Co je to?
Definice odborného termínu, slova Svěrák. Co znamená pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Co je to Svěrák? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Svěrák

Svěrák patří k nástrojům, které jsou základním vybavením každé dílny. Jeho účelem je upevnit a držet materiál, který je dále upravován a opracováván. Tvoří ho dvě čelisti. Jedna z nich je pevná, druhou je možno posouvat. K posunu slouží šroub, který se stahuje nebo povoluje.
Svěrák může být buď zámečnický, kovářský, strojní, truhlářský nebo historický, zvaný dědek. Liší se podle předmětů, které mají upevňovat, a materiálů, ze kterých jsou zhotoveny jejich čelisti. Zámečnický svěrák se vyrábí z litiny, kovářský z oceli, strojní z litiny a truhlářský z tvrdého dřeva.


Co je to Svěrák? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Svěrák. Co znamená pojem Svěrák z kategorie Nástroje?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Svěrák? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Svěrák je v kategorii nástroje

Klíčová slova: informace, popis, nástroje, odborné názvosloví, slovo, wiki, formulace, co je to Svěrák?, definice pojmu, přesný výraz, synonymum, co to je, vysvětlení, definice, terminus technicus, význam, význam pojmu, terminologie


Pojem Svěrák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Svěrák dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrák je dílenský nástroj, sloužící k upevnění opracovávaného kusu. Je tvořen dvojicí čelistí, z toho je jedna posuvná a jedna je pevná. Posun čelisti se provádí stahováním šroubem, nejčastěji s lichoběžníkovým (trapézovým) závitem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Svěrák v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svěrák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Svěrák ve Wikizdrojích

Najít výraz Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Svěrák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Svěrák ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Svěrák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Svěrák? resp. co vlastně znamená slovo Svěrák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrák, odpověď na dotaz co je to Svěrák?. Víte např. kdo to je Si Ťin-pching? Znáte a víte kdo je Tereza Spencerová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.