Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Co je to Šídlo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Šídlo?

Šídlo je tradiční nástroj, který se používá na propichování kůže a vytváření otvorů. Patří například do výbavy sedláře, brašnáře nebo obuvníka. Slouží řemeslníkům pro sešití dvou i více kusů kůží. Má podobu velké tlusté jehly s velmi ostrým hrotem a bez ouška. Aby se dobře držela, má plastovou nebo dřevěnou rukojeť.
Nové modely mají také hlavu, do které lze upevňovat rozmanité hroty v různých velikostech. Při šití šídlem je potřeba nejdříve vyznačit místa pro otvory tak, aby rozestup mezi nimi byl pravidelný. Někdy se šídlo nahrazuje děrovacím dlátem, kterým lze vysekávat více otvorů bez vyznačení. Při šití tenké kůže se dává přednost trojhranným jehlám.


Co je to Šídlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šídlo se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: Šídlo, synonymum, pojem, význam slova, přesný význam, heslo, terminologie, formulace, definice pojmu, slovník, nástroje, názvosloví, co znamená, nástroje, přesný výraz, vysvětlení, definice, wiki


Pojem Šídlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šídlo?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šídlo je jednoduchý pracovní nástroj, který slouží k propichování otvorů do kůže. Používá se při ručním řemeslném sešívání dvou či více kusů kůží v obuvnictví, brašnářství a sedlářství.
Jedná se vlastně o větší masivní ostrou jehlu (ostrý hrot bez ouška), která je opatřena dřevěnou či plastovou rukojetí pro snadnější úchop, neboť propichování kůží vyžaduje relativně velkou fyzickou sílu. Modernější typy šídel mohou být opatřeny výměnnou hlavou, do které lze připevnit hroty různých velikostí.

Jiné zdroje informací o pojmu Šídlo

Zkusit najít slovo Šídlo ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Šídlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Šídlo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Šídlo ve Wikislovníku

Najít výraz Šídlo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šídlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Šídlo například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Šídlo? resp. jaký je přesný význam slova Šídlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šídlo, odpověď na dotaz co je to Šídlo?. Víte např. kdo to je Patrik Eliáš? Znáte a víte kdo je Uprchlík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?