Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankovní záruka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bankovní záruka

Bankovní záruka patří k produktům zajišťujícím minimalizaci obchodních rizik. Jedná se v současnosti velmi často používaný nástroj, tvořený písemným prohlášením banky, ve kterém se banka zavazuje uspokojit věřitele do výše určené peněžní částky uvedené v záruční listině.
Bankovní záruka se uplatní v případě, že dlužník nesplní svůj závazek. Pokrývají se tak rizika prodávajícího i kupujícího. Podmínky bankovní záruky jsou specifikovány v záruční listině.


Co je to Bankovní záruka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bankovní záruka můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bankovní záruka je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: informace, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, přesný význam, co znamená, definice pojmu, slovník, vysvětlení, lexikon, Bankovnictví, terminus technicus, formulace, přesný výraz, význam slova, Bankovní záruka, terminologie, termín


Pojem Bankovní záruka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankovní záruka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankovní záruka je písemné prohlášení banky o uspokojení věřitele do výše určité peněžní částky podle obsahu záruční listiny, pokud dlužník nesplní svůj závazek nebo pokud nebudou splněny jiné podmínky stanovené v záruční listině.
V českém právním řádu je bankovní záruka upravena občanským zákoníkem v § 2029 a následujících ustanoveních.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Bankovní záruka ve Wikislovníku

Hledat termín Bankovní záruka ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Bankovní záruka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Bankovní záruka na Youtube

Zkusit najít pojem Bankovní záruka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bankovní záruka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankovní záruka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bankovní záruka? resp. co přesně označuje termín Bankovní záruka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankovní záruka, odpověď na dotaz co je to Bankovní záruka?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Numismatik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?