Co je to?
Odborný výraz, definice slova Databáze. Co znamená pojem Databáze z kategorie Počítače?

Co je Databáze?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Databáze?

Datová základna se též zkráceně nazývá databáze. Jedná se o uspořádanou množinu navzájem propojených dat uložených na paměťovém disku. V širším smyslu se pojmem databáze může označit i softwarový prostředek, který umožňuje manipulaci s uloženými daty a přístup k nim.
Jako předchůdce databáze se označuje papírová kartotéka, kde se data uspořádávala podle určité kategorie a zatřiďování nových položek. Veškeré operace s papírovou kartotékou musel nutně vykonávat člověk. Velkým impulzem pro změnu byl vývoj počítačů. Později se začaly vyvíjet první elektronické databáze.


Co je to Databáze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Databáze. Co znamená pojem Databáze z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Databáze se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: význam pojmu, termín, formulace, slovník, slovo, odborný výraz, přesný význam, význam slova, popis, odborné názvosloví, wiki, synonymum, názvosloví, přesný výraz, Databáze, pojem, vysvětlení, terminologie


Pojem Databáze je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Databáze? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Databáze (neboli datová základna, též databanka) je systém souborů s pevnou strukturou záznamů. Tyto soubory jsou mezi sebou navzájem propojeny pomocí klíčů. V širším smyslu jsou součástí databáze i softwarové prostředky, které umožňují manipulaci s uloženými daty a přístup k nim. Tento software se v české odborné literatuře nazývá systém řízení báze dat (SŘBD). Běžně se označením databáze – v závislosti na kontextu – myslí jak uložená data, tak i software (SŘBD).

Jiné zdroje informací o pojmu Databáze

Zkusit najít frázi Databáze ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Databáze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Databáze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Databáze ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Databáze ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Databáze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Databáze například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice slova Databáze? resp. co se skrývá pod slovem Databáze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Databáze, odpověď na dotaz co je to Databáze?. Víte např. kdo to je Jakub Kohák? Znáte a víte kdo je Fatalista? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Databáze i jinde než v sekci než v počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Stolní počítač, databáze, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?