Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ampérhodina. Co znamená pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co je Ampérhodina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ampérhodina

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ampérhodina. Co znamená pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Ampérhodina patří do sekce fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, názvosloví, co je to Ampérhodina?, lexikon, Ampérhodina, termín, odborné názvosloví, význam, co znamená, informace, terminologie, význam pojmu, definice, odborný výraz, synonymum, pojem, heslo


Pojem Ampérhodina je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ampérhodina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Hledejte pojem Ampérhodina v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Ampérhodina ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Ampérhodina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ampérhodina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ampérhodina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ampérhodina ve Wikizdrojích

Zkusit najít Ampérhodina na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ampérhodina? resp. co se skrývá pod slovem Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Prokurista? Znáte a víte kdo je Diana Kalashová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.