Co je to?
Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co to je Ampérhodina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ampérhodina?

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ampérhodina s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ampérhodina se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: Ampérhodina, wiki, význam slova, Fyzika, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, definice, termín, slovník, formulace, heslo, synonymum, informace, slovo


Pojem Ampérhodina je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ampérhodina?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Hledejte pojem Ampérhodina v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Ampérhodina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Ampérhodina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ampérhodina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ampérhodina ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ampérhodina na Google.cz

Zkusit najít heslo Ampérhodina ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ampérhodina? resp. jaký je význam pojmu Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Martin Hlaváček? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ampérhodina i v jiných kategoriích (než Fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.