Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co je to Ampérhodina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ampérhodina

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.


Co je to Ampérhodina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ampérhodina patří do sekce fyzika

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, slovo, názvosloví, co to je, slovník, odborné názvosloví, význam slova, co znamená, informace, fyzika, význam pojmu, popis, formulace, definice pojmu, pojem, termín, terminus technicus


Pojem Ampérhodina je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ampérhodina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Ampérhodina (značka Ah) je jednotka elektrického náboje v oboru elektrotechniky odpovídající potenciálu dodávat proud 1 ampér po dobu 1 hodiny. Používá se pro vyjádření kapacity galvanických článků nebo akumulátorů, zatímco u kondenzátorů se udává elektrická kapacita s jednotkou farad. Ampérhodina není jednotka SI a ve fyzice se proto používá odpovídající odvozená jednotka SI coulomb (1 Ah = 3600 C).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Ampérhodina ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ampérhodina ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ampérhodina ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Ampérhodina ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ampérhodina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ampérhodina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ampérhodina například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ampérhodina? resp. jaký je význam slova Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Filip Renč? Znáte a víte kdo je Adam Vojtěch? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ampérhodina v jiné sekci než fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.