Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Co znamená termín Ebrieta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.


Co je to Ebrieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ebrieta) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ebrieta patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Ebrieta?, synonymum, význam, slovo, Ebrieta, co to je, formulace, pojem, odborný výraz, přesný výraz, co znamená, informace, názvosloví, lexikon, heslo, odborné názvosloví, Lékařství


Pojem Ebrieta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ebrieta můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Další informační zdroje o slovu Ebrieta

Vyhledat výraz Ebrieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Ebrieta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebrieta ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ebrieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ebrieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ebrieta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebrieta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ebrieta? resp. co znamená Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.