Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ampérhodina. Co znamená pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co je to Ampérhodina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ampérhodina

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ampérhodina. Co znamená pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Ampérhodina se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, fyzika, pojem, přesný výraz, formulace, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, slovník, co to je, co je to Ampérhodina?, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, wiki, lexikon, význam slova


Pojem Ampérhodina je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ampérhodina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Ampérhodina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Ampérhodina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ampérhodina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ampérhodina ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ampérhodina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ampérhodina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ampérhodina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Karolina Světlá? Znáte a víte kdo je Specialista HR? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ampérhodina hledat i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.