Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená slovo Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je Ebrieta? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ebrieta?

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.


Co je to Ebrieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená slovo Ebrieta z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ebrieta s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Ebrieta patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovník, slovo, lexikon, co znamená, názvosloví, heslo, význam pojmu, pojem, formulace, lékařství, co je to Ebrieta?, odborné názvosloví, význam slova, definice, synonymum, Ebrieta, informace, terminologie


Pojem Ebrieta je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ebrieta dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Další informace o pojmu Ebrieta hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Ebrieta ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Ebrieta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ebrieta na Youtube

Hledat frázi Ebrieta ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ebrieta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ebrieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebrieta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ebrieta? resp. jaký je přesný význam slova Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Sagvan Tofi? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Ebrieta hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.