Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Co je to Konzervatismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Konzervatismus

Konzervatismus patří k hlavním politickým ideologiím. Může mít více významů, k odlišnostem došlo během historického vývoje.
Základem konzervatismu je otevřený odpor k rychle probíhajícím změnám a setrvávání na tradičních postupech a normách, ať se jedná o státní uspořádání, rodinné hodnoty, vlastenectví, tradice, náboženství, formy vlastnictví, morálku a mnohé další.


Co je to Konzervatismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konzervatismus. Co znamená pojem Konzervatismus z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Konzervatismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: lexikon, wiki, definice pojmu, termín, Politika, synonymum, co to je, pojem, heslo, Konzervatismus, přesný výraz, co je to Konzervatismus?, přesný význam, terminologie, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, informace


Pojem Konzervatismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konzervatismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Konzervatismus nebo konzervativismus (z lat. conservare, uchovávat) je vedle liberalismu a socialismu jednou ze tří hlavních politických ideologií. Během času se termín vyvíjel a získal celou řadu často odlišných, ba i protichůdných významů.
Obecně lze říci, že charakteristikou konzervatismu je otevřená tendence bránit se (rychlým) změnám a podporovat tradiční normy. Těmi mohou v různých kontextech být: řád, autorita, tradice, vlast, rodina, náboženství, soukromé vlastnictví, hierarchizace společnosti a morálka. Protějškem konzervativců jsou liberálové, pokrokáři, rovnostáři a revolucionáři.

Více informací o pojmu Konzervatismus lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konzervatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Konzervatismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Konzervatismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Konzervatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Konzervatismus ve Wikizdrojích

Hledat heslo Konzervatismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Konzervatismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Konzervatismus? resp. co přesně znamená slovo Konzervatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konzervatismus, odpověď na dotaz co je to Konzervatismus?. Víte např. kdo to je Identifikovaná osoba? Znáte a víte kdo je Chazar? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.