Co je to?
Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co to je Ampérhodina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ampérhodina?

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ampérhodina je v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, slovo, Fyzika, formulace, co to je, význam slova, terminus technicus, význam, slovník, přesný výraz, termín, synonymum, definice, význam pojmu, názvosloví, lexikon, odborný výraz


Pojem Ampérhodina je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ampérhodina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Ampérhodina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ampérhodina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Ampérhodina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ampérhodina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ampérhodina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Ampérhodina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ampérhodina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Jude Law? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.