Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svěrák. Co znamená slovo Svěrák z kategorie Nástroje?

Co je Svěrák?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Svěrák?

Svěrák patří k nástrojům, které jsou základním vybavením každé dílny. Jeho účelem je upevnit a držet materiál, který je dále upravován a opracováván. Tvoří ho dvě čelisti. Jedna z nich je pevná, druhou je možno posouvat. K posunu slouží šroub, který se stahuje nebo povoluje.
Svěrák může být buď zámečnický, kovářský, strojní, truhlářský nebo historický, zvaný dědek. Liší se podle předmětů, které mají upevňovat, a materiálů, ze kterých jsou zhotoveny jejich čelisti. Zámečnický svěrák se vyrábí z litiny, kovářský z oceli, strojní z litiny a truhlářský z tvrdého dřeva.


Co je to Svěrák? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svěrák. Co znamená slovo Svěrák z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Svěrák s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Svěrák patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, nástroje, termín, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, co to je, co znamená, terminologie, názvosloví, význam, lexikon, pojem, definice


Pojem Svěrák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Svěrák? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svěrák je dílenský nástroj, sloužící k upevnění opracovávaného kusu. Je tvořen dvojicí čelistí, z toho je jedna posuvná a jedna je pevná. Posun čelisti se provádí stahováním šroubem, nejčastěji s lichoběžníkovým (trapézovým) závitem.

Více informací o pojmu Svěrák lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Svěrák ve Wikislovníku

Zkusit najít Svěrák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Svěrák ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Svěrák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Svěrák ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Svěrák na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Svěrák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaký je význam slova Svěrák? resp. jaká je definice termínu Svěrák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svěrák, odpověď na dotaz co je to Svěrák?. Víte např. kdo to je Kleštěnec? Znáte a víte kdo je Romy Schneider? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Svěrák v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Sbíječka, svěrák, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.