Co je to?
Odborný výraz, definice slova Jedlá soda. Co znamená slovo Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Co je Jedlá soda?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jedlá soda

Jedlá soda neboli hydrogenuhličitan sodný, také soda bikarbona, je zásaditý bílý prášek. Je součástí kypřicích prášků do pečiva, popřípadě šumivých přísad pro výrobu nápojů. Užívá se i k léčení, například k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku nebo k neutralizaci při poleptání kyselinou.
Jedlá soda může být využita i k bělení zubů, při čištění různých předmětů, pohlcování pachů nebo změkčení vařených potravin. Jedlou sodu lze využít i jako náplň do hasicích přístrojů.


Co je to Jedlá soda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Jedlá soda. Co znamená slovo Jedlá soda z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Jedlá soda patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, co to je, informace, názvosloví, slovo, pojem, co je to Jedlá soda?, odborné názvosloví, heslo, co znamená, jídlo, popis, přesný výraz, slovník, význam pojmu, odborný výraz, význam


Pojem Jedlá soda je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jedlá soda?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) neboli jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek rozpustný ve vodě za vzniku roztoku se zásaditým pH.
Hydrogenuhličitan sodný se používá jako součást kypřicích prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. Používá se též jako náplň do hasicích přístrojů. Dá se také použít pro bělení zubů, pro změkčení potravin vařených ve vodě, na čištění v domácnosti i na pohlcení nežádoucích pachů.

Jedlá soda bikarbona

Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay
Prášek jedlé sody bikarbony. Autor: Evita Ochel, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jedlá soda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Jedlá soda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Jedlá soda ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jedlá soda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jedlá soda ve Wikislovníku

Hledat výraz Jedlá soda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jedlá soda například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Jedlá soda? resp. jaká je definice slova Jedlá soda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jedlá soda, odpověď na dotaz co je to Jedlá soda?. Víte např. kdo to je Václav Bolemír Nebeský? Znáte a víte kdo je Miloš Čermák? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Jedlá soda i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, ostružiny, jedlá soda, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.