Co je to?
Výraz, termín, definice slova Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Co je to Android? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Android

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Android se nachází v kategorii software

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, co to je, význam pojmu, přesný význam, Android, přesný výraz, popis, co znamená, terminologie, vysvětlení, pojem, slovo, termín, synonymum, co je to Android?, software, odborné názvosloví


Pojem Android je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Android dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Zkuste zjistit více informací o slovu Android v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Android ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Android ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Android ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Android na Google.cz

Vyhledat slovo Android ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Android ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Android? resp. jaká je definice termínu Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Sara Sandeva? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než software). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.