Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankovní záruka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bankovní záruka?

Bankovní záruka patří k produktům zajišťujícím minimalizaci obchodních rizik. Jedná se v současnosti velmi často používaný nástroj, tvořený písemným prohlášením banky, ve kterém se banka zavazuje uspokojit věřitele do výše určené peněžní částky uvedené v záruční listině.
Bankovní záruka se uplatní v případě, že dlužník nesplní svůj závazek. Pokrývají se tak rizika prodávajícího i kupujícího. Podmínky bankovní záruky jsou specifikovány v záruční listině.


Co je to Bankovní záruka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Bankovní záruka doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bankovní záruka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: popis, formulace, synonymum, informace, slovo, terminologie, přesný výraz, bankovnictví, bankovnictví, heslo, lexikon, význam slova, slovník, pojem, co je to Bankovní záruka?, přesný význam, význam, odborný výraz


Pojem Bankovní záruka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankovní záruka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bankovní záruka je písemné prohlášení banky o uspokojení věřitele do výše určité peněžní částky podle obsahu záruční listiny, pokud dlužník nesplní svůj závazek nebo pokud nebudou splněny jiné podmínky stanovené v záruční listině.
V českém právním řádu je bankovní záruka upravena občanským zákoníkem v § 2029 a následujících ustanoveních.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bankovní záruka v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bankovní záruka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Bankovní záruka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Bankovní záruka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bankovní záruka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bankovní záruka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Bankovní záruka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankovní záruka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Bankovní záruka? resp. co znamená Bankovní záruka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankovní záruka, odpověď na dotaz co je to Bankovní záruka?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Tomáš Vaclík? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?