Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Co je to Pranostika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pranostika?

V literatuře existuje řada menších žánrů a jedním z nich je i pranostika. Jedná se o žánr lidové slovesnosti. Jako pranostika se označuje rčení, které se snaží přirovnat meteorologické podmínky, aktuální roční období, a najít mezi nimi nějakou zákonist vypozorovanou díky dlouhodobému sledování. Slovo pranostika pochází z latinského výrazu pro předpověď. Jako jasný příklad lze použít pranostiku "Březen - za kamna vlezem".


Co je to Pranostika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pranostika. Co znamená pojem Pranostika z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pranostika se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, formulace, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, Literatura, Pranostika, synonymum, co je to Pranostika?, význam, definice, slovník, přesný význam, informace, vysvětlení


Pojem Pranostika je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pranostika?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pranostika je žánr lidové slovesnosti. Jde o rčení, které se snaží dávat do souvislosti určité meteorologické jevy a roční dobu, založená na dlouhodobé lidské zkušenosti, potažmo i předpověď těchto věcí. Česká a moravská slovesnost jich zná na stovky.

Výraz pranostika je odvozeno z latinského slova prognosis, tedy předpověď.

Výzkumem pranostik se zabývá paremiologie, jako součásti lidové slovesnosti se jim věnuje i folkloristika.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Pranostika na Google.cz

Hledat slovo Pranostika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pranostika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Pranostika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pranostika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pranostika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pranostika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pranostika? resp. co přesně znamená slovo Pranostika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pranostika, odpověď na dotaz co je to Pranostika?. Víte např. kdo to je Franz Schubert? Znáte a víte kdo je Jehovista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.