochu se otevírají směrem k divákům, všechny další prvky se nacházejí na vnější straně mantinelu. Nad mantinely se dříve nacházela ochranná síť, nyní ji nahradilo plexisklo. Florbal má mantinely nižší, 50cm. I zde je zaoblení v rozích hřiště.


Co je to Mantinel? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mantinel. Co znamená pojem Mantinel z kategorie Sport?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mantinel? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Mantinel patří do sekce sport

Klíčová slova: přesný výraz, definice, terminus technicus, Mantinel, heslo, lexikon, pojem, informace, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, slovník, význam, terminologie, co to je, vysvětlení, sport, definice pojmu


Pojem Mantinel je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mantinel dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mantinel či hrazení je stěna ze dřeva nebo zvláště v poslední době z umělé hmoty, ohrazující hřiště v některých sportech, například v ledním hokeji nebo ve florbale.

Více informací o pojmu Mantinel lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Mantinel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Mantinel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantinel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Mantinel na Google.cz

Zkusit najít Mantinel ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Mantinel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantinel například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Mantinel? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mantinel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantinel, odpověď na dotaz co je to Mantinel?. Víte např. kdo to je Hejkal? Znáte a víte kdo je Tichý společník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.