Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konzervatismus. Co znamená odborný pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Co je to Konzervatismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Konzervatismus

Konzervatismus patří k hlavním politickým ideologiím. Může mít více významů, k odlišnostem došlo během historického vývoje.
Základem konzervatismu je otevřený odpor k rychle probíhajícím změnám a setrvávání na tradičních postupech a normách, ať se jedná o státní uspořádání, rodinné hodnoty, vlastenectví, tradice, náboženství, formy vlastnictví, morálku a mnohé další.


Co je to Konzervatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konzervatismus. Co znamená odborný pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Konzervatismus s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Konzervatismus je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, politika, lexikon, význam pojmu, terminologie, význam slova, vysvětlení, co je to Konzervatismus?, názvosloví, význam, odborný výraz, přesný význam, Konzervatismus, informace, synonymum, definice, přesný výraz, popis


Pojem Konzervatismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konzervatismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Konzervatismus nebo konzervativismus (z lat. conservare, uchovávat) je vedle liberalismu a socialismu jednou ze tří hlavních politických ideologií. Během času se termín vyvíjel a získal celou řadu často odlišných, ba i protichůdných významů.
Obecně lze říci, že charakteristikou konzervatismu je otevřená tendence bránit se (rychlým) změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být: řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, hierarchizace společnosti a morálka. Protějškem konzervativců jsou liberálové, pokrokáři, rovnostáři a revolucionáři.

Další zdroje informací o slovu Konzervatismus

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konzervatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Konzervatismus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Konzervatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konzervatismus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Konzervatismus na Youtube

Vyhledat slovo Konzervatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzervatismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Konzervatismus? resp. co znamená výraz Konzervatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzervatismus, odpověď na dotaz co je to Konzervatismus?. Víte např. kdo to je Štefan Švec? Znáte a víte kdo je Petr Blahuš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.