Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hlaholice. Co znamená pojem Hlaholice z kategorie Český jazyk?

Co je to Hlaholice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hlaholice

Hlaholice je nejstarší slovanské písmo. Dnes se už nepoužívá a ani v době svého vzniku se nepoužívalo dlouho. Vzniklo převážně z řeckého písma. Autorem hlaholice je jeden z věrozvěstů Cyril (Konstantin), kteří přišli na Velkou Moravu v roce 863 šířit křesťanství z byzantské (dnes řecké) Soluně. Vyslal je byzantský císař Michal III. na žádost velkomoravského knížete Rastislava. Hlaholice sloužila k zápisu staroslověnských (především náboženských) textů.


Co je to Hlaholice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hlaholice. Co znamená pojem Hlaholice z kategorie Český jazyk?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Hlaholice) můžete sdílet s jinými lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Hlaholice patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, pojem, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, popis, lexikon, názvosloví, přesný význam, informace, význam pojmu, definice pojmu, význam, termín, Český jazyk, formulace, slovník


Pojem Hlaholice je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hlaholice dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hlaholice je nejstarší, dnes již neužívané slovanské písmo. Jeho jméno pochází ze staroslověnského slovesa glagolati – hovořit nebo podstatného jména glagolъ – slovo. Písmo tvořilo základ kultury a vzdělanosti Velké Moravy, později se rozšířilo do jiných slovanských zemí, kde se nejdéle udrželo v Chorvatsku. Během 10. století Slované přešli buď k latince nebo cyrilici (která má na hlaholici nezávislý původ) a hlaholice byla odsunuta na okraj.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Hlaholice ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Hlaholice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hlaholice na Youtube

Vyhledat slovo Hlaholice ve Wikizdrojích

Hledat pojem Hlaholice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hlaholice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hlaholice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hlaholice? resp. jaký je přesný význam slova Hlaholice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hlaholice, odpověď na dotaz co je to Hlaholice?. Víte např. kdo to je Guru? Znáte a víte kdo je Ganéša? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.