Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Co je Šídlo? Význam slova

Co znamená termín Šídlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Šídlo je tradiční nástroj, který se používá na propichování kůže a vytváření otvorů. Patří například do výbavy sedláře, brašnáře nebo obuvníka. Slouží řemeslníkům pro sešití dvou i více kusů kůží. Má podobu velké tlusté jehly s velmi ostrým hrotem a bez ouška. Aby se dobře držela, má plastovou nebo dřevěnou rukojeť.
Nové modely mají také hlavu, do které lze upevňovat rozmanité hroty v různých velikostech. Při šití šídlem je potřeba nejdříve vyznačit místa pro otvory tak, aby rozestup mezi nimi byl pravidelný. Někdy se šídlo nahrazuje děrovacím dlátem, kterým lze vysekávat více otvorů bez vyznačení. Při šití tenké kůže se dává přednost trojhranným jehlám.


Co je to Šídlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Šídlo? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Šídlo je v kategorii nástroje

Klíčová slova: pojem, co to je, terminus technicus, význam slova, termín, vysvětlení, terminologie, synonymum, slovo, definice, odborný výraz, nástroje, odborné názvosloví, význam, nástroje, přesný výraz, popis, heslo


Pojem Šídlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Šídlo můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šídlo je jednoduchý pracovní nástroj, který slouží k propichování otvorů do kůže. Používá se při ručním řemeslném sešívání dvou či více kusů kůží v obuvnictví, brašnářství a sedlářství.
Jedná se vlastně o větší masivní ostrou jehlu (ostrý hrot bez ouška), která je opatřena dřevěnou či plastovou rukojetí pro snadnější úchop, neboť propichování kůží vyžaduje relativně velkou fyzickou sílu. Modernější typy šídel mohou být opatřeny výměnnou hlavou, do které lze připevnit hroty různých velikostí.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Šídlo ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Šídlo ve Wikislovníku

Hledat pojem Šídlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šídlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Šídlo na Youtube

Vyhledat termín Šídlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šídlo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šídlo? resp. co označuje slovo Šídlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šídlo, odpověď na dotaz co je to Šídlo?. Víte např. kdo to je Xindl X? Znáte a víte kdo je Árijec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?