Co je to?
Definice výrazu Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Co to je Svěrák? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Svěrák?

Svěrák patří k nástrojům, které jsou základním vybavením každé dílny. Jeho účelem je upevnit a držet materiál, který je dále upravován a opracováván. Tvoří ho dvě čelisti. Jedna z nich je pevná, druhou je možno posouvat. K posunu slouží šroub, který se stahuje nebo povoluje.
Svěrák může být buď zámečnický, kovářský, strojní, truhlářský nebo historický, zvaný dědek. Liší se podle předmětů, které mají upevňovat, a materiálů, ze kterých jsou zhotoveny jejich čelisti. Zámečnický svěrák se vyrábí z litiny, kovářský z oceli, strojní z litiny a truhlářský z tvrdého dřeva.


Co je to Svěrák? Význam slova, termín, Definice výrazu Svěrák. Co znamená odborný pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Svěrák patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovník, slovo, Svěrák, vysvětlení, popis, terminologie, lexikon, přesný význam, Nástroje, co to je, pojem, terminus technicus, názvosloví, informace, wiki, co znamená, Nástroje, odborný výraz


Pojem Svěrák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Svěrák?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrák je dílenský nástroj, sloužící k upevnění opracovávaného kusu. Je tvořen dvojicí čelistí, z toho je jedna posuvná a jedna je pevná. Posun čelisti se provádí stahováním šroubem, nejčastěji s lichoběžníkovým (trapézovým) závitem.

Jiné zdroje informací o pojmu Svěrák

Zkusit najít pojem Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Svěrák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Svěrák ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Svěrák na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svěrák ve Wikimedia Commons

Najít slovo Svěrák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrák například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Svěrák? resp. jaký je význam slova Svěrák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrák, odpověď na dotaz co je to Svěrák?. Víte např. kdo to je Patrik Eliáš? Znáte a víte kdo je Marek Benda? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.