Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Co je Jedlá soda? Význam slova

Co znamená termín Jedlá soda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, také soda bikarbona, je zásaditý bílý prášek. Je součástí kypřicích prášků do pečiva, popřípadě šumivých přísad pro výrobu nápojů. Užívá se i k léčení, například k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku nebo k neutralizaci při poleptání kyselinou.
Jedlá soda může být využita i k bělení zubů, při čištění různých předmětů, pohlcování pachů nebo změkčení vařených potravin. Jedlou sodu lze využít i jako náplň do hasicích přístrojů.


Co je to Jedlá soda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Jedlá soda? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jedlá soda je v kategorii jídlo

Klíčová slova: heslo, Jedlá soda, význam slova, význam, přesný výraz, wiki, definice pojmu, slovo, definice, terminus technicus, pojem, co znamená, lexikon, co to je, co je to Jedlá soda?, informace, terminologie, význam pojmu


Pojem Jedlá soda je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jedlá soda můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) neboli jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek rozpustný ve vodě za vzniku roztoku se zásaditým pH.
Hydrogenuhličitan sodný se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. Používá se též jako náplň do hasicích přístrojů. Dá se také použít pro bělení zubů, pro změkčení potravin vařených ve vodě, na čištění v domácnosti i na pohlcení nežádoucích pachů.

Jedlá soda bikarbona

Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay
Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Jedlá soda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Jedlá soda na Google.cz

Hledat termín Jedlá soda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jedlá soda ve Wikimedia Commons

Najít výraz Jedlá soda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jedlá soda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedlá soda například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Jedlá soda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jedlá soda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedlá soda, odpověď na dotaz co je to Jedlá soda?. Víte např. kdo to je Antoni van Leeuwenhoek? Znáte a víte kdo je Nora Fridrichová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.