Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Co je to Konzervatismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Konzervatismus

Konzervatismus patří k hlavním politickým ideologiím. Může mít více významů, k odlišnostem došlo během historického vývoje.
Základem konzervatismu je otevřený odpor k rychle probíhajícím změnám a setrvávání na tradičních postupech a normách, ať se jedná o státní uspořádání, rodinné hodnoty, vlastenectví, tradice, náboženství, formy vlastnictví, morálku a mnohé další.


Co je to Konzervatismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konzervatismus patří do kategorie Politika

Klíčová slova: názvosloví, heslo, význam slova, odborný výraz, význam, definice pojmu, co je to Konzervatismus?, přesný výraz, termín, terminologie, slovník, Politika, pojem, definice, wiki, popis, přesný význam, slovo


Pojem Konzervatismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konzervatismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Konzervatismus nebo konzervativismus (z lat. conservare, uchovávat) je vedle liberalismu a socialismu jednou ze tří hlavních politických ideologií. Během času se termín vyvíjel a získal celou řadu často odlišných, ba i protichůdných významů.
Obecně lze říci, že charakteristikou konzervatismu je otevřená tendence bránit se (rychlým) změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být: řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, hierarchizace společnosti a morálka. Protějškem konzervativců jsou liberálové, pokrokáři, rovnostáři a revolucionáři.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Konzervatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Konzervatismus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Konzervatismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konzervatismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Konzervatismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Konzervatismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzervatismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Konzervatismus? resp. co označuje slovo Konzervatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzervatismus, odpověď na dotaz co je to Konzervatismus?. Víte např. kdo to je Lemra? Znáte a víte kdo je Chalupník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Konzervatismus i v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.