Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fair trade. Co znamená pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Co to je Fair trade? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Fair trade?

Fair trade lze přeložit jako férový neboli spravedlivý obchod. Jedná se o název sociálního hnutí nebo tržního přístupu, které si kladou za cíl pomoci lidem ze zemí třetího světa, aby se mohli za dobrých podmínek uživit vlastní prací a žít důstojný život. Výrobci tak za své produkty dostanou poctivě zaplaceno a stávají se soběstačnými.
Z rozvojových zemí se vyvážejí především káva, kakao, banány, cukr, čaj a bavlna.


Co je to Fair trade? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fair trade. Co znamená pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Fair trade? Potom se o definici podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Fair trade se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, co to je, pojem, popis, terminologie, termín, přesný význam, význam, význam pojmu, slovo, přesný výraz, wiki, ekonomie, odborný výraz, názvosloví, formulace, ekonomie


Pojem Fair trade je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fair trade? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa. Šestici nejprodávanějších fairtradových produktů tvoří banány, kakao, káva, bavlna, cukr a čaj.

Jiné zdroje informací o pojmu Fair trade

Hledat videa s názvem Fair trade na Youtube

Zkusit najít výraz Fair trade ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Fair trade ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Fair trade ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair trade ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fair trade ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair trade například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fair trade? resp. co se skrývá pod slovem Fair trade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair trade, odpověď na dotaz co je to Fair trade?. Víte např. kdo to je Cara Delevingne? Znáte a víte kdo je Frajer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Fair trade v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..