Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Co je to Jedlá soda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jedlá soda?

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, také soda bikarbona, je zásaditý bílý prášek. Je součástí kypřicích prášků do pečiva, popřípadě šumivých přísad pro výrobu nápojů. Užívá se i k léčení, například k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku nebo k neutralizaci při poleptání kyselinou.
Jedlá soda může být využita i k bělení zubů, při čištění různých předmětů, pohlcování pachů nebo změkčení vařených potravin. Jedlou sodu lze využít i jako náplň do hasicích přístrojů.


Co je to Jedlá soda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jedlá soda. Co znamená odborný pojem Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jedlá soda se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, co to je, význam, co znamená, termín, odborné názvosloví, Jídlo, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, slovník, informace, heslo, pojem, vysvětlení


Pojem Jedlá soda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jedlá soda? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) neboli jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek rozpustný ve vodě za vzniku roztoku se zásaditým pH.
Hydrogenuhličitan sodný se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. Používá se též jako náplň do hasicích přístrojů. Dá se také použít pro bělení zubů, pro změkčení potravin vařených ve vodě, na čištění v domácnosti i na pohlcení nežádoucích pachů.

Jedlá soda bikarbona

Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay
Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Jedlá soda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Jedlá soda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Jedlá soda ve Wikizdrojích

Najít slovo Jedlá soda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jedlá soda na Youtube

Najít pojem Jedlá soda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedlá soda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Jedlá soda? resp. jaká je definice termínu Jedlá soda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedlá soda, odpověď na dotaz co je to Jedlá soda?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Mila Kunis? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jedlá soda v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.