Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Co je to Fair trade? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fair trade?

Fair trade lze přeložit jako férový neboli spravedlivý obchod. Jedná se o název sociálního hnutí nebo tržního přístupu, které si kladou za cíl pomoci lidem ze zemí třetího světa, aby se mohli za dobrých podmínek uživit vlastní prací a žít důstojný život. Výrobci tak za své produkty dostanou poctivě zaplaceno a stávají se soběstačnými.
Z rozvojových zemí se vyvážejí především káva, kakao, banány, cukr, čaj a bavlna.


Co je to Fair trade? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Fair trade s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Fair trade se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co znamená, slovník, formulace, Fair trade, termín, názvosloví, co to je, popis, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, ekonomie, terminologie, ekonomie, wiki, přesný výraz, slovo, synonymum


Pojem Fair trade je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Fair trade dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa. Šestici nejprodávanějších fairtradových produktů tvoří banány, kakao, káva, bavlna, cukr a čaj.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Fair trade ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Fair trade ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Fair trade na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fair trade ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Fair trade ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Fair trade ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair trade například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fair trade? resp. co znamená výraz Fair trade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair trade, odpověď na dotaz co je to Fair trade?. Víte např. kdo to je Buddhista? Znáte a víte kdo je Všivák? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..