Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bankovní záruka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bankovní záruka?

Bankovní záruka patří k produktům zajišťujícím minimalizaci obchodních rizik. Jedná se v současnosti velmi často používaný nástroj, tvořený písemným prohlášením banky, ve kterém se banka zavazuje uspokojit věřitele do výše určené peněžní částky uvedené v záruční listině.
Bankovní záruka se uplatní v případě, že dlužník nesplní svůj závazek. Pokrývají se tak rizika prodávajícího i kupujícího. Podmínky bankovní záruky jsou specifikovány v záruční listině.


Co je to Bankovní záruka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bankovní záruka. Co znamená odborný pojem Bankovní záruka z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bankovní záruka můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bankovní záruka je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, význam slova, formulace, Bankovní záruka, vysvětlení, význam, heslo, popis, význam pojmu, co znamená, terminologie, termín, názvosloví, lexikon, terminus technicus, co je to Bankovní záruka?, přesný výraz, definice


Pojem Bankovní záruka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bankovní záruka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bankovní záruka je písemné prohlášení banky o uspokojení věřitele do výše určité peněžní částky podle obsahu záruční listiny, pokud dlužník nesplní svůj závazek nebo pokud nebudou splněny jiné podmínky stanovené v záruční listině.
V českém právním řádu je bankovní záruka upravena občanským zákoníkem v § 2029 a následujících ustanoveních.

Pro více informací o heslu Bankovní záruka zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Bankovní záruka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bankovní záruka na Google.cz

Hledat termín Bankovní záruka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Bankovní záruka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Bankovní záruka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bankovní záruka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bankovní záruka například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bankovní záruka? resp. jaký je přesný význam slova Bankovní záruka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bankovní záruka, odpověď na dotaz co je to Bankovní záruka?. Víte např. kdo to je Masochista? Znáte a víte kdo je Robert Boyle? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bankovní záruka i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?