Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ebrieta. Co znamená odborný pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ebrieta?

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.


Co je to Ebrieta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ebrieta. Co znamená odborný pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Ebrieta se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, Ebrieta, co to je, definice, lékařství, wiki, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, definice pojmu, informace, vysvětlení, formulace, pojem, přesný výraz, termín


Pojem Ebrieta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ebrieta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Ebrieta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ebrieta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ebrieta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebrieta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Ebrieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Ebrieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebrieta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Ebrieta? resp. jaký je přesný význam slova Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Leopold I? Znáte a víte kdo je Heidi Janků? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.