Co je to?
Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Co je to Android? Význam slova

Co znamená termín Android? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Android doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Android se nachází v sekci Software

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, Android, co to je, wiki, formulace, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, terminologie, Software, význam pojmu, definice, význam, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, termín


Pojem Android je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Android?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Android ve Wikislovníku

Hledat heslo Android ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Android ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Android ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Android ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Android ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Android? resp. co znamená výraz Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Android v jiné sekci než Software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.