Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ebrieta

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.


Co je to Ebrieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ebrieta s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ebrieta patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: popis, terminologie, slovo, slovník, terminus technicus, heslo, pojem, wiki, definice pojmu, synonymum, názvosloví, význam slova, význam, formulace, Lékařství, lexikon, odborný výraz, informace


Pojem Ebrieta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ebrieta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Pro více informací o heslu Ebrieta zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Ebrieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ebrieta ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ebrieta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebrieta ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ebrieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ebrieta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebrieta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ebrieta? resp. co znamená Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Kustod? Znáte a víte kdo je Heidi Janků? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.