Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Co je to Jedlá soda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jedlá soda?

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, také soda bikarbona, je zásaditý bílý prášek. Je součástí kypřicích prášků do pečiva, popřípadě šumivých přísad pro výrobu nápojů. Užívá se i k léčení, například k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku nebo k neutralizaci při poleptání kyselinou.
Jedlá soda může být využita i k bělení zubů, při čištění různých předmětů, pohlcování pachů nebo změkčení vařených potravin. Jedlou sodu lze využít i jako náplň do hasicích přístrojů.


Co je to Jedlá soda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jedlá soda? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jedlá soda patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co je to Jedlá soda?, terminologie, lexikon, wiki, formulace, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, heslo, Jídlo, slovník, slovo, význam, popis, význam pojmu, odborný výraz, pojem, Jedlá soda


Pojem Jedlá soda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jedlá soda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) neboli jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek rozpustný ve vodě za vzniku roztoku se zásaditým pH.
Hydrogenuhličitan sodný se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. Používá se též jako náplň do hasicích přístrojů. Dá se také použít pro bělení zubů, pro změkčení potravin vařených ve vodě, na čištění v domácnosti i na pohlcení nežádoucích pachů.

Jedlá soda bikarbona

Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay
Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Jedlá soda v následujících zdrojích

Hledat pojem Jedlá soda ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Jedlá soda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Jedlá soda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Jedlá soda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jedlá soda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jedlá soda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedlá soda například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Jedlá soda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jedlá soda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedlá soda, odpověď na dotaz co je to Jedlá soda?. Víte např. kdo to je Fantomas? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.