Co je to?
Odborný výraz, definice slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Co je to Western? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Western?

Western je druh žánru převážně amerického charakteru. Zahrnuje zvláště literaturu a film. Dává přednost příběhům s převahou děje, hlavní postavy jsou zlatokopové, indiáni, kovbojové a další obyvatelé Divokého západů, prérií a podobných míst. Základem příběhů je vítězství dobra nad zlem. Western se stal součástí dalších oblastí života, například sportu.
V literatuře byl jeho vrcholem počátek 20. století, kdy vznikalo velké množství knižních westernů. I když bývají westerny považovány především za brakovou literaturu, existují mezi nimi i hodnotná díla.


Co je to Western? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Western. Co znamená pojem Western z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Western? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Western se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, co to je, Literatura, názvosloví, význam, terminologie, Western, lexikon, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, přesný výraz, definice, definice pojmu, formulace, slovník, odborný výraz


Pojem Western je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Western? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Western je žánr především americké dobrodružné literatury a filmu. Preferuje dějové složky příběhu, postavami bývají zejména kovbojové, indiáni a zlatokopové. Příběhy se odehrávají v prostředí Divokého západu a zpravidla vítězí dobro nad zlem.
Western proniknul i do sportu. Mezi nejznámější westernové disciplíny patří westernová střelba a westernové ježdění, se kterým souvisí i rozmach chovu amerických, westernových, plemen koní.

Více informací o slovu Western doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Western ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Western ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Western na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Western ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Western ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Western ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Western například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Western? resp. co to je Western? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Western, odpověď na dotaz co je to Western?. Víte např. kdo to je Walt Disney? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.