Co je to?
Definice výrazu Databáze. Co znamená odborný pojem Databáze z kategorie Počítače?

Co to je Databáze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Databáze?

Datová základna se též zkráceně nazývá databáze. Jedná se o uspořádanou množinu navzájem propojených dat uložených na paměťovém disku. V širším smyslu se pojmem databáze může označit i softwarový prostředek, který umožňuje manipulaci s uloženými daty a přístup k nim.
Jako předchůdce databáze se označuje papírová kartotéka, kde se data uspořádávala podle určité kategorie a zatřiďování nových položek. Veškeré operace s papírovou kartotékou musel nutně vykonávat člověk. Velkým impulzem pro změnu byl vývoj počítačů. Později se začaly vyvíjet první elektronické databáze.


Co je to Databáze? Význam slova, termín, Definice výrazu Databáze. Co znamená odborný pojem Databáze z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Databáze? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Databáze se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: přesný význam, význam, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, slovo, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, termín, co to je, odborný výraz, informace, popis, Počítače, Počítače


Pojem Databáze je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Databáze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Databáze (neboli datová základna, též databanka) je systém souborů s pevnou strukturou záznamů. Tyto soubory jsou mezi sebou navzájem propojeny pomocí klíčů. V širším smyslu jsou součástí databáze i softwarové prostředky, které umožňují manipulaci s uloženými daty a přístup k nim. Tento software se v české odborné literatuře nazývá systém řízení báze dat (SŘBD). Běžně se označením databáze – v závislosti na kontextu – myslí jak uložená data, tak i software (SŘBD).

Pro další informace o termínu Databáze zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Databáze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Databáze ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Databáze na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Databáze ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Databáze ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Databáze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Databáze například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Databáze? resp. co znamená výraz Databáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Databáze, odpověď na dotaz co je to Databáze?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Polednice? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?