Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Co je to Pranostika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pranostika?

V literatuře existuje řada menších žánrů a jedním z nich je i pranostika. Jedná se o žánr lidové slovesnosti. Jako pranostika se označuje rčení, které se snaží přirovnat meteorologické podmínky, aktuální roční období, a najít mezi nimi nějakou zákonist vypozorovanou díky dlouhodobému sledování. Slovo pranostika pochází z latinského výrazu pro předpověď. Jako jasný příklad lze použít pranostiku "Březen - za kamna vlezem".


Co je to Pranostika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pranostika? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pranostika patří do sekce Literatura

Klíčová slova: Literatura, wiki, význam pojmu, význam, termín, pojem, co znamená, terminus technicus, informace, význam slova, Pranostika, Literatura, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, slovník, co to je


Pojem Pranostika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pranostika?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pranostika je žánr lidové slovesnosti. Jde o rčení, které se snaží dávat do souvislosti určité meteorologické jevy a roční dobu, založená na dlouhodobé lidské zkušenosti, potažmo i předpověď těchto věcí. Česká a moravská slovesnost jich zná na stovky.

Výraz pranostika je odvozeno z latinského slova prognosis, tedy předpověď.

Výzkumem pranostik se zabývá paremiologie, jako součásti lidové slovesnosti se jim věnuje i folkloristika.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Pranostika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pranostika ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pranostika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Pranostika ve Wikizdrojích

Hledat termín Pranostika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pranostika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranostika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pranostika? resp. jaký je význam pojmu Pranostika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranostika, odpověď na dotaz co je to Pranostika?. Víte např. kdo to je Bob Marley? Znáte a víte kdo je Jehovista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.