Co je to?
Definice výrazu Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Co to je Fair trade? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fair trade

Fair trade lze přeložit jako férový neboli spravedlivý obchod. Jedná se o název sociálního hnutí nebo tržního přístupu, které si kladou za cíl pomoci lidem ze zemí třetího světa, aby se mohli za dobrých podmínek uživit vlastní prací a žít důstojný život. Výrobci tak za své produkty dostanou poctivě zaplaceno a stávají se soběstačnými.
Z rozvojových zemí se vyvážejí především káva, kakao, banány, cukr, čaj a bavlna.


Co je to Fair trade? Význam slova, termín, Definice výrazu Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fair trade patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, Ekonomie, terminus technicus, informace, pojem, co to je, popis, přesný výraz, terminologie, co je to Fair trade?, odborné názvosloví, slovník, heslo, definice pojmu, formulace, význam pojmu, vysvětlení, lexikon


Pojem Fair trade je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Fair trade?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa. Šestici nejprodávanějších fairtradových produktů tvoří banány, kakao, káva, bavlna, cukr a čaj.

Jiné informační zdroje o pojmu Fair trade

Hledat pojem Fair trade na Google.cz

Vyhledat termín Fair trade ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Fair trade ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Fair trade ve Wikizdrojích

Hledat termín Fair trade ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair trade ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair trade například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fair trade? resp. co znamená slovo Fair trade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair trade, odpověď na dotaz co je to Fair trade?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Koumák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..