Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Co je to Ebrieta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ebrieta?

Ebrieta je jiný název pro stav opojení nebo opilosti, který vzniká při nadměrném požití alkoholu. Pro ebrietu je příznačná povznesená nálada, neustálá potřeba mluvit, vysoká míra sebevědomí, snaha něco podniknout, potřeba přátelit se.
Velmi negativním příznakem ebriety je snížení pozornosti a vnímání, někdy dochází i k agresivitě v chování. Trpí i oči – spojivky bývají zarudlé. Opilý člověk má také nejistou chůzi, často dochází k nehodám a pádům.


Co je to Ebrieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ebrieta. Co znamená pojem Ebrieta z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ebrieta můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ebrieta je v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, co je to Ebrieta?, vysvětlení, význam pojmu, definice, termín, terminus technicus, wiki, Ebrieta, definice pojmu, terminologie, názvosloví, synonymum, popis, pojem, význam slova, lexikon, slovník


Pojem Ebrieta je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ebrieta dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Opilost neboli opojenost či též ebrieta je stav, který vzniká po intoxikaci alkoholem.
Typická je pro ni nadnesená nálada, bývá zvýšené sebevědomí, zvýšená hovornost, podnikavost, zvýšená družnost, zmenšují se sociální zábrany. Je zde ale porucha pozornosti (to je jeden z důvodů, proč v opilosti častěji dochází k dopravním nehodám). Může se ovšem objevit i agresivní chování. Při větší opilosti bývají poruchy chůze - chůze o široké bázi, pády, zarudlé spojivky.

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Ebrieta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ebrieta na Youtube

Najít pojem Ebrieta ve Wikislovníku

Hledat termín Ebrieta na Google.cz

Vyhledat pojem Ebrieta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ebrieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebrieta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ebrieta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ebrieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebrieta, odpověď na dotaz co je to Ebrieta?. Víte např. kdo to je Pink? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.