Co je to?
Odborný výraz, definice slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Co je to Western? Význam slova

Co znamená termín Western? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Western je druh žánru převážně amerického charakteru. Zahrnuje zvláště literaturu a film. Dává přednost příběhům s převahou děje, hlavní postavy jsou zlatokopové, indiáni, kovbojové a další obyvatelé Divokého západů, prérií a podobných míst. Základem příběhů je vítězství dobra nad zlem. Western se stal součástí dalších oblastí života, například sportu.
V literatuře byl jeho vrcholem počátek 20. století, kdy vznikalo velké množství knižních westernů. I když bývají westerny považovány především za brakovou literaturu, existují mezi nimi i hodnotná díla.


Co je to Western? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Western) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Western patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, terminologie, význam pojmu, význam slova, heslo, formulace, Western, synonymum, Literatura, definice, informace, co znamená, co je to Western?, odborný výraz, Literatura, wiki, přesný význam


Pojem Western je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Western? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Western je žánr především americké dobrodružné literatury a filmu. Preferuje dějové složky příběhu, postavami bývají zejména kovbojové, indiáni a zlatokopové. Příběhy se odehrávají v prostředí Divokého západu a zpravidla vítězí dobro nad zlem.
Western proniknul i do sportu. Mezi nejznámější westernové disciplíny patří westernová střelba a westernové ježdění, se kterým souvisí i rozmach chovu amerických, westernových, plemen koní.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Western ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Western na Youtube

Hledat termín Western ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Western ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Western ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Western ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Western například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Western? resp. co znamená výraz Western? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Western, odpověď na dotaz co je to Western?. Víte např. kdo to je Jean Reno? Znáte a víte kdo je Tydýt? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Western hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.