Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lumbální punkce. Co znamená pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Co je Lumbální punkce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lumbální punkce

Lumbální punkce je druh lékařského vyšetření, při kterém je odebírán mozkomíšní mok z páteřního kanálu. Páteřní kanál se nachází v prostoru mezi obratli a je v něm uložena mícha.
Při lumbální punkci se používá dlouhá jehla a místo odběru se znecitlivuje, takže vyšetření je bezbolestné. Punkce je prováděna neurochirurgem. Jedná se o diagnostický výkon.


Co je to Lumbální punkce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lumbální punkce. Co znamená pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lumbální punkce? Potom se o definici podělte s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Lumbální punkce se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co to je, co je to Lumbální punkce?, formulace, heslo, přesný význam, wiki, pojem, lexikon, definice pojmu, informace, popis, termín, slovo, slovník, definice, názvosloví, vysvětlení, lékařství


Pojem Lumbální punkce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lumbální punkce?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lumbální punkce je lékařské vyšetření, při kterém dojde punkcí k odběru malého množství mozkomíšního moku (likvoru) z páteřního kanálu v oblasti bederní páteře. Samotné vyšetření může mít diagnostický nebo léčebný účel. Diagnostický účel má tehdy, když je odebraná mozkomíšní tekutina následně poslána k analýze (biochemické, mikrobiologické či cytologické) kvůli potvrzení nebo případnému vyloučení infekce, krvácení či onemocnění mozku nebo míchy. Léčebný účel má v případě, že je lumbální punkce provedena kvůli snížení zvýšeného nitrolebečního tlaku.

Další informace o pojmu Lumbální punkce hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Lumbální punkce ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Lumbální punkce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Lumbální punkce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Lumbální punkce na Google.cz

Zkusit najít slovo Lumbální punkce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lumbální punkce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbální punkce například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lumbální punkce? resp. co označuje slovo Lumbální punkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbální punkce, odpověď na dotaz co je to Lumbální punkce?. Víte např. kdo to je David Lynch? Znáte a víte kdo je Ladislav Potměšil? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.