Co je to?
Definice výrazu Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Co to je Reciprocita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Reciprocita

Reciprocita neboli vzájemnost je z latiny pocházející označení pro rovnoprávný vztah, ve kterém platí stejné vzájemné jednání jedné strany vůči druhé. Reciprocita se uplatňuje především v různých lidských společenstvích.
Pojem má své místo i v mezinárodním právu, kde je zakotven v mezinárodních dohodách i stanovených sankcích. V mezilidských vztazích stanovuje všem stejná práva, ale i vzájemné povinnosti.


Co je to Reciprocita? Význam slova, termín, Definice výrazu Reciprocita. Co znamená odborný pojem Reciprocita z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Reciprocita můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reciprocita je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, Právo, heslo, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, informace, Reciprocita, význam, pojem, význam slova, definice pojmu, odborný výraz, termín, definice, význam pojmu, Právo, co je to Reciprocita?


Pojem Reciprocita je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reciprocita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Reciprocita (z lat. reciprocus, vzájemný) znamená vzájemnost, vyrovnaný reciproční vztah podle zásady „jak ty mně, tak já tobě“.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Reciprocita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Reciprocita ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reciprocita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reciprocita ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Reciprocita ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Reciprocita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Reciprocita například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Reciprocita? resp. co vlastně znamená slovo Reciprocita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reciprocita, odpověď na dotaz co je to Reciprocita?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Jiří Ovčáček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.