Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Co je to Konzervatismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Konzervatismus

Konzervatismus patří k hlavním politickým ideologiím. Může mít více významů, k odlišnostem došlo během historického vývoje.
Základem konzervatismu je otevřený odpor k rychle probíhajícím změnám a setrvávání na tradičních postupech a normách, ať se jedná o státní uspořádání, rodinné hodnoty, vlastenectví, tradice, náboženství, formy vlastnictví, morálku a mnohé další.


Co je to Konzervatismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Konzervatismus? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konzervatismus je v sekci Politika

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, terminologie, co je to Konzervatismus?, slovník, Politika, Politika, pojem, termín, popis, názvosloví, co znamená, přesný význam, Konzervatismus, lexikon, co to je, wiki, informace


Pojem Konzervatismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konzervatismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konzervatismus nebo konzervativismus (z lat. conservare, uchovávat) je vedle liberalismu a socialismu jednou ze tří hlavních politických ideologií. Během času se termín vyvíjel a získal celou řadu často odlišných, ba i protichůdných významů.
Obecně lze říci, že charakteristikou konzervatismu je otevřená tendence bránit se (rychlým) změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být: řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, hierarchizace společnosti a morálka. Protějškem konzervativců jsou liberálové, pokrokáři, rovnostáři a revolucionáři.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Konzervatismus na Google.cz

Zkusit najít pojem Konzervatismus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konzervatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Konzervatismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Konzervatismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Konzervatismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzervatismus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Konzervatismus? resp. jaký je význam slova Konzervatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzervatismus, odpověď na dotaz co je to Konzervatismus?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Chalupník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.