Co je to?
Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Co je to Android? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Android?

Jiný, v současnosti velmi rozšířený význam, je název operačního systému, který slouží různým mobilním zařízením jako tablet, navigace, chytrý telefon nebo PDA.
Operační systém android vychází ze systému Linux a přináší uživatelsky příjemné prostředí. Systém android je stále vylepšován a existuje ve více verzích.
Jako android se označuje také umělý člověk, robot, který vypadá, myslí a chová se jako člověk.


Co je to Android? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Android. Co znamená odborný pojem Android z kategorie Software?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Android s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Android se nachází v kategorii software

Klíčová slova: Android, heslo, slovník, odborný výraz, přesný význam, popis, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, slovo, wiki, význam, lexikon, vysvětlení, termín


Pojem Android je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Android? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Android je mobilní operační systém založený na jádře Linuxu, který je dostupný jako otevřený software (open source). Je používán na smartphonech, tabletech, chytrých televizích a dalších zařízeních. Jeho vývoj vede firma Google pod hlavičkou konsorcia firem Open Handset Alliance a výrobci různých zařízení mohou Android upravovat při dodržení stanovených podmínek. Název je často doplněn o název prostředí, které vyvíjí sám vývojář (například MIUI od Xiaomi, One UI od Samsung, nebo je zcela vynechán, pokud jsou změny příliš velké (například systémy YunOS, Fire OS nebo OxygenOS).

Další zdroje informací o slovu Android

Hledat frázi Android ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Android ve Wikimedia Commons

Najít pojem Android na Google.cz

Vyhledat heslo Android ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Android na Youtube

Hledat výraz Android ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Android například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Android? resp. jaká je definice termínu Android? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Android, odpověď na dotaz co je to Android?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.