Co je to?
Definice výrazu Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Co to je Fair trade? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Fair trade?

Fair trade lze přeložit jako férový neboli spravedlivý obchod. Jedná se o název sociálního hnutí nebo tržního přístupu, které si kladou za cíl pomoci lidem ze zemí třetího světa, aby se mohli za dobrých podmínek uživit vlastní prací a žít důstojný život. Výrobci tak za své produkty dostanou poctivě zaplaceno a stávají se soběstačnými.
Z rozvojových zemí se vyvážejí především káva, kakao, banány, cukr, čaj a bavlna.


Co je to Fair trade? Význam slova, termín, Definice výrazu Fair trade. Co znamená odborný pojem Fair trade z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fair trade s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fair trade se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, Ekonomie, termín, definice pojmu, slovo, vysvětlení, význam, slovník, význam slova, informace, odborný výraz, terminus technicus, co to je, přesný význam, definice, formulace, Fair trade, synonymum


Pojem Fair trade je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fair trade? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fair trade (česky též spravedlivý obchod či férový obchod) je organizované sociální hnutí a tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa a propagaci udržitelnosti. Hnutí prosazuje platbu „spravedlivých cen“ za produkty, stejně jako dodržování sociálních a environmentálních standardů při produkci široké škály komodit. Zaměřuje se zejména na export z rozvojových do rozvinutých zemí světa. Šestici nejprodávanějších fairtradových produktů tvoří banány, kakao, káva, bavlna, cukr a čaj.

Více informací o pojmu Fair trade lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Fair trade ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Fair trade na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fair trade ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Fair trade ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fair trade na Youtube

Najít výraz Fair trade ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fair trade například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Fair trade? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fair trade? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fair trade, odpověď na dotaz co je to Fair trade?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Suverén? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..