Co je to?
Odborný výraz, definice slova Android. Co znamená pojem Android z kategorie Software?

Co je Android? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Android

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Android. Co znamená pojem Android z kategorie Software?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Android se nachází v sekci software

Klíčová slova: Android, vysvětlení, software, odborný výraz, slovník, formulace, přesný význam, význam slova, termín, co to je, názvosloví, definice, co je to Android?, popis, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, slovo


Pojem Android je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Android?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Jiné zdroje informací o pojmu Android

Zkusit najít frázi Android na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Android ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Android ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Android na Youtube

Najít termín Android ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Android ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Android? resp. co znamená Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Henryk Sienkiewicz? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.