Co je to?
Výraz, termín, definice slova Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Co je to Android? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Android?

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Android je v kategorii software

Klíčová slova: software, software, informace, co znamená, odborný výraz, popis, význam slova, Android, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, synonymum, lexikon, terminus technicus, wiki, terminologie, formulace


Pojem Android je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Android? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Další informační zdroje o slovu Android

Zkusit najít pojem Android ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Android ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Android ve Wikizdrojích

Najít pojem Android ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Android ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Android ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Android? resp. jaká je definice slova Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Goliáš? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.