Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Co je to Šídlo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šídlo

Šídlo je tradiční nástroj, který se používá na propichování kůže a vytváření otvorů. Patří například do výbavy sedláře, brašnáře nebo obuvníka. Slouží řemeslníkům pro sešití dvou i více kusů kůží. Má podobu velké tlusté jehly s velmi ostrým hrotem a bez ouška. Aby se dobře držela, má plastovou nebo dřevěnou rukojeť.
Nové modely mají také hlavu, do které lze upevňovat rozmanité hroty v různých velikostech. Při šití šídlem je potřeba nejdříve vyznačit místa pro otvory tak, aby rozestup mezi nimi byl pravidelný. Někdy se šídlo nahrazuje děrovacím dlátem, kterým lze vysekávat více otvorů bez vyznačení. Při šití tenké kůže se dává přednost trojhranným jehlám.


Co je to Šídlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šídlo. Co znamená odborný pojem Šídlo z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Šídlo? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Šídlo patří do sekce nástroje

Klíčová slova: formulace, co je to Šídlo?, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, Šídlo, synonymum, pojem, termín, definice, co to je, informace, význam slova, význam, nástroje, vysvětlení, terminus technicus, slovník


Pojem Šídlo je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šídlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Šídlo je jednoduchý pracovní nástroj, který slouží k propichování otvorů do kůže. Používá se při ručním řemeslném sešívání dvou či více kusů kůží v obuvnictví, brašnářství a sedlářství.
Jedná se vlastně o větší masivní ostrou jehlu (ostrý hrot bez ouška), která je opatřena dřevěnou či plastovou rukojetí pro snadnější úchop, neboť propichování kůží vyžaduje relativně velkou fyzickou sílu. Modernější typy šídel mohou být opatřeny výměnnou hlavou, do které lze připevnit hroty různých velikostí.

Pro další informace o termínu Šídlo zkuste tyto odkazy

Najít heslo Šídlo ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šídlo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Šídlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Šídlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šídlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Šídlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šídlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Šídlo? resp. co je to Šídlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šídlo, odpověď na dotaz co je to Šídlo?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Jan Kopečný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?