Co je to?
Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Co je to Android? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Android?

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Android je v kategorii Software

Klíčová slova: popis, informace, co je to Android?, pojem, terminologie, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, Software, formulace, Android, přesný význam, slovník, definice, co to je, synonymum, význam, terminus technicus


Pojem Android je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Android?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Zkuste zjistit více informací o slovu Android v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Android ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Android ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Android ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Android ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Android ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Android ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Android? resp. jaký je význam pojmu Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.