Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Co je to Svěrák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Svěrák

Svěrák patří k nástrojům, které jsou základním vybavením každé dílny. Jeho účelem je upevnit a držet materiál, který je dále upravován a opracováván. Tvoří ho dvě čelisti. Jedna z nich je pevná, druhou je možno posouvat. K posunu slouží šroub, který se stahuje nebo povoluje.
Svěrák může být buď zámečnický, kovářský, strojní, truhlářský nebo historický, zvaný dědek. Liší se podle předmětů, které mají upevňovat, a materiálů, ze kterých jsou zhotoveny jejich čelisti. Zámečnický svěrák se vyrábí z litiny, kovářský z oceli, strojní z litiny a truhlářský z tvrdého dřeva.


Co je to Svěrák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Svěrák? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Svěrák patří do sekce nástroje

Klíčová slova: informace, lexikon, terminologie, wiki, terminus technicus, přesný výraz, význam, přesný význam, nástroje, nástroje, slovník, formulace, definice pojmu, význam pojmu, definice, heslo, slovo, popis


Pojem Svěrák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svěrák? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrák je dílenský nástroj, sloužící k upevnění opracovávaného kusu. Je tvořen dvojicí čelistí, z toho je jedna posuvná a jedna je pevná. Posun čelisti se provádí stahováním šroubem, nejčastěji s lichoběžníkovým (trapézovým) závitem.

Jiné informační zdroje o pojmu Svěrák

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svěrák ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Svěrák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Svěrák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Svěrák ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Svěrák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrák například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Svěrák? resp. co se přesně ukrývá za slovem Svěrák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrák, odpověď na dotaz co je to Svěrák?. Víte např. kdo to je Zikmund? Znáte a víte kdo je Inženýr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.