Co je to?
Definice výrazu Western. Co znamená odborný pojem Western z kategorie Literatura?

Co to je Western? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Western?

Western je druh žánru převážně amerického charakteru. Zahrnuje zvláště literaturu a film. Dává přednost příběhům s převahou děje, hlavní postavy jsou zlatokopové, indiáni, kovbojové a další obyvatelé Divokého západů, prérií a podobných míst. Základem příběhů je vítězství dobra nad zlem. Western se stal součástí dalších oblastí života, například sportu.
V literatuře byl jeho vrcholem počátek 20. století, kdy vznikalo velké množství knižních westernů. I když bývají westerny považovány především za brakovou literaturu, existují mezi nimi i hodnotná díla.


Co je to Western? Význam slova, termín, Definice výrazu Western. Co znamená odborný pojem Western z kategorie Literatura?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Western se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: pojem, co to je, Western, definice, synonymum, lexikon, literatura, názvosloví, co je to Western?, význam slova, heslo, vysvětlení, terminologie, termín, literatura, informace, slovo, slovník


Pojem Western je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Western? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Western je žánr především americké dobrodružné literatury a filmu. Preferuje dějové složky příběhu, postavami bývají zejména kovbojové, indiáni a zlatokopové. Příběhy se odehrávají v prostředí Divokého západu a zpravidla vítězí dobro nad zlem.
Western proniknul i do sportu. Mezi nejznámější westernové disciplíny patří westernová střelba a westernové ježdění, se kterým souvisí i rozmach chovu amerických, westernových, plemen koní.

Další zdroje informací o slovu Western

Vyhledat termín Western ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Western ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Western na Google.cz

Najít slovo Western ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Western ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Western na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Western například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Western? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Western? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Western, odpověď na dotaz co je to Western?. Víte např. kdo to je Michal Pešek? Znáte a víte kdo je Polír? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.