Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Co je to Reciprocita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Reciprocita?

Reciprocita neboli vzájemnost je z latiny pocházející označení pro rovnoprávný vztah, ve kterém platí stejné vzájemné jednání jedné strany vůči druhé. Reciprocita se uplatňuje především v různých lidských společenstvích.
Pojem má své místo i v mezinárodním právu, kde je zakotven v mezinárodních dohodách i stanovených sankcích. V mezilidských vztazích stanovuje všem stejná práva, ale i vzájemné povinnosti.


Co je to Reciprocita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Reciprocita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Reciprocita patří do sekce právo

Klíčová slova: lexikon, co to je, heslo, význam, co je to Reciprocita?, pojem, odborné názvosloví, definice, popis, terminus technicus, co znamená, synonymum, názvosloví, přesný výraz, termín, terminologie, informace, právo


Pojem Reciprocita je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reciprocita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reciprocita (z lat. reciprocus, vzájemný) znamená vzájemnost, vyrovnaný reciproční vztah podle zásady „jak ty mně, tak já tobě“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Reciprocita v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Reciprocita na Youtube

Zkusit najít výraz Reciprocita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Reciprocita ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Reciprocita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Reciprocita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reciprocita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reciprocita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Reciprocita? resp. co znamená Reciprocita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reciprocita, odpověď na dotaz co je to Reciprocita?. Víte např. kdo to je Jan Konvalinka? Znáte a víte kdo je Joni Mitchell? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.