Co je to?
Definice výrazu Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Co to je Reciprocita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Reciprocita?

Reciprocita neboli vzájemnost je z latiny pocházející označení pro rovnoprávný vztah, ve kterém platí stejné vzájemné jednání jedné strany vůči druhé. Reciprocita se uplatňuje především v různých lidských společenstvích.
Pojem má své místo i v mezinárodním právu, kde je zakotven v mezinárodních dohodách i stanovených sankcích. V mezilidských vztazích stanovuje všem stejná práva, ale i vzájemné povinnosti.


Co je to Reciprocita? Význam slova, termín, Definice výrazu Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Reciprocita můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Reciprocita je v kategorii Právo

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, terminus technicus, wiki, popis, přesný význam, Reciprocita, slovník, informace, Právo, slovo, co znamená, definice, odborný výraz, formulace, synonymum, co je to Reciprocita?, význam


Pojem Reciprocita je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reciprocita? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Reciprocita (z lat. reciprocus, vzájemný) znamená vzájemnost, vyrovnaný reciproční vztah podle zásady „jak ty mně, tak já tobě“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Reciprocita v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Reciprocita ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reciprocita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Reciprocita ve Wikislovníku

Najít heslo Reciprocita na Google.cz

Hledat výraz Reciprocita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reciprocita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reciprocita například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Reciprocita? resp. jaká je definice termínu Reciprocita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reciprocita, odpověď na dotaz co je to Reciprocita?. Víte např. kdo to je Jaroslav Rudiš? Znáte a víte kdo je Sobec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.