Co je to?
Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co to je Ampérhodina? Význam slova

Co znamená termín Ampérhodina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ampérhodina) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ampérhodina patří do kategorie Fyzika

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, formulace, Ampérhodina, terminus technicus, slovo, pojem, heslo, význam slova, Fyzika, definice pojmu, terminologie, wiki, odborný výraz, co je to Ampérhodina?, termín, vysvětlení, synonymum


Pojem Ampérhodina je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ampérhodina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Ampérhodina ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ampérhodina ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ampérhodina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ampérhodina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ampérhodina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ampérhodina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ampérhodina? resp. co přesně znamená slovo Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Michelle Pfeiffer? Znáte a víte kdo je Martin Hlaváček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ampérhodina hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.