Co je to?
Definice výrazu Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Co to je Svěrák? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Svěrák?

Svěrák patří k nástrojům, které jsou základním vybavením každé dílny. Jeho účelem je upevnit a držet materiál, který je dále upravován a opracováván. Tvoří ho dvě čelisti. Jedna z nich je pevná, druhou je možno posouvat. K posunu slouží šroub, který se stahuje nebo povoluje.
Svěrák může být buď zámečnický, kovářský, strojní, truhlářský nebo historický, zvaný dědek. Liší se podle předmětů, které mají upevňovat, a materiálů, ze kterých jsou zhotoveny jejich čelisti. Zámečnický svěrák se vyrábí z litiny, kovářský z oceli, strojní z litiny a truhlářský z tvrdého dřeva.


Co je to Svěrák? Význam slova, termín, Definice výrazu Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Svěrák sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Svěrák patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovník, heslo, co to je, odborné názvosloví, co je to Svěrák?, názvosloví, pojem, co znamená, slovo, lexikon, Svěrák, Nástroje, význam, význam pojmu, formulace, Nástroje, přesný výraz, terminologie


Pojem Svěrák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Svěrák dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrák je dílenský nástroj, sloužící k upevnění opracovávaného kusu. Je tvořen dvojicí čelistí, z toho je jedna posuvná a jedna je pevná. Posun čelisti se provádí stahováním šroubem, nejčastěji s lichoběžníkovým (trapézovým) závitem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Svěrák na Youtube

Najít výraz Svěrák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svěrák ve Wikimedia Commons

Najít slovo Svěrák ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Svěrák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Svěrák? resp. jaký je význam pojmu Svěrák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrák, odpověď na dotaz co je to Svěrák?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Peter Jackson? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svěrák v jiné sekci než Nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.