Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Co je to Fair trade? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fair trade

Fair trade lze přeložit jako férový neboli spravedlivý obchod. Jedná se o název sociálního hnutí nebo tržního přístupu, které si kladou za cíl pomoci lidem ze zemí třetího světa, aby se mohli za dobrých podmínek uživit vlastní prací a žít důstojný život. Výrobci tak za své produkty dostanou poctivě zaplaceno a stávají se soběstačnými.
Z rozvojových zemí se vyvážejí především káva, kakao, banány, cukr, čaj a bavlna.


Co je to Fair trade? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fair trade? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Fair trade je v sekci ekonomie

Klíčová slova: termín, slovo, wiki, co znamená, co to je, terminus technicus, ekonomie, terminologie, přesný význam, slovník, informace, lexikon, synonymum, pojem, význam pojmu, ekonomie, význam slova, heslo


Pojem Fair trade je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fair trade?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa. Šestici nejprodávanějších fairtradových produktů tvoří banány, kakao, káva, bavlna, cukr a čaj.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Fair trade na Youtube

Hledat termín Fair trade ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Fair trade na Google.cz

Najít výraz Fair trade ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair trade ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Fair trade ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair trade například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fair trade? resp. co znamená Fair trade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair trade, odpověď na dotaz co je to Fair trade?. Víte např. kdo to je Hynek Čermák? Znáte a víte kdo je Frajírek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..