Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzervatismus. Co znamená odborný pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Co je to Konzervatismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Konzervatismus?

Konzervatismus patří k hlavním politickým ideologiím. Může mít více významů, k odlišnostem došlo během historického vývoje.
Základem konzervatismu je otevřený odpor k rychle probíhajícím změnám a setrvávání na tradičních postupech a normách, ať se jedná o státní uspořádání, rodinné hodnoty, vlastenectví, tradice, náboženství, formy vlastnictví, morálku a mnohé další.


Co je to Konzervatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konzervatismus. Co znamená odborný pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Konzervatismus? s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Konzervatismus je v sekci politika

Klíčová slova: definice, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, co znamená, Konzervatismus, politika, význam, informace, terminologie, co to je, slovo, definice pojmu, pojem, vysvětlení, heslo, politika


Pojem Konzervatismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konzervatismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Konzervatismus nebo konzervativismus (z lat. conservare, uchovávat) je vedle liberalismu a socialismu jednou ze tří hlavních politických ideologií. Během času se termín vyvíjel a získal celou řadu často odlišných, ba i protichůdných významů.
Obecně lze říci, že charakteristikou konzervatismu je otevřená tendence bránit se (rychlým) změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být: řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, hierarchizace společnosti a morálka. Protějškem konzervativců jsou liberálové, pokrokáři, rovnostáři a revolucionáři.

Více informací o slovu Konzervatismus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Konzervatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Konzervatismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Konzervatismus ve Wikislovníku

Najít termín Konzervatismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konzervatismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Konzervatismus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzervatismus například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Konzervatismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Konzervatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzervatismus, odpověď na dotaz co je to Konzervatismus?. Víte např. kdo to je Ájatolláh? Znáte a víte kdo je Ben Affleck? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.