Co je to?
Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbální punkce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lumbální punkce?

Lumbální punkce je druh lékařského vyšetření, při kterém je odebírán mozkomíšní mok z páteřního kanálu. Páteřní kanál se nachází v prostoru mezi obratli a je v něm uložena mícha.
Při lumbální punkci se používá dlouhá jehla a místo odběru se znecitlivuje, takže vyšetření je bezbolestné. Punkce je prováděna neurochirurgem. Jedná se o diagnostický výkon.


Co je to Lumbální punkce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Lumbální punkce sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lumbální punkce je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Lumbální punkce?, lexikon, formulace, Lékařství, informace, heslo, význam pojmu, Lumbální punkce, názvosloví, slovo, přesný výraz, co to je, terminologie, význam slova, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem


Pojem Lumbální punkce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lumbální punkce lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lumbální punkce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Lumbální punkce ve Wikislovníku

Najít výraz Lumbální punkce ve Wikipedii

Hledat výraz Lumbální punkce na Google.cz

Hledat termín Lumbální punkce ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Lumbální punkce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbální punkce například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lumbální punkce? resp. co znamená slovo Lumbální punkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbální punkce, odpověď na dotaz co je to Lumbální punkce?. Víte např. kdo to je Františka Čížková? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Lumbální punkce i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.