Co je to?
Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Co je to Lumbální punkce? Význam slova

Co znamená termín Lumbální punkce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lumbální punkce je druh lékařského vyšetření, při kterém je odebírán mozkomíšní mok z páteřního kanálu. Páteřní kanál se nachází v prostoru mezi obratli a je v něm uložena mícha.
Při lumbální punkci se používá dlouhá jehla a místo odběru se znecitlivuje, takže vyšetření je bezbolestné. Punkce je prováděna neurochirurgem. Jedná se o diagnostický výkon.


Co je to Lumbální punkce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lumbální punkce. Co znamená odborný pojem Lumbální punkce z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Lumbální punkce) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lumbální punkce patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: pojem, formulace, přesný význam, termín, heslo, vysvětlení, lexikon, Lumbální punkce, význam slova, názvosloví, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, co je to Lumbální punkce?, slovník, definice, Lékařství, popis


Pojem Lumbální punkce je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Lumbální punkce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Lumbální punkce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lumbální punkce na Google.cz

Najít pojem Lumbální punkce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lumbální punkce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Lumbální punkce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lumbální punkce například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Lumbální punkce? resp. co to je Lumbální punkce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lumbální punkce, odpověď na dotaz co je to Lumbální punkce?. Víte např. kdo to je Furiant? Znáte a víte kdo je Marie Bouzková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lumbální punkce v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.