Co je to?
Definice odborného termínu, slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Co je Western?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Western?

Western je druh žánru převážně amerického charakteru. Zahrnuje zvláště literaturu a film. Dává přednost příběhům s převahou děje, hlavní postavy jsou zlatokopové, indiáni, kovbojové a další obyvatelé Divokého západů, prérií a podobných míst. Základem příběhů je vítězství dobra nad zlem. Western se stal součástí dalších oblastí života, například sportu.
V literatuře byl jeho vrcholem počátek 20. století, kdy vznikalo velké množství knižních westernů. I když bývají westerny považovány především za brakovou literaturu, existují mezi nimi i hodnotná díla.


Co je to Western? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Western? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Western patří do sekce literatura

Klíčová slova: Western, formulace, co to je, wiki, přesný výraz, synonymum, co znamená, informace, vysvětlení, slovo, literatura, termín, heslo, co je to Western?, terminus technicus, názvosloví, terminologie, definice


Pojem Western je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Western? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Western je žánr především americké dobrodružné literatury a filmu. Preferuje dějové složky příběhu, postavami bývají zejména kovbojové, indiáni a zlatokopové. Příběhy se odehrávají v prostředí Divokého západu a zpravidla vítězí dobro nad zlem.
Western proniknul i do sportu. Mezi nejznámější westernové disciplíny patří westernová střelba a westernové ježdění, se kterým souvisí i rozmach chovu amerických, westernových, plemen koní.

Více informací o pojmu Western lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Western na Google.cz

Najít heslo Western ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Western na Google obrázcích

Najít pojem Western ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Western ve Wikizdrojích

Najít slovo Western ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Western například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teďka již bezesporu víte co je to Western? resp. jaký je význam pojmu Western? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Western, odpověď na dotaz co je to Western?. Víte např. kdo to je Kateřina Janečková? Znáte a víte kdo je Mrcha? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.